כדורגל ישראליליגת העל

מכבי ת"א חגגה את המאזן המדהים – ומודאגת ממשחק ההגנה

הצהובים מציגים פתיחת עונה שלא זוכרים במועדון כבר שנים, אפילו יותר טובה מימיהם של קרויף ואיביץ'. אלא שחוליית ההגנה לא מפסיקה לטעות וההתקפה נשענת בעיקר על זהבי הבלתי נגמר. מה התכניות לינואר?

מכבי תל אביב הוסיפה אמש (שני) ניצחון נוסף לטור הניצחונות של הקבוצה, 1:2 על מכבי פתח תקווה. היה זה ניצחון תשיעי בעשרה משחקים, מאזן נהדר שלא זוכרים בקבוצה שנים רבות – טוב יותר מימיהם של ג'ורדי קרויף כמנהל מקצועי על שלל המאמנים שעבדו תחתיו ואף יותר מימיו של ולאדן איביץ' בקדנציה הראשונה שלו. 28 נקודות מתוך 30, מאזן שרובי קין יכול בהחלט לזקוף לזכותו ולזכות הצוות שלו.

השחקנים משחקים בשבילו. מאמן מכבי ת"א, רובי קין (ישי נאמן)

נקודת הזכות הזו הנזקפת לזכותו של קין ומביאה לידי ביטוי את החיבור הנפלא שלו לשחקנים, כאשר מורגש שהשחקנים ממש משחקים עבורו ומפנימים את כל הדרישות שהוא דורש מהם. אחרי מחצית ראשונה מרושלת, הן במשחק ההגנה והן בהתקפה שהייתה חסרת מחץ, שטף המאמן האירי את שחקניו בהפסקה במיוחד על איבודי הכדורים בחלק ההגנתי ובמרכז המגרש, ואכן כבר כשחזרו השחקנים מן השחקנים מההפסקה כבשו את שער השוויון. שער הניצחון של ערן זהבי היווה את הדובדבן בעוגה כאשר נראה שאותה "עוגה" מתקשה לתפוח, קרי הצהובים התקשו בהבקעת שערים נוספים שבהחלט הגיעו להם.

ערן זהבי מודה לקהל (ישי נאמן)

המשחק אתמול היה תעתיק למשיק הקודם נגד מכבי נתניה כי זה לא סוד שלמאמן המלאבסים אתמול יש שורשים נתנייתים. בשני המשחקים, שתי היריבות של הצהובים פתחו בלחץ גבוה ודי שיבשו להם את המשחק. פליסיו מילסון זכה לשבחים רבים ויש הרואים בו דגם משופר של פארפה גיאגון שעזב את הקבוצה בראשית השנה. במקביל, בקבוצה בהחלט יצטרכו לתת את הדעת על משחק ההגנה המסורבל והלא החלטי שמציגים שחקני ההגנה.

פליסיו מילסון חוגג (ישי נאמן)

למרות שהצהובים ספגו את מספר השערים הנמוך ביותר בליגה, המשחק ההגנתי לוקה בחסר וזה כולל את כל מערך הבלמים שמשתנה ממשחק למשחק. זו אחת העמדות שהקבוצה תנסה להתחזק בינואר, כולל שחקן התקפה נוסף. גם אתמול לא שותף קיקו בונדוסו ונראה שרובי קין מנסה למצוא עבורו את המשחק הנכון כדי לשתפו. ברור לחלוטין שבונדוסו יצטרך להיכנס לנעליו של מילסון שיעזוב בשבוע הבא לאליפות אפריקה בה משתתפת נבחרתו אנגולה באליפות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button