כדורגל ישראליליגת העל

מייקל ואלקאניס הוצג: "לא שולטים בתוצאות, אלא רק בתהליך"

המאמן החדש של הפועל ת''א דיבר לראשונה: ''שינוי לא חל בהינף שרביט כמו בהארי פוטר, מרגיש ביטחון מהדרך בה אנחנו עובדים. לא יכול לחכות לדרבי''. חן סול אופטימי: ''נבנה קבוצה שתתחרה על תארים''

הפועל תל אביב תפתח הערב (ראשון) את אימוניה לקראת עונת 2023/24, אך עוד קודם לכן הוצג באופן רשמי מייקל ולקאניס, מהמאמנים המסקרנים בליגת העל העונה. עבור האוסטרלי – יווני תהיה זו הזדמנות ראשונה להוביל קבוצה כמאמן הראשי, והוא יקווה להחזיר את האדומים לחלק העליון של הטבלה אחרי עונה קשה במיוחד שבה ההישארות הובטחה רק במחזור הלפני אחרון. הצוות שבראשות ואלקאניס יכלול את העוזר בורחה למה, את מאמן השוערים ניר דוידוביץ' שממשיך במועדון ודימיטריס גומאס שמונה לראש מחלקת האנליזה.

מנהל מחלקת הכדורגל החדש, חן סול, אמר: "אנחנו פותחים עונה חדשה ועידן חדש, אני מאוד נרגש. אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך בנייה של הקבוצה ואני יכול להבטיח לאוהדים שנעשה הכל כדי להעמיד קבוצה טובה. מייקל הוא המאמן שהכי מתאים ל-DNA שלנו ולפילוסופיה שאנחנו רוצים להשריש במועדון, אחד הדברים המרכזיים הוא האישיות שלו, התרשמנו ממנו מאוד ואנחנו רואים בו דמות חיובית שהשחקנים יוכלו ללמוד ממנו. ניתן לו את כל הכלים כדי להצליח לעמוד במשימות".

המאמן מייקל ואלקאניס (דוברות הפועל ת"א)

המאמן החדש מייקל ואלקאניס אמר: "אני רק רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת כדי להודות לכולם, זאת הזדמנות אדירה, אני מצפה מאוד לאתגר שעומד בפנינו, צריך לעבוד קשה ולהחזיר את המועדון הזה למקום שהוא ראוי לו. אנחנו יודעים שאנחנו צריכים לעבוד קשה ולהיות סבלניים כדי לבנות את הקבוצה ביחד. אנחנו רוצים להעניק לאוהדים המדהימים האלה כדורגל טוב, אני מקווה שעם האנרגיה שלהם והאנרגיה של המועדון, נצליח לייצר רגעים מרגשים בעתיד. אני רוצה להצליח להוציא מהשחקנים את הטוב ביותר שלהם. אנחנו רוצים לייצג את המסורת של המועדון וזו המטרה מספר אחת, הדבר החשוב ביותר הוא לבנות סביבת עבודה שתעזור לשחקנים".

ואלקאניס הוסיף: "אני מאמן שמאמין בכדורגל התקפי, אבל מה שאתם רואים מקבוצת כדורגל זה תוצר של שחקנים, של קהל, של צוות אימון, של כולם, אבל זה צריך להגיע אחרי עבודה קשה יומיומית ואני בטוח שזה יקרה. כדורגל זה לא עולם הקסמים של הארי פוטר, אי אפשר לבנות הצלחה בין רגע ובהינף שרביט, זה תהליך קשה וארוך. אני רוצה שהקבוצה תהיה מאוד תחרותית ולכן אנחנו צריכים לנצח משחקים, לייצר לעצמנו זהות ולנצח משחקים. זה כדורגל, אי אפשר לשלוט בכל התוצאות, אבל מה שאתה כן יכול לשלוט בו זה התהליך, איך אתה בונה, איך אתה עושה משהו בצורה עקבית. דיברנו על הערכים והפילוסופיה שמובילה אותה בכדורגל וכבנאדם, כשאתה צעיר אתה מסתכל יותר על טקטיקה וכשאתה מתבגר אתה מבין שזה קודם כל אנושיות. כולנו במועדון חושבים באותה הדרך ומחזיקים באותם הערכים והמטרות, מה שגרם לקשר שלנו להיות חזק".

חוסה רודריגס בנתב"ג (דוברות הפועל ת"א)

על הדרבי מול מכבי תל אביב, אמר המאמן: "מהיום שפגשתי את ההנהלה קיבלתי הודעות על הדרבי והחשיבות שלו ואני לא יכול לחכות לו, אבל מצד שני כל המשחקים חשובים ולכולם נתכונן באותה צורה. אני אוהב להיות המאמן שפותח את העונה ובונה את היסודות לקראת הליגה כדי להגיע הכי מוכן שיש. אני תחרותי מאוד ורוצה לנצח בכל משחק אפשרי, אבל יודע שזה לא יוכל לקרות לפני שנסיים את תהליך הבנייה שלנו. אנחנו רוצים להביא עוד 2-3 שחקנים. לא נביא שחקנים בכוח, אלא שחקנים שמתאימים לפרופיל שאנחנו מחפשים ודמויות שאנחנו חושבים שיהיו מתאימים לקבוצה הזאת".

על שילוב השחקנים הצעירים: "הפועל עושה עבודה טובה מאוד במחלקת הנוער ורואים את זה בנבחרות הצעירות של ישראל, גם לאיוס שהוא שחקן מצוין למרות שהוא לא גדל במועדון, זה נהדר שיש לנו שחקנים כאלה. מעבר לזה שהם שחקנים טובים, אני רוצה אווירה שבה שחקנים ירצו להוכיח את עצמם כל הזמן, זה אחד הדברים שאנחנו רוצים לבנות מבחינה מנטלית, אני רוצה שחקנים תחרותיים. כאלה שרוצים להתחרות מול עצמם, על כמה הם רוצים להשתפר. לא מעניין אותי הגיל של השחקן, אם אראה שהוא מתאים, אתן לו את ההזדמנות. כשאתה מגיע למועדון אתה צרי לדעת לאן אתה מגיע, אני מאוד מתרגש להיות בקבוצה גדולה כזאת. כשהייתי שחקן צעיר היה לי מאמן ישראלי והיה לו חלק חשוב מאוד בהתפתחות שלי שעזרה לי להיות הכי טוב שאני יכול. הוא עזר לי גם בכל הנושא של איפה לגור בישראל, אני לא אשכח את מה שהוא עשה בשביל".

ברוכים הבאים. עומרי אלטמן (האתר הרשמי)

חן סול הוסיף: "מרגש לראות את שני הקמפיינים של הנבחרות. עוד יותר מרגש לראות שהשחקנים שלנו לוקחים חלק משמעותי בו. אני רק יכול לקוות שנראה את סתיו למקין עוד הרבה שנים בהפועל. מהניסיון שלי עם שחקני הנוער שלנו, ובכלל בישראל, כל שחקן רוצה לצאת לחו"ל ולהגשים את חלומו. כמועדון תמיד כיבדנו את זה, סתיו למקין יכול לתרום לנו הרבה. אין לי ניסיון בתפקיד הספציפי הזה, אבל זו זכות להיות במועדון הזה כבר שבע שנים. בשלוש השנים האחרונות הייתי בקבוצה הבוגרת, ראיתי מה נכון לשפר ומה נכון להשאיר. בגלל שהייתי שבע שנים במועדון בכל הדרגות, אני יודע ומבין מה הוא מייצג. זה כבוד שבחרו לי להיות חלק מהצוות שבונה את המערכת הזאת בדרך חזרה לטופ של הכדורגל".

סול המשיך: "חושבים שלמייקל אין ניסיון, תסתכלו על הרזומה ותראו שיש לו המון ניסיון. אנחנו רואים מגמה היום בליגה של מאמנים שלפי התקשורת הם בלי ניסיון – מסאי דגו, רובי קין, אלי לוי. זו מגמה חיובית. אין לי ספק שמייקל יעשה עבודה טובה ובטוח שהוא יביא מהניסיון שלו. הראייה של קבוצת הבעלות היא לטווח הארוך, לבנות מועדון שיחזור להתמודד על תארים", אמר סול, "לפני 12 שנה היינו בליגת האלופות, זה אפשרי. עשינו את זה פעם אחת והחלום הגדול הוא לעשות את זה שוב. נרצה להתאים את המועדון לעידן החדש ע"י בנייה נכונה, לא רק של הקבוצה, אלא גם בצד הניהולי. יש השקעה בנוער עם משאבים שלא היו עד היום, בונים מתחם חדש. רוצים לכוון הכי גבוה שאפשר ולהגיע לשם כמה שיותר מהר, אבל קודם כל צריכים לבנות את היסודות נכון".

מייקל ואלקאניס עם חן סול (אדי חליאבין)

סול הוסיף: "המועדון סיטואציה שונה מבעבר. מכיר את העבודה שנעשתה עם הצעירים בנוגע לסעיפי שחרור, יכולה להיות על זה ביקורת, אבל רוב הצעירים המוכשרים בארץ נמצאים אצלנו. מאוד גאים בהם ושמחים שהם פה, אנחנו נשנה את ההתנהלות עם סעיפי השחרור. בניית הקבוצה היא מורכבת. רוצים לשנות את התרבות במועדון ולשם כך צריכים אישיות נכונה של שחקנים. את עומרי אלטמן אנחנו מכירים ויודעים מה הוא תרם למועדון בעבר ומה הוא יכול עוד לתרום לו. את חוסה רודריגס מכירים הרבה זמן יודעים מה הוא עשה בארץ. רוצים אנשים עם אישיות ואופי חזק לצד הצעירים, שיהיה להם מודל לחיקוי. שיעזרו לגדל את אלטמן או רודריגס הבאים".

סול סיכם: "יש עוד כמה עמדות לחזק, לא רוצים למהר, אלא לחפש את הדבר הנכון והמתאים. אנחנו לא בונים רק לעונה הקרובה אלא לכמה עונות. התקציב גדל ולא רק במחלקת השחקנים, גם המתחם החדש עולה כסף. הצוות עכשיו הוא הכי רחב שהיה בשלוש השנים שלי בקבוצה הבוגרת. התקציב מתחלק בצורה מאוד רחבה ולא ספציפית לנושא כזה או אחר. חלוקת העבודה עם ניק האמונד? זה לא רק אני וניק, יש מאחורינו המון אנשים. של מי המילה האחרונה? מדברים על הדברים ולוקחים החלטה. האמונד הוא חלק מהמון החלטות שמתקבלות, הוא יודע לחלק את הזמן וזמין מתי שאנחנו צריכים. כיף לי להתייעץ עם המון אנשים שקבוצת הבעלות שמה מאחורינו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button