גביע הטוטוכדורגל ישראליליגת העל

מייקל ולקאניס: "שמח שהשחקנים מתנהגים כאילו הפסדנו"

מאמן הפועל ת''א אחרי ה-1:1 מול הפועל ירושלים בפתיחת גביע הטוטו: ''היו לא מעט דברים חיוביים. אנחנו נמצאים בתהליך של בנייה''. המנהל המקצועי חן סול הודיע לקלטינס, גונזאלס וטוויזר שהם לא בתכניות

הפועל תל אביב הייתה רחוקה אמש (מוצ"ש) מספר דקות מלפתוח את גביע הטוטו תחת עידן מינצברג ברגל ימין, אבל הזכירה בדקות הסיום את הנאיביות מהעונה שעברה. החבורה של מייקל ולקאניס ספגה שער בתוספת הזמן וסיימה ב-1:1 נגד הפועל ירושלים בטדי, במסגרת המחזור הראשון של המפעל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי. בתוך כך, מי שלא יהיו כנראה חלק מהקבוצה בעונה הקרובה הם פאבלו גונזאלס, דוד קלטינס ורז טוויזר. מנהל מחלקת הכדורגל במועדון, חן סול, נפגש עם השלושה והודיע להם שהם לא בתכניות המקצועית לעונה הקרובה, וכי הם רשאים לחפש לעצמם קבוצה.

המאמן מייקל ולקאניס אמר: "היו הרבה דברים חיוביים, זה מוקדם מדי בקדם העונה. רצינו להיות קצת יותר התקפיים ממה שהיינו בעבר, זה מה שהזהות שלנו צריכה להיות. בשבוע שלפני קדם העונה היו לנו שלושה משחקים קשים מאוד בשבעה ימים, העומק של הסגל שלנו היה קצת פחות, אז השחקנים שלנו מאוד צמודים. למרות שחזרנו, עבדנו מאוד קשה גם לפני המשחק הזה כי רצינו להיות בכושר מסוים שיש לו אינטנסיביות מסוימת לעונה. אני יכול לומר שבמחצית הראשונה זה יותר כמו מה שאנחנו רוצים להיות, אני אוהב את הדרך שבה לחצנו והיינו מאורגנים. אהבתי את זה שהיינו קצת יותר יוזמים בהתקפה מאשר במשחקים הקודמים".

המאמן הוסיף: "אני כל כך שמח שהשחקנים ממש כועסים בחדר ההלבשה כי הם מתנהגים כאילו הם הפסידו את הגמר הגדול שלהם. אני אוהב את זה כי אני רוצה שתהיה להם מנטליות של מנצחים. אני ממש שמח שהם מתחילים לשים את זה ב-DNA ואז בוורידים שלהם שהם רוצים לנצח כל משחק. היו הרבה דברים חיוביים במונחים של המנטליות, הטקטיקה והאופן שבו הם שיחקו. הדבר החיובי השני הוא שאתה יודע שיש הרבה בחורים צעירים והם עושים עבודה ממש טובה ובו בזמן, אנחנו מאוד קרובים לחזרתו של אלן אוז'בולט. חוסה רודריגס ועומרי אלטמן יכולים לעשות את ההבדל, וכפי שראיתם עם הישאם לאיוס, הוא שחקן שיכול לעשות את ההבדל, הוא עזר מאוד במונחים של ההתקפה. למרות שהשחקנים יושבים כעוסים בחדר ההלבשה, אני מאוד מרוצה מהם. הם רק צריכים להמשיך לעבוד כמו שהם עשו".

ולקאניס הוסיף: "אנחנו בתהליך של בנייה. אני יודע שזה מועדון גדול והציפיות גדולות, אבל אנחנו צריכים לשים את היסודות הנכונים. היום השחקנים כועסים כאילו הם הפסידו, זה צריך להיות בדם שלהם וזה אומר שהם הפכו לשחקנים תחרותיים. גם אם אנשים אמרו שזה רק משחק הכנה במסגרת הגביע, השחקנים התייחסו לזה כאילו זה המשחק האחרון בחיים שלהם. אנחנו חייבים לבנות זהות והיום לקחנו עוד צעד קדימה לעבר המקום שבו אנחנו רוצים להיות. רוצים להיות יותר אגרסיביים כשאנחנו לוחצים, יותר אגרסיביים מקדימה ואז כשמסתכלים על שחקנים שיש לנו ואיך אנחנו עובדים, אנחנו בונים".

המאמן המשיך: "אנחנו מחכים לשחקנים שיוכלו להיכנס ולעשות את ההבדל, שחקנים ברמה מסוימת שיכולים לעזור גם לשחקנים האחרים להגיע לרמה אחרת. אנחנו צריכים להיות סבלניים. אני יודע שהרבה אנשים אמרו ששיחקנו קצת הגנתי במשחקים קודמים, נגד לגאנס, בראונשווייג וסנט פאולי שהיו מוכנות לתחילת העונה והיינו אחרי עשרה אימונים בהכנה שלנו. אנחנו לא מתכוונים לצאת ולפתוח ולנסות. זה מה שאני מתכוון בבנייה צעד אחר צעד ואמרתי את זה בראיון הקודם, רומא לא נבנתה ביום אחד. זה לוקח זמן, אבל כן אנחנו רוצים להיות תחרותיים, אנחנו רוצים להיות מנצחים, אנחנו רוצים לשחק סוג מסוים של כדורגל. אני אוהב את האומץ של השחקנים היום. הם היו אמיצים לשחק בלחץ וליהנות מכדורגל. אנחנו צריכים לגרום ל-60-70 דקות להפוך ל-90 דקות, אבל אנחנו גם בשלב מוקדם של קדם העונה. יש עוד חודש עד שהעונה תתחיל, אני חושב שאנחנו במצב ממש טוב".

השחקנים הצעירים? זה מאוד חשוב וכששמעתי על האפשרות שאבוא למועדון וראיתי את השחקנים המוכשרים שלנו הולכים למונדיאליטו, זה נהדר. הקבוצה צריכה להיבנות סביבם אבל אתה חייב למצוא את האיזון הנכון עם שחקני בעלי הניסיון הנכון שגם יגדלו אותם קצת יותר. אתה צריך גם את האנרגיה הצעירה הזו ושחקנים שיש להם את חוסר הפחד. אתה יודע שהם רוצים לשחק, הם בטוחים שהם אמיצים ואתם יכולים לראות שהם צועדים צעדים קדימה. הם בגיל שבו צריך לתת להם את ההזדמנות לשחק, בו זמנית אנחנו צריכים להסתדר כשהם משחקים וכשהם לא משחקים, אבל כרגע אני חושב שהם מצליחים ממש טוב.כצוות הם מתקדמים ואפילו הצעירים האחרים מאחוריהם עובדים מחדש. הם לומדים כל יום ולהוטים, אבל זה לוקח זמן. החבר'ה האלה שהלכו למונדיאליטו ולאליפות אירופה, הם בגיל שבו הם צריכים לעשות את הצעד הבא. הם צריכים לשחק, הם צריכים לדחוף, הם צריכים להיות ווינרים וצריכים לשחק את סוג הכדורגל שאנחנו רוצים לשחק. אנחנו מאמינים בהם כמועדון. זה לא אומר שאנחנו לא עובדים מאחורי הקלעים".

ולקאניס סיכם: "כנראה נפתיע אתכם, אני חושב שאנחנו מסתכלים על עבודה קצת אחרת כמועדון שלם ואני חושב שתראו את זה כשתבואו לאימון, השחקנים עובדים ממש קשה. הגישה שיש להם והמאמץ ואיך שהם דוחפים את עצמם. כולם מאחורי הקלעים באמת עובדים קשה כדי לקבל את הבחירות הנכונות ואת ההחלטות הנכונות. זה לא תמיד קל וזה יכול להיות רגשי, אבל אתה צריך להישאר רגוע. אחד הדברים שאמרנו מההתחלה הוא להביא את הפרופיל הנכון, את הדמות הנכונה שתשים את הצוות במקום הראשון, מישהו שיילחם עבור הצוות. יש אנשים שעובדים סביב השחקנים וגם השחקנים עצמם, ככה אתה בונה הצלחה לטווח ארוך. אני יודע בסוף הכל נמדד בתוצאות בכדורגל ואנחנו רוצים לנצח, אבל אם אתה רוצה לבנות משהו שיהיה עקבי ותהיה לו הצלחה לטווח ארוך כמו פעם שהפועל הייתה ממש גדולה מבחינת הישגים, אתה צריך להיות סבלני, לעבוד קשה יותר, להביא את האנשים הנכונים. פשוט להמשיך לעבוד, אין דרך אחרת. אנחנו מאוד זהירים עם הפרופיל של השחקנים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW