כדורגל ישראליליגת העל

מכבי חיפה נקנסה על אירועי הדרבי, היום יוגש ערעור על הנקודה

בעקבות הדלקת האבוקות והשלכת החפצים לעבר תומר יוספי, הירוקים ספגו קנס כספי ובית הדין גם הבהיר כי ישקול אי מכירת כרטיסים לקהל חיפה בחוץ במקרה של הרשעה נוספת. במועדון אמרו: ''מקווים שהעוול יתוקן''

בית דין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל הטיל היום (רביעי) על מכבי חיפה קנס של 42,000 ש"ח, בנוסף לעונש אזהרה לפי התקנון, כאשר בהרשעה חוזרת ישקלו בבית הדין בכובד ראש השתת עונש של אי מכירת כרטיסים למשחק חוץ. הירוקים עמדו לדין עקב השימוש באבוקות במשחק מול הפועל חיפה, כשהמשחק הופסק למספר דקות בשל העשן (האבוקות לא הושלכו לכר הדשא אלא נשארו ביציע), וכן השלכת החפצים לעבר תומר יוספי לאחר שהאחרון חגג את השער שלו מול היציע הצפוני.

אבוקות של אוהדי מכבי חיפה (ישי נאמן)

בהחלטה של בית הדין נכתב: "הכנסת אבוקה לתחומי המגרש, קל וחומר הדלקתה מהווה "…נסיבה מחמירה כשלעצמה". עסקינן בשורה של אירועי הדלקה מסיבית של אבוקות, הפסקה זמנית של המשחק והשלכת חפצים לעבר שחקן יריבה, מסה קריטית של אירועים המחייבים תוספת של "נסיבות מחמירות" להרשעה ב"התפרעות אוהדים". צבר אירועים אסורים זה הופך גם את ההכרעה בטענת הנאשמת כי אין להרשיעה "בנסיבות מחמירות" רק על שום שהעשן גרם לעצירת המשחק לבלתי נדרשת: גם לו התעלמנו ממרכיב זה, עדיין עשרות האבוקות אשר דלקו ביציע, ושני האירועים הנוספים בהם הושלכו חפצים לעבר כר הדשא ע"י קהל הנאשמת היו מביאים אותנו לתוצאה של "התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות" ולפיכך אין אנו נדרשים להכריע לכשעצמה במשמעויות והשלכות הפסקת משחק בגין עשן האבוקות ביציעים".

בתוך כך, האלופה מתכוונת להגיש עוד היום ערעור על ההחלטה נקודה אחת ממאזנה בעקבות אירועי המשחק נגד מכבי תל אביב, בתקווה ואמונה שבית הדין יתקן את העוול הגדול שנעשה לקבוצה, כל זאת לפני הישורת האחרונה של הליגה הרגילה ולפני סדר המשחקים שיקבע בפלייאוף העליון שתהיה לו השפעה ישירה על מאבק האליפות. במועדון היו בהלם מכך שהוחלט להפחית נקודה ממאזנה של הקבוצה, למרות שמדובר באוהד אחד שהשליך אבוקה אחת, נתפס, הורחק לצמיתות ותוגש נגדו תביעה אזרחית בסכום גבוה. במכבי חיפה מרוצים מכך שההתאחדות החליטה להצטרף לערעור והוסיפו: "הערעור הוא הזדמנות בלתי חוזרת של בית הדין לתקן את העוול ולהחזיר את השוויון והספורטיביות לכדורגל הישראלי. זה עוד לא מאוחר".

כרגע הוא בספק. עלי מוחמד עם הכדור (אליאב אוזן)

במקביל לכל אלה, הקבוצה תקיים היום אימון אחרון בארץ רגע לפני שתמריא להונגריה שם תערוך מחר ב-22:00 את משחקה מול פיורנטינה במסגרת שלב שמינית גמר הקונפרנס ליג. לרשות המאמן מסאי דגו יעמוד סגל חסר והוא ייאלץ להסתדר ללא שון גולדברג, דולב חזיזה, דין דוד, מחמוד ג'אבר, עילאי חג'ג' ואריק שוראנוב הפצועים, דניאל סונדגרן (מורחק) וכן תומר חמד וליאור קאסה שלא נרשמו למפעל. עלי מוחמד, שנפגע בצלעות מול הפועל חדרה, לא סובל משבר וינסה ליטול חלק באימון המסכם. ליאור רפאלוב סובל כבר תקופה לא קצרה מכאבים בכף הרגל ומשחק עם זריקות, כאשר בצוות הרפואי לא רוצים לסכנו וייתכן שיפתח על הספסל.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW