כדורסלכדורסל נשים

מיוחד ליום האישה: הקבוצה הכי נשית בישראל עשתה היסטוריה

כל השדרה הניהולית והמקצועית של הפועל לב ירושלים מושתתות על נשים בלבד ורגע לפני יום האישה הבינלאומי, הקבוצה מהבירה זכתה בתואר היסטורי - גביע המדינה בכדורסל נשים: ''אנחנו עוד לא בשיא, אבל הכיוון הוא נכון''

הפועל לב ירושלים הוקמה בסה"כ לפני שלוש שנים ואתמול (חמישי), רגע לפני יום האישה הבינלאומי שחל היום, עשתה היסטוריה וזכה בגביע המדינה לנשים בכדורסל עם 74:87 על אליצור רמלה, במה שהיה הפסד ראשון העונה של רמלה בכל המסגרות. הקבוצה האדומה מהבירה היא ללא ספק הנשית ביותר בישראל, כשכל השדרה הניהולית והמקצועית כוללות נשים בלבד: הבעלים ד"ר נטע אבוגוב, המנהלת המקצועית רבקה רוס, המאמנת לימור פלג, מאמנת היכולות הגופניות חן לביא, מנהלת הקבוצה נופר גבסו, הפיזיותרפיסטיות ריבקי וייל ואיילת השחר רוזנפלד, המנהלת הארגונית אלונה חליווא, ודוברת המועדון טל מרום מלובץ.

שחקניות הפועל לב ירושלים עם גביע המדינה (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

שיר תירוש מהפועל לב ירושלים המפתיעה התייחסה ליום האישה: "האם אני מודל לחיקוי? לפעמים כן. אני מקבלת הרבה הודעות תמיכה ושאלות תמיכה והתעניינות אני שמחה להיות במקום שאני להראות לבנות הצעירות את הדרך ולהדריך אותן. הכי חשוב שהן יגיעו להישגים ומוכנות להשקיע במה שהן עושות במה שהן עושות ואני בטוחה שהן יגיעו רחוק. אני חושבת שכדורסל הנשים הוא אחד המפורסמים בספורט הנשים ואני חושבת שהוא גם מתפתח עם השנים והוא יגיע לשיא שלו. אנחנו עוד לא בשיא ואנחנו בכיוון הנכון. אני בטוחה שנגיע יותר רחוק".

ג'ני סימס, שחקניתה של אליצור רמלה, התייחסה ליום האישה: "זו הרגשה נהדרת להיות מסוגלת להיות השראה לדור הצעיר ולעשות את מה שאנחנו יודעות להשפיע על אחרות באותה הדרך. אולי יש לנו קצב אחר למשחק, אבל נוכל להשפיע על העולם". עדן רוטברג שחקנית אליצור רמלה התייחסה אף היא לדור הצעיר: "אני שמחה שהגיעו אוהדים וחשוב שיגיעו כי זה הדור הבא במיוחד בתקופה הזאת במלחמה. אני חושבת באמת שזו התרופה, מה שאנחנו עושות אני מקווה שיבואו כמה שיותר ויחשפו לכדורסל נשים. אני חושבת שאנחנו לאט לאט מעלות את המודעות של האנשים לכדורסל הנשים. יש המון בנות שנרשמות לחוגים והכדורסל הוא הספורט הכי מוביל בתחום הנשי. אני מקווה שזה רק יעלה ועוד בנות ירשמו. הדור הבא זה מה שחשוב".

שחקניות הפועל לב ירושלים עם גביע המדינה (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

אליסה בארון, שחקנית הפועל לב ירושלים, התייחסה למעמד הנשים: "בשבילי הכל זה הדור הבא, להראות להן שגם הן יכולות בספורט הנשים בכלל ובכדורסל הנשים בפרט. יש להן מישהו שהן יכולות ללמוד ממנו, לגדול ולהיות גם מקצוענית". על ההישג ההיסטורי של הפועל לב ירושלים שבעונה הראשונה שלה עלתה לגמר הגביע: "אני מאוד גאה, בעונה הראשונה להיות בגמר גביע, זה לא מובן מאליו . ני מאוד גאה בכל אחד ובקבוצה שלנו".

הודיה קבדה, מהפועל לב ירושלים: "האמת שזה מרגש, אנחנו מאמינות בעצמנו מאוד. עשינו משהו היסטורי ואנחנו ממש מתרגשות באנו מהשנייה הראשונה לנצח , אנחנו לא פראייריות, רמלה גם לא פראיירית. כל הצוות שלנו בנות וזה הכי מעודד, אנחנו מאוד מאמינות בנשים ומאוד אכפת לנו. אנחנו רוצות לקדם את הנושא ואנחנו עושות עבודה מצוינת. נור כיוף סיכמה: "אני מרגישה מעולה ובעננים. הזכייה ההיסטורית מחממת את הלב. יום האישה? המועדון מביא משהו חדש, מאושרת שזכינו בגביע בדיוק ביום האישה".

שחקניות הפועל לב ירושלים חוגגות (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

תמר זינגר ממכבי חיפה ענתה לגבי השאלה אם היא מרגישה כמודל לחיקוי: "כן, לפעמים אני מקבלת הודעות מבנות צעירות, תמיכה, התעניינות, אני שמחה להיות במקום שאני ולהראות לבנות הצעירות את הדרך ולהדריך אותן והכי חשוב שימשיכו באותה הדרך גם אם הן יגיעו להישגים וגם אם לא". על הכדורסל בספורט הנשי: "אחד הענפים המפורסמים בארץ בספורט הנשים, אני חושבת שהוא גם מתפתח עם השנים וזה עוד יגיע לשיא שלו. כרגע אנחנו רחוקים, אבל אני בטוחה שנגיע לשיא".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button