טניסענפים אחרים

מחפש תואר שמיני: נובאק דג'וקוביץ' העפיל לגמר ווימבלדון

הסרבי, שרחוק כעת רק ניצחון בודד מהגרנד סלאם ה-24 שלו, לא התקשה לנצח בשלוש מערכות 6:3, 6:4, 7:6 את יאניק זינר האיטלקי ויפגוש את קרלוס אלקראס שניצח את דני מדבדב. זהו הגמר התשיעי של ''נולה'' בלונדון

גם בגיל 36, נובאק דג'וקוביץ' לא הולך לשום מקום. הטניסאי הסרבי האגדי העפיל היום (שישי) לגמר טורניר ווימלבדון בפעם התשיעית בקריירה, לאחר שגבר 3:6, 4:6, 6:7(4) על יאניק זינר האיטלקי (8 בעולם), ורחוק ניצחון אחד בלבד מהגרנד סלאם ה-24 בקריירה האדירה שלו. מאוחר יותר, המדורג ראשון בעולם, קרלוס אלקראס הספרדי, עלה לראשונה בקריירה לגמר בווימבלדון עם 3:6, 3:6, 3:6 על דניל מדבדב (3 בעולם) הרוסי.

דג'וקוביץ' (2 בעולם), ששבר רק לפני כחודש את שיא הזכיות בגרנד סלאמים, רשם את הניצחון ה-34 ברציפות שלו בווימבלדון וה-45 ברציפות במגרש המרכזי, כאשר על הדרך הוא קבע שיא חדש עם הגעה ל-35 גמרי גראנד סלאם.  זה התחיל מושלם עבור הסרבי ששבר כבר במשחקון ההגשה הראשון של האיטלקי ודהר ל-0:3. נולה הבריק עם ההגשות ודהר לניצחון 3:6 במערכה הראשונה.

המערכה השנייה הייתה קשה יותר עבורו ונמשכה כמעט שעה כשזינר נשבר פעם נוספת כבר בפתיחה, אבל עעשה חיים קשים לשיאן הזכיות בגרנד סלאם ששמר על הגשות וניצח 4:6 בדרך ליתרון 0:2 במערכות. המערכה השלישית הלכה צמוד במיוחד כשביתרון 4:5 ועם שתי נקודות שבירה על מנת להשיג את המערכה כולה, זינר לא ניצל את הדעיכה של נולה שחזר והצליח להשוות. זה הגיע עד שובר שוויון, בו דג'וקוביץ' ניצל שגיאה כפולה של האיטלקי בדרך ל-4:7 ו-0:3 קליל תוך שעתיים ו-47 דקות.

הספרדי בן ה-20, שירשום כאמור לראשונה בקריירה הופעה בגמר ווימבלדון, דהר כל הדרך למעמד היוקרתי עם ניצחון מרשים במיוחד. המדורג ראשון בעולם השיג את השבירה המיוחלת במערכה הראשונה אותה סיים עם 3:6 מוצדק. גם במערכה השנייה, כלום לא השתנה ואלקראס שחזר את היכולת וגם את התוצאה עם 3:6 נהדר. במערכה השלישית, אלקראס שבר את הרוסי כבר במשחקון ההגשה הראשון, ומשם הדרך לניצחון הברור 3:6 הייתה קצרה. 0:3 במערכות אחרי שעה ו-50 דקות בלבד.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button