כדורגל ישראליליגת העל

מופתעים? הוועדה המקצועית קבעה: השער של אשדוד חוקי

למרות מה שנראה היה כמו עבירה ברורה בתחילת המהלך וטענות הפועל פ''ת, באיגוד השופטים גיבו את החלטת שופטי המסך לא להתערב: ''יש מגע בכדור ורק לאחר מכן מגע ברגל. מקרה מורכב, מאתגר ושאינו חד משמעתי''

איגוד השופטים פרסם היום (רביעי) את החלטות הוועדה המקצועית בנוגע להחלטות השיפוט במחזור האחרון בליגת העל, כאשר במוקד עומדת ההחלטה לאשר את השער של מ.ס אשדוד למרות מה שנראה כמו עבירה ברורה על פורצ'ן באסיי מהפועל פתח תקווה בתחילת המהלך – החלטה שזכתה לגיבוי מהוועדה המקצועית.

בהודעה נכתב: "מגע הרגליים – זהו החלק המרכזי באירוע ושבגינו נפל לקרקע שחקן הפועל פתח תקווה (פורצ'ן באסיי). מצורף סרטונים מתוך הקלטות שיפוט המסך. השופט מאבחן מעמדה קרובה נכון את האירוע ונשמע אומר: 'שום דבר, לקח כדור נקי'. ניתן לראות בתקריב כי שחקן מ.ס. אשדוד (מרטין נדזי) מקדים באופן ברור את באסיי ומשחק בכדור באופן מובהק ולגיטימי. רק לאחר מכן נוצר המגע בין הרגליים של השחקנים וזאת כתוצאה מבעיטה של באסיי בכף רגלו של נדזי, שיורדת באופן טבעי לכיוון הקרקע. שופט המסך מאבחן נכון את האירוע ונשמע אומר: 'יש כדור ואז אחרי זה יש מגע ברגל, מבחינתי זאת לא עבירה'".

עוד נכתב בהודעה: ,לסיכום מגע הרגליים – לא מתבצעת עבירה על באסיי. מצורף סרטון הדרכה רשמי של אופ"א עם מאפיינים דומים לאירוע המדובר ומצורפת ההנחיה בשפה האנגלית לגבי ההחלטה הנדרשת. תרגום ההנחיה: במצבים כאלו, חשוב לזהות מי בדיוק משחק בכדור. השחקן שמשחק בכדור לא מבצע עבירה. השחקן שבועט בשחקן היריב מבצע עבירה".

בנוגע למשיכת החולצה, נכתב: "אירוע המשיכה הינו גבולי מבחינת ההשפעה על היכולת של באסיי לשחק בכדור (אין מדובר במשיכה בוטה ומתמשכת עם השפעה מובהקת כמו למשל בהתערבות שופט המסך בפסיקה לבעיטת עונשין במשחק חצי הגמר מכבי נתניה – הפועל באר שבע). כמכלול הוועדה סבורה שמדובר באירוע מאתגר, מורכב ושאינו חד משמעי. בשל כך אינו מצדיק התערבות שופט המסך".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW