כדורגל ישראליליגת העל

מינצברג: "לא יודע אם ההצעה אמיתית", הרוכש: אדמונד ספרא

בעלי הפועל ת''א דיבר עם התקשורת והתייחס להתעניינות של אדמונד ספרא ברכישה: ''אשמח לדבר, אבל אני צריך לדעת עם מי אני מדבר. יהיה עצוב לעזוב, תכננתי להיות פה עוד שנים, אבל טובת המועדון היא מעל הכל''

על רקע המיילים שקיבלו בעלי הפועל תל אביב בנוגע להתעניינות של אחד מבני משפחת ספרא לרכוש את המועדון, ערך היום (ראשון) דייויד מינצברג מסיבת עיתונאים ובה סיפר: "אני לא יודע כמה ההצעה רצינית. תחילה, אני אשמח להיות הבעלים של הפועל תל אביב להרבה שנים, אני חושב שהמועדון הזה מדהים ונוכל לעשות בו דברים יפים. המועדון הזה מוכיח שכל הדברים הרעים שאומרים על ישראל הם שגויים. חשוב שאנשים יראו את זה, בעיקר עם כל מה שקורה עכשיו, אבל גם לפני ה-7 באוקטובר זה היה חשוב לנו וזו הסיבה שהשקענו במועדון הזה". מאוחר יותר, התברר כי הרוכש המתעניין הוא מיליארדר היהודי אדמונד מ. ספרא. אדמונד הוא המייסד והנשיא של חברת LP EMS Capital בניו יורק. נשוי למריאל ספרא ובנם של משה (מואיז) ז"ל ושילה ספרא.

בעלי הפועל ת"א, דייויד מינצברג (צילום מסך)

מינצברג הוסיף: "אנחנו חושבים שספורט ובמיוחד כדורגל, זו דרך נהדרת להשקיע בישראל. אנחנו לא רוצים למכור את המועדון, אבל אם מישהו ממשפחת ספרא מעוניין לרכוש אני אשמח לדבר איתו על זה. עוד לא קיבלתי הזדמנות לעשות זאת ועד שלא אדבר עם מישהו לא אדע לענות. ההצעה? אני אענה בכנות, אחד ממי שמכר לנו אמר שהם מעוניינים אבל אי אפשר להגיד לנו מי זה. אמרנו שאנחנו לא ננהל שיחות עד שנדע מי זה, ואז אמרנו לנו שזה מישהו ממשפחת ספרא – אבל לא אמרו לנו מי. אם מישהו מהמשפחה רוצה להשקיע, אשמח לדבר איתו, אני חושב שזה מעולה. יש עוד אנשים שמתעניינים ברכישה, אצטרך לדבר גם איתם, זה עניין שלוקח זמן. כשעושים עסקים עם מישהו, עושים את זה בדרך הנכונה. זה לוקח זמן, אי אפשר לעשות את זה במהירות".

הבעלים המשיך: "זו משימה עבורי – למצוא אנשים שישקיעו בספורט הישראלי. עוד לא ניתנה לי הזדמנות לדבר עם מישהו. אני לא יכול להגיב לפני שדיברתי עם מישהו. למכור קבוצת כדורגל זה לא למכור מניות, אני לא יכול למכור בלי שראיתי למי. חלק אומרים שהוא רוצה להשקיע, חלק אומרים שהוא רוצה לקנות, אשמח לדבר איתו לפני – לא אנהל שיחות היפותטיות. השיחות לא יימשכו עד שאדע עם מי אני מנהל מו"מ. זה יהיה עצוב למכור את הפועל תל אביב, אבל זה טוב לקבוצה ולישראל. אשמח לדבר איתו, אבל אני צריך לדעת עם מי אני מדבר לפני. כרגע אף אחד לא בא לדבר איתי. אני לא יודע אם זה אמיתי. זה לא שכיח שרוכש רוצה לקנות ומציב דדליין, אני לא רגיל לזה. אבל כמו שאמרתי, אם מישהו ממשפחת ספרא רוצה להשקיע או לרכוש את הפועל תל אביב ומוכן להשקיע מיליונים של דולרים בישראל, הפועל ובכדורגל הישראלי – זה דבר נפלא ואשמח לדבר איתו".

שחקני הפועל ת"א חוגגים (ישי נאמן)

מינצברג הוסיף: "כמו שציינתי, אני לא יודע אם זה אמיתי ואני צריך להתרכז בניהול המועדון כרגע, אלו זמנים לחוצים. אנחנו כל הזמן מדברים עם אנשים בהשקעה בהפועל, אבל זה לא מה שאני רגיל אליו. התכנית שלי הייתה תמיד להמשיך במועדון הזה עם שותפים ומשקיעים – עד שיחזור לקדמת הבמה. בתקווה שלאחר מכן הרבה אנשים מהעולם ירצו לקנות את המועדון. אם יגיעו אנשים עכשיו, אשמח לדבר איתם. זו הייתה שנה קשה, לא ארים ידיים לעולם. לא ציפיתי להתמודד על ירידה, אבל אם נרד נהיה פה בשנה הבאה. רק כדי להיות ברור – קיבלנו המון הצעות מהרבה אנשים שרוצים לקנות את הפועל. כשרצינו לקנות היינו היחידים, ואפילו לפני שהשלמנו את הקנייה התחילו להגיע הצעות. אני מוכן לדבר עם כולם, אבל לא ניתנה לי ההזדמנות. אני מדבר עם אנשים אחרים שלא התפרסמו ברשתות והם נראים יותר רציניים".

הבעלים סיכם: "כבר ענינו למייל אחד ואמרנו שאנחנו רוצים לנהל שיחות ישירות, לא אענה למייל מחר אם לא אדע עם מי אני מדבר. אנחנו עדיין לא יודעים מי רוצה לרכוש. המטרה היא למכור ביום אחד את הקבוצה, לא יודע אם עכשיו או עוד 15-20 שנה, אם האדם הזה יגיע לפני אשמח לדבר איתו. המצב של הקבוצה בליגה? אם דיברתי עם שחקנים או עם חן סול על הסיטואציה? אני מאוד מודאג ממה שקורה, יש לנו עדיין משחקים נגד מ.ס אשדוד ובית"ר ירושלים. אנחנו עדיין שולטים בגורל שלנו, אבל כולם יודעים שהדבר הכי דחוף זה לתקן את זה. אני מאוד מתוסכל, כולם מתוסכלים. כולם אחראים למה שקורה, אני, המאמן, השחקנים. כולם. עכשיו זה לא הזמן להפנות אצבע מאשימה, עכשיו זה הזמן לתקן. הוכחנו שאנחנו יכולים לנצח את בית"ר, וננסה את זה בשבת שוב. זה הדבר הכי חשוב עכשיו והדבר היחיד שאנחנו שולטים בו. זה לא זמן להאשמות, כולם צריכים לעשות את העבודה שלהם ולהתכונן למשחק הבא".

עורך הדין רועי רוזן מסר בתגובה לדברי מינצברג: "הלקוח שלי, מר ספרא, הגיש באמצעותי הצעה מאוד ברורה, פשוטה ונדיבה לרכישת הבעלות במועדון הכדורגל הפועל תל אביב. מר ספרא ישמח לקבל תשובה חיובית להצעתו, עד מחר. מובן כי מר ספרא יקבל בהבנה גם תשובה שלילית ובמקרה כאמור יאחל להפועל תל אביב וקברניטיה רק טוב והצלחה מרובה. חג חירות שמח".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW