כדורגל ישראליליגת העל

"מי שעבריין צריך לשבת בכלא ולא להיות מורחק למספר משחקים"

דיון בנושא אלימות בספורט ודרכי הטיפול בתופעה התקיים במסגרת כנס לשכת עורכי הדין באילת. היועמ''ש של ההתאחדות ביקר: ''הגישה הסלחנית של בתי המשפט הרואים במתפרעים כשובבים גורמת לכך שאין הרתעה''

היום (רביעי) התקיים בכנס לשכת עורכי הדין השנתי מושב בנושא: אלימות בספורט ודרכי הטיפול בתופעה, אותה הנחה מגיש חדשות הבוקר בערוץ 12 ושדר ערוץ הספורט ניב רסקין. במושב השתתפו: עו"ד דני חורין, יועץ משפטי במשרד התרבות והספורט, עו"ד בועז סיטי, משרד עורכי דין גולדפרב, גרוס, זליגמן, עו"ד מורן מאירי, משרד עורכי דין מטרי, מאירי, וכט ושות', עו"ד עמית פינס, משרד עורכי דין פישר FBC, עו"ד רונית אמיר יניב, משרד עורכי דין ארנון, תדמור-לוי, עו"ד רון סקיטל, מנהל ענף הכדורסל, פיתוח עסקי מרכז "הפועל".

עו"ד עמית פינס, משרד עורכי דין פישר FBC, היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל: "הגישה הסלחנית של בתי המשפט הרואים באוהדים שמתפרעים כשובבים או כפרחחים גורמת לכך שאין התרעה. מי שהוא עבריין צריך לשבת בכלא, לא מספיק להרחיק אותו לכמה משחקים. בוא נתחיל מזה שאנחנו מדינה אלימה, ומדינה שהופכת אלימה יותר משנה לשנה. אלימים בכביש, בפוליטיקה וגם במגרשי הספורט. זה מצער לומר אבל זה המצב".

השלל שתפסה המשטרה (דוברות המשטרה)

עו"ד בועז סיטי, משרד עורכי דין גולדפרב, גרוס, זליגמן: "לפני שהגעתי לכאן, ניסיתי לקנות כרטיס למשחק של מילאן ובלי דרכון זה לא ניתן. ספורט הוא ענף מיוחד מהרבה סיבות, וגם הטיפול באלימות הוא צריך להיות מיוחד. באירוע ספורט לא צריכה להיות אנונימיות, אין לך זכות לפרטיות. שידעו מי שאתה, שידעו איפה אתה יושב. אם באיטליה ובאנגליה הצליחו להתמודד עם זה אז יכול להיות שהתורים שווים את זה".

עו"ד דני חורין, יועץ משפטי במשרד התרבות והספורט, מודה: "המשרד פעל כדי לתקן לפני שנתיים את חוק האלימות בספורט. החוק תוקן וכל הזמן אנחנו מנסים למצוא פתרון לתופעה, אך הקושי הוא שאני לא מרגיש שאנחנו מצליחים. אנחנו כמשרד ביחד עם הפרקליטות והמשטרה פועלים באופן מתמיד כדי להתמודד עם התופעה ואנחנו ממשיכים ולא מוותרים".

השלל שתפסה המשטרה (דוברות המשטרה)

עו"ד רונית אמיר יניב, משרד עורכי דין ארנון, תדמור-לוי, לשעבר היועצת המשפטית של איגוד הכדורסל: "בקבוצות אוהדים יש בעיה מאוד מסוימת. אבל גם בקבוצה שקנתה שליטה בכסף והיא רוצה שיגיע כמה שיותר קהל, היא לא רוצה להתעמת עם האוהדים והיא לא רוצה לסייע לאתר אותם".

עו"ד מורן מאירי, משרד עורכי דין מטרי, מאירי, וכט ושות': "אנחנו הולכים לפעול לכך שמוסד הבוררות שלנו הוא זה שידון בנושא הרחקת האוהדים ולא הקבוצה. זה כיוון שאנחנו בהחלט הולכים אליו".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW