ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

מחר: המכירה הפומבית למדליה של דולגופיאט מאליפות העולם

הסכום ההתחלתי לרכישת מדליית הזהב מאליפות העולם עומד על 100 אלף דולר, ויועבר במלואו לסיוע ליישובי העוטף: ''אני מודה למי שפרגן לי, אבל זה רק חצי מהדרך. כך אני מביע תודה והערכה למדינת ישראל''

המכירה הפומבית של מדליית הזהב בה זכה המתעמל ארטיום דולגופיאט ממכבי תל אביב, באליפות העולם שהיתה בבלגיה ב-7 באוקטובר, תתקיים מחר (ראשון) בערב בשעה 21:00 באתר המכירות פעם שלישית. המחיר ההתחלתי שנקבע עומד על 100 אלף דולרים. כזכור, כל ההכנסות ממכירת המדליה יועברו לסיוע עבור יישובי עוטף עזה באמצעות קרן שורש המתמקדת בסיוע לישובים: כיסופים, ניר עוז, כפר עזה, משמר הנגב, בארי ושדרות.

לפני כשבועיים הודיע דולגופיאט, האלוף האולימפי, טוקיו 2020, חבר נבחרת ישראל בהתעמלות מכשירים של איגוד ההתעמלות שהבטיח את מקומו במשלחת של הוועד האולימפי בישראל למשחקי פריס 2024 , כי הוא מעמיד למכירה פומבית את מדליית הזהב בה זכה באליפות העולם ביום בו פרצה המלחמה.

ארטיום דולגופיאט עם המדליה (צילום: גלי להב)

ארטיום דולגופיאט, שהיה באותה שבת נקודת האור היחידה עבור מדינת ישראל, אמר היום בהתרגשות לפני המכירה: "הפרסומים בכל המדיות והערוצים והתגובות שקיבלתי ריגשו אותי מאד ואני מודה לכל מי שפירגן לי על התרומה. אבל זה היה רק חצי מהדרך, כי עכשיו צריך לקבל את התרומה הנדיבה ביותר עבור התושבים המפונים של עוטף עזה, עבורם אני נפרד מהמדליה.

דולגופיאט זכה בתואר אלוף העולם באותה שבת שחורה בשבעה באוקטובר, תאריך שייזכר אצלו לדיראון עולם: "אני זוכר את עצמי על פודיום המנצחים, עטוף בדגל ישראל עם סרטים שחורים ודמעות חונקות לי את הגרון. כמו כל הישראלים, היום המטלטל הזה ילווה אותי כל חיי. אני מרגיש שבאמצעות מכירת המדליה שהיתה בשבילי חלום, אני מצליח להתמודד עם אותו היום ולהביע תודה והערכה למדינת ישראל".

מייסד קרן שורש, דוד שרז, אמר: "אני מברך על היוזמה האצילית של ארטיום דולגופיאט ומקווה שאכן נגייס סכום משמעותי שיאפשר לנו להמשיך בתמיכה למפונים מהעוטף ומהצפון שנמצאים כבר למעלה מ-90 יום מחוץ לבתיהם. עזרו לנו לאפשר להם להרגיש בבית באשר הם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button