ג'ודוענפים אחרים

מול שריקות בוז צורמות: פיטר פלצ'יק זכה במדליית ארד בקזחסטן

אחרי שעלה דרך בית הניחומים בתחרות באסטנה, הג'ודוקא הישראלי (עד 100 ק''ג) ניצח את פיוטר קוצ'רה הפולני בקרב על הארד. סמדג'ה: ''פיטר חוזר לפודיום אחרי תקופה ארוכה של פציעות שהשביתו אותו לחצי שנה''

יומה השלישי והאחרון של תחרות הגראנד סלאם שהתקיימה בעיר אסטנה שבקזחסטן, הסתיים היום (ראשון) עבור הנבחרת הישראלית עם מדליית הארד בה זכה פיטר פלצ'יק, ספורטאי נבחרת הגברים.

פלצ'יק, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 100 ק"ג, החל את יום הקרבות עם ניצחון באיפון בסיבוב הראשון על אווטר סינג מהודו, לאחר מכן המשיך עם ניצחון בעונשים על אדם סנגראייב מרוסיה. רצף הניצחונות של הישראלי נעצר ברבע הגמר, בו הפסיד לזלאטקו קומריץ הקרואטי.

בעקבות ההפסד נשר לבית הניחומים, בו גבר בניצחון ביתרון וואזרי על מתיאס מדסין מדנמרק והעפיל לקרב על מדליית הארד, בו השיג ניצחון נוסף על פיוטר קוצ’רה הפולני וסיים את יום הקרבות על הפודיום עם מדליית הארד החשובה. יש לציין שהקרב לווה בשריקות בוז צורמות לכל אורכו.

המאמן אורן סמדג'ה אמר: "פיטר חוזר לפודיום אחרי תקופה ארוכה של פציעות שהשביתו אותו לחצי שנה. אין ספק שאיבדנו הרבה נקודות חשובות במהלך הזמן והיה קשה לאמן אותו עם כל ההפסקות עד להחלמה, מקווים שזה מאחורינו. התחנה הבאה היא אליפות עולם ולאחר מכן הכנה ספציפית ומכוונת ביפן. זו מדליית ארד חשובה בגראנד סלאם בדרך לפריס".

במשקל עד 90 ק"ג, לי קוכמן עלה אוטומטית לסיבוב השני ובו גבר על יריב מגאורגיה. בשמינית הגמר המתין לו אלג'אן חאג'ייב האזרי, שניצח אותו בגולדן סקור והדיח את הישראלי.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW