כדורגל ישראליליגת העל

מיגל סילבה הדף פנדל, בית"ר י-ם סחטה 0:0 אצל פאוק סלוניקי

אחרי ההפסד למכבי חיפה ב''אלוף האלופים'', הקבוצה מהבירה פתחה עונה אירופית לראשונה אחרי שלוש שנים והעבירה את ההכרעה לטדי. גוטליב גרם לפנדל מוקדם כבר בבכורה שלו, אך השוער עצר את שוואב (12)

אחרי ההפסד למכבי חיפה ב"אלוף האלופים", בית"ר ירושלים עלתה הערב (חמישי) לכר הדשא באצטדיון טומבה בסלוניקי והצליחה לסחוט 0:0 מול פאוק שהעביר את ההכרעה למשחק הגומלין באצטדיון טדי בעוד שבוע בדיוק. כ-1,000 אוהדים בצהוב-שחור עשו את הדרך מישראל וראו את הקבוצה מהבירה חוזרת לאירופה אחרי שלוש שנים, כשהיא תנסה לעשות את העבודה בבית ולהעפיל לסיבוב המוקדמות השלישי של הקונפרנס ליג – שם מחכה היידוק ספליט. מחזיקת הגביע, כמיטב המסורת של יוסי אבוקסיס, התגוננה במשך רוב המשחק ונהנתה מיכולת נהדרת של מיגל סילבה שגם הדף פנדל גורלי בדקה ה-12 ותסכל את התקפת היריבה.

שחקני בית"ר ירושלים מול פאוק סלוניקי (ליאת אבשלומי)
מאמן בית"ר ירושלים, יוסי אבוקסיס (ליאת אבשלומי)
אוהדי בית"ר ירושלים בסלוניקי (ליאת אבשלומי)
דגל פלסטין ביציע של פאוק (ליאת אבשלומי)
אדי גוטליב בפעולה (ליאת אבשלומי)

מהלך המשחק

דקה 1: השופט אולכסנדר קורנייקו הוציא את ההתמודדות לדרך.

דקה 12: אדי גוטליב קיבל את הכדור ותוך כדי ההשתלטות שלח יד והפיל את חלוץ פאוק, השופט הצביע על הנקודה הלבנה והבלם ראה את הכרטיס הצהוב הראשון במשחק. סטפן שוואב ניגש אל הפנדל ובעט אל הפינה הימנית, אך מיגל סילבה זינק נכון והדף את הכדור.

דקה 15: אחרי שאוהדי פאוק סלוניקי הניפו דגלי פלסטין ביציע וסינוורו את שחקני בית"ר שוב ושוב עם לייזר, השופט הרביעי הזהיר את הקבוצה המארחת.

דקה 18: באבא רחמן העביר רוחב נהדר מאגף שמאל וברנדון גלש לכדור, אך גריגורי מורוזוב הצליח להרחיק לקרן.

דקה 19: כדור קרן שננגח ברחבה הגיע ווילאם טרוסט-אקונג כשהוא פנוי לחלוטין בצד שמאל של תיבת החמש, אך הבלם נגח מקרוב אל מעל למסגרת.

דקה 25: הזדמנות ראשונה לבית"ר. בסיומה של התקפה נהדרת, ירדן שועה הגביה מאגף ימין לרחבה, יובל אשכנזי הצטרף מאחור ונגח אל מעל למסגרת.

דקה 28: יאניס קונסטנליאס בעט מכ-25 מטרים אל הפינה השמאלית התחתונה של השער, מיגל סילבה ירד נהדר והדף.

דקה 30: גריגורי מורוזוב העביר רוחב מאגף ימין לעבר איאון ניקולאסקו, באבא רחמן הרחיק לא טוב והכדור ניתז למשקוף. הירושלמים השתלטו על הכדור החוזר, אך ירדן שועה בעט שטוח מתוך הרחבה רק למרכז השער והכדור הורחק.

דקה 39: סטפן שוואב בעט ברגל שמאל בעוצמה מכ-25 מטרים לעבר הפינה השמאלית העליונה של השער, אך מיגל סילבה התעופף והדף נהדר.

דקה 45: באבא רחמן הגיע ראשון לכדור שהורחק מרחבת בית"ר ובעט מאגף שמאל פצצה מהאוויר לעבר החיבורים הרחוקים, הכדור שרק ליד הקורה של מיגל סילבה.

אבוקות ביציע של בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
בן ביטון בפעולה (ליאת אבשלומי)
אוראל דגני מול פאוק (ליאת אבשלומי)
יובל אשכנזי בפעולה (ליאת אבשלומי)
איאון ניקולאסקו בפעולה (ליאת אבשלומי)

דקה 49: תומאש קדז'ורה פרץ באגף ימין ולאחר שהגיע אל הקו מסר רוחב לרחבה, מיגל סילבה הדף למרכז, הכדור פגע באופיר קריאף וחזר אל השוער הפורטוגלי שקלט.

דקה 52: אחרי שגריגורי מורוזוב איבד את הכדור באגף שמאל, אנדריאה ז'יבקוביץ' בעט מסף הרחבה ברגל שמאל אל מעל למסגרת.

דקה 54: בסיומה של התקפה נהדרת, באבה רחמן נותר חופשי ובעט ברגל שמאל מסף הרחבה אל מעל למסגרת.

דקה 60: בסיומה של התקפה יפה, בן ביטון מסר רוחב מאגף ימין ויובל אשכנזי בעט לא טוב בנגיעה ממרכז הרחבה אל מעל למסגרת.

דקה 65: איאון ניקולאסקו קיבל את הכדור עם הפנים לשער ומסף הרחבה שיגר בעיטה לעבר החיבורים הימניים, אך דומיניק קוטרסקי הגיב נפלא והדף לקרן.

דקה 75: אנדריאה ז'יבקוביץ' השתחרר ובעט ברגל שמאל מסף הרחבה אל מעל למסגרת.

דקה 78: שטפן שוואב הגיע לכדור קרן שהוגבה מאגף שמאל והנגיחה שלו לעבר הפינה הרחוקה שרקה ליד הקורה הרחוקה.

דקה 85: איאון ניקולאסקו פרץ נהדר באגף ימין והעביר רוחב למרכז אל עדי יונה שהשתלט ובעט מסף הרחבה, אך הכדור פגע בשחקן הגנה של פאוק והורחק.

הרכבים

פאוק סלוניקי: דומיניק קוטרסקי, תומאש קדזיורה, וויליאם טרוסט-אקונג, יאניס מיכאלידיס, באבה רחמן, חאריס צינגראס (פיליפה סוארס, 71), שטפן שוואב, יאניס קונסטנטליאס (חאלד נאריי, 64), ז'יבקו ז'יבקוביץ', טייסון, ברנדון (עלי סמאטה, 71).

בית"ר ירושלים: מיגל סילבה, בן ביטון, אוראל דגני, אופיר קריאף, אדי גוטליב (עומר קורסיה, 57), גריגורי מורוזוב, דן עזריה, טרזייה תומא (עדי יונה, 57), יובל אשכנזי, ירדן שועה (דור מיכה, 72), איאון ניקולאסקו.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW