כדורגל ישראליליגת העל

מינצברג נפגש עם המנהלת: "מה שקרה היה רע ממה שדמיינו"

בעלי הפועל ת''א ביציאה מהפגישה עם המנהלת על אירועי הדרבי: ''מודאגים ממשחקים עתידיים, מה שקרה לא תקין''. המנכ''ל איתי בונה הוסיף: ''הזהרנו מראש, הסירוב של בית הדין לדחות את העונש לא היה מקצועי''

במקביל לניתוח המקצועי על הגורמים לתבוסה 5:0 למכבי תל אביב, נציגי הנהלת הפועל תל אביב נועדו היום (חמישי) עם מנהלת הליגה בנוגע למחזות מחוץ לאצטדיון בלומפילד לפני שריקת הפתיחה. כזכור, מעבר למעצר של כ-120 אוהדים מארגון "אולטראס הפועל", אלפי האוהדים האדומים נתקלו בתורי ענק בבלומפילד וחלקם אף הותקפו פיזית על ידי כוחות המשטרה במקום.

בעלי הפועל תל אביב דייויד מינצברג אמר: "המטרה של הפגישה הייתה להיפגש עם המנהלת כדי לדבר על כמה דברים, העיקר שבהם ביטחון האוהדים במשחקים שלנו. אנחנו מאוד עצובים ממה שקרה במשחק האחרון ואנחנו דואגים מאוד להמשך. אנחנו עובדים קשה מאוד על כל מה שקשור לנושא, כולנו מפוקסים בזה שכל מה שקרה לא יקרה שוב, כדי לעשות זאת צריך את העזרה של כולם. העברנו את השעות האחרונות בניסיון לברר מה אנחנו יכולים לעשות כדי למנוע מדברים כאלה לקרות שוב".

התור של אוהדי הפועל בבלומפילד (רועי ינקלוביץ)

מינצברג הוסיף: "אנחנו אסירי תודה לאוהדים שלנו, ביקשנו מהם להיות חזקים. מבקשים מהם רק לא לעשות כלום שיפגע בביטחון המשחק, אבל אנחנו גם מבקשים מהמשטרה להיות חזקים ולא לקחת דברים עם אובר אגרסיביות, כי זה מה שקרה וזה לא בסדר. רוצים שכל מי שמעורב בספורט הישראלי שיעזור לנו לגרום לכולם להיות בטוחים. ספורט זה על משפחתיות, ילדים, הנאה והסביבה בדרבי לא אפשרה לזה להיות כך, אני אסיר תודה בפני כל מי שעובד בהפועל תל אביב על העבודה שלהם, אנחנו עובדים מאוד קשה כדי לתקן הכל. אני עוזב את ישראל בקרוב, אבל אהיה בקשר ואתן את כל התמיכה שצריך. לפני שאעזוב, אלך לכל פגישה אפשרית כדי שכולם ידעו כמה זה חשוב שנתקן את זה".

המאמן סיכם: "האם המסר הועבר בפגישה? אני חושב שכן, לדעתי הם הבינו כמה זה חשוב ואני מקווה שהסברנו כמה זה חשוב לנו. מה שאמרנו להם זה שאנחנו צריכים שהם ידברו עם מי שאנחנו מדברים ושהם יסבירו את הדברים גם בעצמם. חייבים לשמור על ביטחון האוהדים, חייבים לעבוד ביחד, חייבים לגייס עוד אנשים לעבוד על הנושא איתנו. דברים שעשינו עד כה לא פותרים את הבעיות, חייבים פתרונות חדשים. אנחנו תמיד חוששים מנושא הביטחון בשבועות שלפני כל דרבי, ניסינו לפתוח את יציע 4 ו-5 כדי למנוע דברים כאלה וזה לא קרה, זו הסיבה שבאתי לישראל. היה חשוב שאהיה פה ואראה כמה חשוב הנושא, מה שקרה היה רע יותר ממה שחשבנו שעלול לקרות במידה ולא יפתחו את שער 4 ו-5".

המנכ"ל איתי בונה אמר: "הציגו לנו כל מיני דברים שנמצאים על השולחן ושמחנו לשמוע את זה. היה לנו חשוב להגיד את מה שהזהרנו מראש, שזה בדיוק מה שקרה. הפעלנו את כל הגורמים, דיברנו עם כולם וכולם הציגו תמונה ברורה למה הולך לקרות. דבר דומה למה שהתרענו קרה, כל מה שהצגנו לכבוד השופט. לצערי מאוד התאכזבנו לקבל את הצורה בה הוגש הסירוב שלו, צורה שלא הסתכלה על החומרים. לא ביקשו לרדת לעומק העניין. הסירוב לבקשה שלנו, דחייה של העונש כדי לשמור על השוויון בפני החוק, קרה בצורה לא מקצועית וחד משמעית".

בונה הוסיף: "חשוב לנו להגיד, יש לנו אוהדים שדוחפים אותנו בטוב וברע. אסור שבגלל אבסורד שיפוטי שהצענו דרך למנוע אותו, נגיע למצב בו אוהדים באים למשחק כדורגל יחוו דבר כזה בגלל מצב בלתי אפשרי, אנחנו לא מוכנים לזה. היו תקלות חמורות שצריך לתת עליהן את הדעת. אין משהו קונקרטי שיש לי תשובה למה לעשות עדיין, נמשיך להיפגש עם מי שצריך לדבר איתו בממשלה, במשטרה, בהתאחדות ובבית הדין. הדבר הדחוף הוא שהאוהדים שלנו יחוו את המשחק ויצאו בשלום במשחק הקרוב".

שחקני הפועל ת"א מאוכזבים (ישי נאמן)

מנהל קשרי אוהדים במועדון, שביט אלימלך, אמר: "מראות קשים מאוד, אי אפשר להסביר את זה במילים, מי שלא היה שם לא יכול להבין ואני הרבה שנים בכדורגל. איך ילדים נדחקים על ידי רגליים של סוס, איך אוהדים כבר רוצים לחזור הביתה אם אני לא אומר להם ממש פנים מול פנים להישאר באצטדיון. המשטרה פה הייתה צריכה לעזור וקרה ההפך. לא יכול להיות שהאוהדים של הפועל תל אביב, מהאוהדים הטובים בארץ, מגיעים לתמוך בקבוצה ומקבלים מכות".

אלימלך הוסיף: "המשטרה פה במקום לעזור, עשתה את הפעולה ההפוכה. אני היום חושש מאוד מהמשחק הבא בטדי, אף אחד לא הבטיח לי שיגנו על האוהדים שלנו וצריך לחשוב טוב טוב מה עושים. אנשים מדברים מהלב ורצו באמת לעשות טוב, צריך לעשות הרבה פגישות כאלה, זה לא יקרה ביום או יומיים. אבל צריך לגבש החלטות, בין אם זה כל המועדונים הגדולים או כל הליגה ביחד. אני חושב שזה המומנטום שצריך לטפל בבעיה הזאת".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button