כדורגל ישראליליגת העל

מכבי חיפה תעמוד לדין משמעתי על "ביזוי המערכת השיפוטית"

האלופה תגיע שוב לבית הדין המשמעתי, הפעם בסעיף של קריאות של הקהל כנגד בית הדין, ובגין קריאות גזעניות של הקהל נגד עבדאללה ג'אבר מבני ריינה. גם בית''ר ירושלים ומכבי ת''א יעמדו לדין בעקבות התגרה בטדי

תובע ההתאחדות עו"ד גלעד ברגמן החליט היום (שני) להעמיד את מכבי חיפה לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים, קריאות גזעניות והעלבה/ביזוי של המערכת השיפוטית, בגין אירועי המשחק נגד מכבי בני ריינה ביום ראשון שעבר. הדיון יתקיים ביום רביעי בשעה 16:30.

בדו"ח השופט נכתב: "בדקה ה-38 נעצר המשחק ל-2.5 דקות בעקבות אבוקות ופירוטכניקה שנורו מחוץ לאצטדיון ונחתו בתחומי המגרש ובסמוך לשחקני הקבוצות ועוזרי השופט. בדקה ה-40 בזמן העצירה המדוברת אוהדי מכבי חיפה שרו ‘תורידו נקודות, ניאו-נאצים’, ובדקה ה-43 נזרקו כוסות לכר הדשא מיציע מכבי חיפה ונשמעו נהמות לעבר שחקן כהה עור של הקבוצה המארחת. במהלך המחצית השנייה במספר מקרים, כאשר הכדור היה אצל עבדאללה ג’אבר חלק מאוהדי מכבי חיפה נהמו. בדקה ה-61 בעצת שופט הרביעי ובשיתוף פעולה עם המשקיף, הופעל השלב הראשון בנוהל קריאות גזעניות כאשר הכרוז הקריא מסר לאוהדים בנושא. לאחר מכן הופסקו הנהמות ועד לסיום המשחק לא נשמעו נהמות או קריאות גזעניות מצד הקהל".

במקביל, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את מכבי תל אביב לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים ואת בית"ר ירושלים בגין התפרעות אוהדים והתפרצות לשדה המשחק, בעקבות אירועי המשחק ביניהן באצטדיון טדי ביום ראשון שעבר, כאשר גם כאן הדיון יתקיים ביום רביעי בשעה 16:30. בדו"ח השיפוט נכתב: "בדקה ה-6 נשמע קול נפץ של חזיז ביציע המזרחי של אוהדי בית"ר. בדקה ה-60 הושלך בקבוק מים גדול כמחאה על שריקת השופט לעבירה נגד בית"ר. הבקבוק לא פגע באיש ולא גרם לעצירת המשחק".

בדו"ח המשקיף נכתב: "בדקה ה-40 התלוננו אנשי מכבי תל אביב שנזרק חפץ מהיציע המערבי של אוהדי בית"ר ופגע במאמן הקבוצה רובי קין (השופטים לא ראו את התקרית ואנשי הספסל לא הראו או הציגו את החפץ שפגע). מנהל האירוע לא הכיר את הנושא ואת זריקת החפץ. כחצי שעה אחרי סיום המשחק כשהשחקנים וצוות השיפוט היו בחדר ההלבשה, התפתחה מהומה הכללה זריקת חפצים בין קומץ אוהדי בית"ר שהיה על הדשא לבין קומץ אוהדי מכבי ת”א שהיו ביציע הדרומי. בבדיקה שקיימתי מול מנהל האירוע מטעם בית"ר, הוא דיווח לי שלאחר שהאוהדים התפזרו הם אישרו לקומץ אוהדי בית"ר לעבור דרך כר הדשא ולהחזיר את ציוד העידוד שברשותם למחסן שנמצא בשטח האצטדיון. בזמן מעברם דרך הדשא החלה התגרות בין קבוצות האוהדים והחלה זריקת חפצים ובין היתר לטענתו מוטות של דגלים ומשענות של כיסאות פלסטיק. לדבריו כוחות האבטחה והמשטרה הפרידו והרחיקו את האוהדים ולדבריו אף נעצרו מספר אוהדים בשל האירוע".

אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

בתוך כך, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את בית"ר ירושלים לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים, בגין אירועי המשחק נגד מכבי פתח תקווה. בדו"ח השופט נכתב: "בדקה ה-38 נזרקה כוס מהחלק הצפוני של היציע שאוכלס על ידי אוהדי בית"ר ירושלים לכיוון שחקן מכבי פתח תקווה. הכוס לא פגעה. בדקה ה-40 היו קריאות 'הינדי מזיין כבשים' מצד למעלה מכאלף אוהדי בית"ר. בדקה ה-67 היו קריאות 'שיישרף לכם הכפר', 'שועפט עולה באש' מצד למעלה מכאלף אוהדי בית"ר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button