כדורגל ישראלינבחרת ישראל

מיקי זוהר: "השתתפות בנבחרת פלסטין היא תמיכה בטרור"

אחרי שיו''ר ההתאחדות הפלסטינית רג'וב הצדיק את הטבח ב-7 באוקטובר, שר התרבות והספורט תקף בחריפות: ''אין מקום לתומכי ומחוללי טרור בספורט העולמי, נפעל להדחתו''. יעל ארד: ''נגיש תלונה לוועד האולימפי''

שר התרבות והספורט מיקי זוהר פרסם היום (שלישי) מסר תקיף: "אמירתו המזעזעת של ג'יבריל רג'וב המשמש כ'יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית' המצדיקה את טבח השבעה באוקטובר מזעזעת ומבישה. היא גם מוכיחה היטב מדוע השתתפות בנבחרת הכדורגל שלהם היא תמיכה בטרור. ‏נפעל להדחתו מכל המפעלים, אין מקום לתומכי ומחוללי טרור בספורט העולמי".

רג'וב אמר בראיון במצרים: "מה שקרה ב-7 באוקטובר זו תגובה טבעית להתעללות. יום 7 באוקטובר יהיה נקודת מפנה ביחס לכיבוש ולפשעיו. זה לא קרה סתם. מי שנושא באחריות לזה הוא הכיבוש, זה חלק ממלחמת ההתנגדות וההגנה מצד הפלסטינים וזה יוביל לתחילת התפרצויות נוספות".

עוד הוסיף: "ההתפרצות העוצמתית הבאה תהיה ביהודה ושומרון. חמאס הוא חלק מהמרקם הפלסטיני מבחינה לאומית ופוליטית. זוהי תחילתה של אחדות לאומית, שבה העם, האומה וההנהגה הפלסטינים הם אחד. המטרה שלנו היא להקים מדינה פלסטינית עצמאית על כל השטחים הפלסטינים".

מאוחר יותר גם יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי בישראל וחברה בוועד האולימפי הבינלאומי תקפה: "ג'בריל רג'וב נושא בתפקיד יו"ר בוועד האולימפי הפלשתינאי וככזה הוא מחויב לערכי התנועה האולימפית. אנו מגנים בתוקף את דבריו שמהווים סתירה מוחלטת לערכים האולימפיים, בתמיכה והגיבוי שהוא מעניק לטבח ואונס אכזרי חסר תקדים באזרחים ואזרחיות, ילדים וילדות וקשישים ששהו במיטתם, בבתיהם. הוועד האולימפי הישראלי יגיש תלונה חריפה למוסדות הוועד האולימפי הבינלאומי".

היו"ר יעל ארד (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

רג'וב, שהיה בעבר ראש הביטחון המסכל ביהודה ושומרון, משמש מאז 2009 כיו"ר ההתאחדות הפלסטינית ופעל מאז ללא הרף נגד ישראל. בין היתר ביקש הן ב-2013 והן ב-2015 מפיפ"א להשעות את ישראל מהארגון. לאחר שלחץ על נבחרת ארגנטינה לבטל את הגעתה למשחק ידידות בישראל ב-2018, הודיעה פיפ"א על השעייתו של רג'וב ל-12 חודשים וקניסתו ב-20,000 פרנק שווייצרי בגין הסתה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button