כדורגל ישראליליגת העל

מכבי חיפה וסכנין לדין בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות

הירוקים עומדים לדין על עשרות זיקוקים שהודלקו במשחק מול ריינה והובילו לדחיית פתיחת המשחק במספר דקות. ב''ש ונתניה לדין בגין התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות. סכנין לדין על האירועים מול מכבי ת''א

תובע ההתאחדות עו"ד גלעד ברגמן החליט להעמיד את מכבי חיפה לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות והתפרצות לשדה המשחק, בעקבות אירועי המשחק נגד מכבי בני ריינה. הדיון מתקיים מחר (רביעי) בשעה 16:00, כאשר התובע דורש להטיל על הירוקים קנס של 150 אלף ש"ח ועונש של אי מכירת כרטיסים לקהל חוץ לשני משחקים בעונה הבאה.

בדו"ח השופט נכתב: "המשחק החל באיחור של 3.5 דקות כי היה צורך להוציא מהמגרש גלילי נייר עידוד שזרקו אוהדי ריינה. אוהדי מכבי חיפה ירו לאוויר זיקוקים רבים והיה חשש שיזלגו לכיוון המגרש. המשחק החל ברגע שהזיקוקים נעצרו. בדקה ה-9 אוהדי ריינה זרקו רימון עשן כחול לעבר המגרש, שחקן הקבוצה בעט אותו אל מחוץ למגרש. בדקה ה-40 אוהדי מכבי חיפה ירו זיקוקים והמשחק לא נעצר. בדקה ה-69 אחרי הבקעת השער הרביעי למכבי חיפה, פרץ ילד אוהד הקבוצה מהיציע המערבי וחגג עם השחקנים. האוהד עזב את המגרש ללא התערבות אנשי האבטחה".

אבוקה ביציע של בני סכנין (ישי נאמן)

כמו כן, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את בני סכנין לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה ע"י אוהדים, במשחק אתמול מול מכבי תל אביב. בדו"ח השופט נכתב כי במהלך המשחק נשמעו קולות נפץ כתוצאה מהפעלת נפצים או חזיזים ביציע הדרומי שאוכלס באוהדי סכנין. בדקה ה-86 הושלכה כוס מפלסטיק עם משקה שפגעה ברועי משפתי. בדקה ה-95 הושלך חזיז או נפץ שהתפוצץ בתוך רחבת השער הדרומית והושלך מכיוון יציע שאכלס חלק מאוהדי סכנין. עם שריקת הסיום החלה מהומה בסמוך לשער הדרומי, כשמאבטחים אחזו במשפתי והזיזו או דחפו אותו והופרדו בידי כוחות האבטחה וחברי ההנהלה.

בנוסף, הוחלט להעמיד לדין משמעתי את הפועל באר שבע ואת מכבי נתניה בגין התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות, לאחר משחקי הקבוצה נגד הפועל חיפה והפועל תל אביב (בהתאמה). לטענת תובע ההתאחדות, במשחק בין נתניה להפועל תל אביב נשמעו נהמות מיציע אוהדי נתניה כלפי שחקן הפועל מאוויס צ'יבוטה. בנוסף, במשחקה של הפועל באר שבע נשמעה קריאה גזענית כלפי השופט נאאל עודה.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW