כדורגל ישראליליגת העל

מכבי חיפה: "אוהדים שחזרו מהמלחמה חוו פלאשבקים מעזה"

מנכ''ל הירוקים, איציק עובדיה: ''נמאס, דורשים הסברים ודרשתי מהמפכ''ל לבצע תחקיר מלא. היינו עדים לאלימות קשה, נאלצים להמליץ לאוהדים לא להגיע לטדי''. המשטרה פרסמה תיעוד: ''היציעים הם לא 'אקס טריטוריה'''

אחרי הזעם הגדול של האוהדים והפנייה של עמותת "היציע הצפוני", מכבי חיפה פרסמה היום (ראשון) את התייחסותה הרשמית לאירועי המשחק אתמול מול בית"ר ירושלים באצטדיון טדי, באמצעות מכתב שהוציא המנכ"ל איציק עובדיה לאוהדי הקבוצה. נזכיר כי אוהדי האלופה שהגיעו למשחק התלוננו על אלימות משטרתית קשה נגדם, בעוד שהמשטרה טענה שקומץ אוהדים השליך כיסאות וחפצים לעבר שוטרים שנפצעו בשל כך. במשטרה גם טענו שעשרות שוטרים נכנסו ליציע בעקבות שלט בודד שלעג למשטרה.

פרשים באצטדיון טדי (צילום: דוברות המשטרה)

מנכ"ל מכבי חיפה איציק עובדיה כתב: "לא כך ציפינו לפתוח את השבוע. אמש רצינו ליהנות מניצחון מרשים וחוויה גדולה כשמלווים אותנו למעלה מ-8,000 אוהדים ירוקים, בהם ילדים, נשים, בני נוער וחיילים. אכן ניצחנו, אך חזרנו מטדי מתוסכלים וחבולים פיזית ונפשית. ההפסד של כולנו. אמש בטדי נתקלנו שוב באירוע קשה מצד המשטרה המקומית. די. נמאס. לא עוד! אנחנו דורשים הסברים. מועדון מכבי חיפה לא יהיה מוכן לקבל את המראות והעדויות שהיינו עדים להן אתמול. במשחק שהתנהל ללא דופי, עם תצוגת עידוד נהדרת ביציע של מכבי חיפה, ללא אבוקות וללא פירוטכניקה, בהתנהלות מופתית שלכם האוהדים, דווקא אז, למרבה הצער ניתנה הוראה להכניס שוטרים ליציע בגלל שלט מחאה, שלט שיש לגנותו, אך התגובה מצד המשטרה היא חסרת אחריות וחסרת מידתיות. החלטה אומללה של מפקד כוח שיטור הפוגעת בכולנו, בכל מי שהכדורגל חשוב לו".

עובדיה המשיך: "אוהדי מכבי חיפה לא יחזרו יותר הביתה חבולים בגוף ובנפש. כמנכ"ל המועדון, לא אוכל לקבל מצב בו מתקבלות עדויות של אוהדים שחזרו משירות מילואים בעזה ויתלוננו כי הרגישו פלאשבקים מהמלחמה, עדויות של ילדים ונשים ואוהדים שחוו אלימות ללא סיבה! היינו עדים בעבר לאירועי אלימות קשים באצטדיון זה, הובטחו לנו הבטחות מסוימות ולא נראה כי קיים רצון אמיתי לקיימן. לכן, לצערנו הרב ומאחר שמדובר באירוע שחוזר על עצמו בכל ביקור שלנו בטדי, אנחנו נאלצים להודיע כי המלצתנו הרשמית לאוהדינו תהיה לא להגיע לאצטדיון זה וכי המועדון לא ייקח אחריות על מכירת כרטיסים לטדי כל עוד האיום הזה מרחף מעל ראשנו. עשרות אלפי אוהדינו יחזרו לחוות כדורגל בעיר הבירה של מדינת ישראל רק כאשר נוכל להבטיח להם חווית כדורגל בטוחה ונעימה.

מנכ"ל מכבי חיפה הוסיף: "הבוקר שלחתי מכתב למפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, בדרישה לבצע תחקיר מלא ואובייקטיבי לאירועי אמש. לסיום, ולמען הסר ספק, ברצוני להביע את הערכתי העצומה לפועלה של משטרת ישראל, במיוחד בחודשים האחרונים. שוטרי ושוטרות ישראל חרפו את נפשם כדי לתת לנו את הזכות ליהנות ממשחקי כדורגל מרובי קהל. על כן, התסכול הוא כל כך גדול. בשום מצב ובשום צורה משחק כדורגל לא אמור להסתיים כפי שהסתיים אמש. אני קורא לחבריי המנהלים את הכדורגל בישראל להשמיע את קולם. החוויות הנוראיות בטדי מזכירות מראות ממקומות חשוכים, שאינם מתאימים למגרשי הכדורגל, מרחיקים את שוחרי הכדורגל מהמגרשים ופוגעים בענף שכולנו אוהבים. כולי תקווה שנחזור ונתרכז רק בדברים המדהימים שיש למשחק הכדורגל להציע ושמדינת ישראל תחווה ימים של שקט, אחדות, תקווה וסבלנות אחד כלפי השני".

במשטרת ירושלים טענו כי הושלכו חפצים וכסאות לעבר שוטרים והובילו לפציעה של שניים מהם, כאשר שבעה אוהדים נעצרו. מדוברות המשטרה נמסר בתגובה: "כוחות משטרה ומג"ב פעלו אמש לאבטחה ושמירת הסדר באצטדיון טדי בירושלים לפני, במהלך ולאחר משחק הכדורגל שנערך במקום. לקראת סיום המשחק, הבחינו כוחות המשטרה כי ביציע אוהדי הקבוצה האורחת מונף פעם אחר פעם שלט בגנות שוטרים המשווה אותם לחזירים. לאחר שזה הונף שוב ושוב, פעלו שוטרים להסרת השלט".

עוד נמסר: "בשלב זה הותקפו השוטרים באלימות פרועה ומשוללת כל רסן ביציע האוהדים על ידי קומץ אלים, תוך השלכת כיסאות וחפצים לעברם של השוטרים, יריקות וקריאות גנאי. חלקם פגעו בשוטרים, וחלקם באוהדים אחרים. התקיפה האלימה גרמה לפציעתם של שני שוטרים שפונו לבית חולים לקבלת טיפול רפואי, אחד מהם נפגע בראשו מחפץ שהושלך לעברו. בעקבות אלימות חמורה זו והפרת הסדר, נעצרו 7 והועברו לחקירה במשטרה. פרט אליהם, עצרה המשטרה 2 אוהדים נוספים שהפרו סדר ותקפו שוטרים בתחומי האצטדיון"

במשטרה מדגישים כי "יציע כדורגל אינו 'אקס טריטוריה' ומחסה לביצוען של עבירות פליליות והתפרעויות אלימות. צריך להתבונן היטב בסרטון המצורף להבין מהי המשמעות של השנאה, והסכנה הנשקפת מאלימות אוהדים במגרשי הספורט. האלימות במגרשים היא נגע חברתי פסול, ולצערנו ברשתות ובחלק מכלי התקשורת עושים לאותם אוהדים הנחות, וממסגרים את המקרה באופן מעוות לחלוטין. במשטרה מצפים מהקבוצה, מארגון האוהדים מההתאחדות לכדורגל, ומכל גורם אחר שהכדורגל חשוב לו- לגנות את התנהגות חמורה זו של קומץ אוהדים ולא לתת יד לביזוי שוטרים, לפגיעה פיזית קשה בהם ולאלימות החמורה במגרשי הספורט, שעלולה לעלות בחיי אדם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW