כדורגל ישראליליגת העל

השריף של הכרמל: מכבי חיפה בשלב הבא במוקדמות הצ'מפיונס

הירוקים חזרו מפיגור ביתי והבטיחו שלב בתים אירופי עם 1:4 על שריף טירספול בהארכה, בדרך לסיבוב השלישי. צ'ארון שרי (33), מחמוד ג'אבר (85), דין דוד (105+2) ואריק שוראנוב (108) כבשו לזכות האלופה

מכבי חיפה הייתה בעונה שעברה מלכת האופי של הכדורגל הישראלי עם אינספור מהפכים ואם לשפוט לפי פתיחת העונה הנוכחית, למרות השינויים בסגל ועל הקווים – האופי הווינרי של אלופת המדינה בשלוש השנים האחרונות נותר בעינו. הירוקים הגיעו הערב (רביעי) לאצטדיון סמי עופר, שהיה מלא עד אפס מקום, בפיגור של 1:0 מהמשחק הראשון במולדובה וגם נקלעו לפיגור 1:0 מול שריף טירספול. אלא שהחבורה של מסאי דגו התאוששה היטב, כפתה הארכה והצליחה לנצח 1:4 את המולדבים (2:4 בסיכום). בכך, הירוקים הבטיחו שלב בתים אירופי – לפחות בקונפרנס ליג – וכן את ההעפלה לסיבוב המוקדמות השלישי בליגת האלופות.

ההרכב והחילופים ההתקפיים של דגו השיגו את המטרה, אבל לא לפני שהאלופה הישראלית חיכתה 85 דקות על מנת להינצל מהדחה. פנדל שגרם ליאור רפאלוב אפשר למולדבים לעלות ליתרון מנוגד למהלך המשחק (20) משער של אמין טלאל, וגם אחרי שצ'ארון שרי מחק את הפיגור בשער גדול מחוץ לרחבה (33), המחצית השנייה הייתה מבולגנת ולחוצה מבחינת המארחת. חמש דקות לתום הזמן החוקי, מחמוד ג'אבר גאל את קבוצתו ואת אוהדיה עם בעיטה אדירה מרחוק שכפתה הארכה. שם שריף כבר נפלה מהרגליים, לא הצליחה להתמודד עם החיפאים וראתה את דין דוד משלים מהפך בסיכום שני המשחקים עם שער יפה (105+2), לפני שאריק שוראנוב הוסיף את המסמר האחרון בבעיטה מחוץ לרחבה (108).

המחאה של אוהדי מכבי חיפה נגד המשטרה (אליאב אוזן)
אבוקות של אוהדי מכבי חיפה (אליאב אוזן)
מאמן מכבי חיפה, מסאי דגו (אליאב אוזן)
ליאור רפאלוב בפעולה (אליאב אוזן)
דולב חזיזה עם הכדור (אליאב אוזן)

מהלך המשחק

דקה: 1: ההתמודדות יצאה לדרך באצטדיון סמי עופר.

דקה 5: דיא סבע עם מסירת עומק נהדרת מצא באגף שמאל את ליאור רפאלוב, שהגביה לא מדויק ברגל שמאל לרחבה והכדור יצא החוצה.

דקה 6: דיא סבא הקפיץ לדולב חזיזה שפרץ לרחבה, האחרון הוריד עם הראש לצ'ארון שרי שהצטרף מאחור ובעט ממרכז הרחבה אל הפינה הימנית הגבוהה, אך מקסים קובאל הדף לקרן באינסטינקט נהדר.

דקה 20: שריף טירספול עולה ל-0:1! בסיומה של התקפה מתפרצת, אפוסטולאקיס פרץ בצד ימין של הרחבה וליאור רפאלוב הכשיל אותו. השופט לא ראה את העבירה, אך שופטי המסך קראו לו לצפות שוב והוא שינה את דעתו והצביע על הנקודה. אמין טלאל כבש מהנקודה הלבנה.

דקה 23: כריסטיאן טובאר התרומם לכדור קרן שהוגבה מאגף שמאל ונגח אל הרשת העליונה.

דקה 27: ענאן חלאיילי פרץ נהדר באגף שמאל ומסר לדיא סבע שחיכה בתוך הרחבה, אך האחרון בעט חלש ולא מדויק ולא מצא את המסגרת.

דקה 28: פרנזי פיירו השתלט על כדור שהוגבה מאגף ימין ובעט מהאוויר מקרוב אל מעל למסגרת.

דקה 33: מכבי חיפה משווה ל-1:1! בסיומו של תרגיל מכדור קרן, צ'ארון שרי נותר פנוי באגף ימין ושחרר טיל אדיר ברגל שמאל מכ-20 מטרים לחיבורים השמאליים של השער.

דקה 39: דולב חזיזה פרץ באגף שמאל והגביה לרחבה, דיא סבע בעט בנגיעה מהאוויר מכ-7 מטרים, אך שחקן הגנה של שריף שלח רגל והרחיק לקרן.

דקה 45+3: אחרי דאבל פס נהדר עם צ'ארון שרי, דיא סבע חדר לרחבה – אך בעט מהמרכז שטוח וחלש לידיים של השוער.

דקה 45+7: ליאור רפאלוב מצא את דולב חזיזה באגף שמאל, האחרון פרץ לרחבה, העביר מרגל שמאל לימין ובעט לעבר הפינה הרחוקה, אך הכדור פגע בגב של שחקן שריף והוסט לקרן.

דקה 45+14: חילוף כפוי בשריף טירספול. מוסה קיאובו נפצע ולא יכול היה להמשיך, סדריק בדאלו נכנס במקומו.

צ'ארון שרי ועלי מוחמד (אליאב אוזן)
עלי מוחמד עם הכדור (אליאב אוזן)
שוער שריף טירספול מקסים קובאל (אליאב אוזן)
דין דוד בפעולה (אליאב אוזן)
צ'ארון שרי עם הכדור (אליאב אוזן)

דקה 49: פרנזי פיירו קיבל את הכדור בתוך הרחבה והשאיר בנגיעה לדיא סבע שפרץ מאחורי ההגנה, אך האחרון לא הספיק להגיע לכדור שיצא החוצה.

דקה 51: אמין טלאל נותר פנוי במרכז המגרש והבעיטה שלו מכ-25 מטרים שרקה ליד החיבורים של איתמר ניצן.

דקה 54: בסיומו של תרגיל קרן נהדר, צ'ארון שרי העביר מסירת רוחב בין קו ההגנה לשוער, פרנזי פיירו ועבדולאי סק שלחו רגליים ולא הצליחו להגיע לכדור שהתגלגל לאיטו החוצה.

דקה 58: פרנזי פיירו מסר לדיא סבע שהצטרף מאחור ונותר פנוי על סף הרחבה, אך הקשר בעט ליציע.

דקה 66: דניאל סונדגרן הגביה מאגף ימין לרחבה אל פרנזי פיירו שזרק את עצמו כדי להגיע לכדור, אך שחקן שריף הקדים אותו והרחיק לקרן.

דקה 71: חמזה שיבלי קיבל את הכדור באגף שמאל, כדרר עד לסף הרחבה ובעט ברגל ימין סמוך לקורה השמאלית של השער.

דקה 79: שריף הייתה יכולה לכבוש את השני ולגמור את המשחק, אך הצלה של איתמר ניצן ושתי הדיפות של דניאל סונדגרן ועבדולאי סק מנעו שער של האורחת.

דקה 85: מכבי חיפה עולה ל-1:2! עלי מוחמד מסר למחמוד ג'אבר במרכז המגרש, האחרון התקדם לכיוון הרחבה ובעט טיל ברגל ימין אל החיבורים הימניים של השער. שער ענק.

דקה 88: בסיומה של התקפה נהדרת, סוף פודגוראנו בעט מצד ימין של סף הרחבה אל הרשת החיצונית.

דקה 90+7: אריק שוראנוב הגביה אל דין דוד שברח מאחורי ההגנה ומתוך תיבת החמש נגח אל מחוץ למסגרת.

אריק שוראנוב חוגג (אליאב אוזן)
שחקני מכבי חיפה חוגגים (אליאב אוזן)
עבדולאי סק מאושר (אליאב אוזן)
מסאי דגו חוגג עם עבדולאי סק (אליאב אוזן)
סוף פודגוראנו מאושר (אליאב אוזן)

דקה 99: מזל גדול למכבי חיפה. חוסר תיאום בין שון גולדברג לעבדולאי סק, הוביל לכך שדויד אנקייה בעט כדור חזק למשקוף של איתמר ניצן לפני שהכדור הורחק.

דקה 104: צ'ארון שרי הגביה מאגף שמאל לרחבה אל פרנזי פיירו שנותר לבדו במרכז החמש, אך החלוץ לא הצליח לנגוח טוב את הכדור שיצא החוצה.

דקה 105:  בהעתק כמעט מדויק של המהלך הקודם, צ'ארון שרי הגביה מאגף שמאל ופרנזי פיירו בעט בעיטה אחורית אל מעל למסגרת.

דקה 105+2: מכבי חיפה עולה ל-1:3! איזה שער יפהפה. סוף פודגוראנו נשלח באגף ימין והוריד עם הראש לדין דוד, האחרון הקפיץ בצ'יפ אדיר מצד ימין של הרחבה אל החיבורים הרחוקים של השער.

דקה 108: מכבי חיפה עולה ל-1:4! פרנזי פיירו השתלט על הכדור והוריד לאריק שוראנוב, שבעט בעוצמה מחוץ לרחבה לפינה הימנית התחתונה של השער.

הרכבים

מכבי חיפה: איתמר ניצן, דניאל סונדגרן (אריק שוראנוב, 82), עבדולאי סק, שון גולדברג, דולב חזיזה (סוף פודגוראנו, 74), עלי מוחמד (מחמוד קנדיל, 106), ליאור רפאלוב (מחמוד ג'אבר, 74), צ'ארון שרי, דיא סבע (דין דוד, 60), ענאן חלאיילי (חמזה שיבלי, 60), פרנזי פיירו.

שריף טירספול: מקסים קובאל, קונסטנטינוס אפוסטולאקיס, כריסטיאן טובאר, מונשה גראנאנגה, ארמל זוהורי, אמין טלאל, מוסא קיאבו (סדריק בדאלו, 45+14), פיטר אדמו, ז'ואאו פאולו פרננדש, ז'רום אנגום אמבקלי, הנריקה לובאנור.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW