כדורגל ישראליליגת העל

מכבי חיפה נענשה במשחק חוץ ללא קהל מול הפועל באר שבע

לאחר הרשעה שלישית העונה בעבירה של התפרעות אוהדים, בית הדין המשמעתי של התאחדות לכדורגל גזר על הירוקים קנס בגובה 36,500 אלף ש''ח בנוסף לאיסור מכירת כרטיסים לקהל הירוק במשחק החוץ בטרנר

לאחר שאוהדיה הדליקו אבוקות והורשעה בפעם השלישית העונה בעבירה של התפרעות אוהדים, מכבי חיפה נענשה הבוקר (חמישי) על ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל. הקבוצה תצטרך לשלם קנס בגובה 36,500 אלף ש"ח וגם לא תוכל למכור כרטיסים לאוהדיה לקראת משחק החוץ נגד הפועל באר שבע באצטדיון טרנר ב-21 במאי. לירוקים יש עוד שני משחקי חוץ עד המשחק בבאר שבע – מול מכבי בני ריינה ונגד בני סכנין – אך לפי התקנון החדש העונש רלוונטי רק מול קבוצות להן יותר מ-5,000 מנויים.

אוהדי מכבי חיפה (אסף הופמן)

בהחלטת בית הדין נכתב: "בהליך זה מכבי תל אביב הגיעה להסדר טיעון עם התובע מכוחו התבקש בית הדין להרשיע בהתפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ולגזור קנס בסך 33,500 ש"ח ולאסור על מכירת כרטיסים לאוהדיה למשחק החוץ נגד הפועל באר שבע. בית הדין נתן להסדר הטיעון תוקף של החלטה. הנאשמת לא חולקת על העובדות ובנסיבות אלה אנו מרשיעים אותה בהתפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות. בבואנו לגזור את העונש הראוי במקרה זה, אנו מוצאים כי רף הענישה נושא עמו תוצאה עונשית סבירה כך שאין לגבי דידנו מקום לחרוג ממנו, חרף ההרשעה בעבירה בנסיבות מחמירות".

אוהדי מכבי חיפה (אליאב אוזן)

עוד נכתב כי "בנוסף, באשר מדובר בהרשעה שלישית העונה בעבירה בהתפרעות אוהדים עקב הדלקת אבוקות, מבקש התובע גם לגזור כנגד הנאשמת עונש של איסור מכירת כרטיסים למשחק חוץ, בדומה להסדר הטיעון אליו הגיעה מכבי תל אביב. נציין כי הנאשמת הציגה בפני בית הדין במהלך הדיון את הפעולות הננקטות על ידה בדרך קבע כנגד האוהדים המתפרעים לרבות מאמצים לאתרם והצעדים הננקטים כגון הגשת תלונה במשטרה, שלילת מנוי והגשת תביעות אזרחיות". בית הדין גם ציין כי בניגוד לעבר, "התקנון החדש שיקול דעת במסגרתו הוא יכול להביא בחשבון את הפעולות הננקטות על ידי הנאשמת לרבות הקלה בעונש".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW