ג'ודוענפים אחרים

מדליית כסף לתמנע נלסון לוי באליפות אירופה הפתוחה בג'ודו

הג'ודוקא הישראלית הדיחה בדרך לגמר בקוסובו את האלופה האולימפית מטוקיו: ''לצד השמחה יש גם אכזבה שלא הצלחתי לזכות בזהב ולהשמיע את התקווה''. שני הרשקו: ''נבחרת הנשים מסיימת שנה איכותית במיוחד''

תמנע נלסון לוי רשמה הישג נהדר הערב (שבת) כשזכתה במדליית כסף באליפות אירופה הפתוחה, תחרות ראשונה מסוגה שסגרה את שנת 2023. התחרות, שהתוצאות בה לא משוקללות כניקוד לקריטריון האולימפי, משכה ספורטאים רבים בגלל סך הפרסים הכספיים שחולקו בה. בין הנשים, רק ספורטאיות שמשקלן הוא עד 57 ק"ג יכלו לקחת חלק בתחרות, ואילו בגברים רק ספורטאים שמשקלם הוא עד 73 ק"ג.

בדרכה אל מדליית הכסף גברה נלסון לוי על ליסה גרבנר האוסטרית באיפון בסיבוב הראשון, המשיכה עם איפון על פרסיליה ג'נטו הצרפתייה ברבע הגמר, בחצי הגמר ניצחה את דיסטריה קרסניקי הקוסוברית, האלופה האולימפית מטוקיו. בקרב הגמר הפסידה לאתרי ליפרטילאני הגיאורגית, וסיימה במקום השני.

תמנע נלסון לוי בלבן (באדיבות איגוד הג'ודו האירופי)

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו: "אנחנו שמחים לסיים את שנת 2023 עם מדליה היסטורית ויוקרתית נוספת. תמנע מסיימת את השנה עם הישג משמעותי, מדלית כסף באליפות אירופה הפתוחה, הישג שאני בטוח שייתן לה עוד מוטיבציה לקראת השנה הבאה, השנה האולימפית. נבחרת הנשים מסיימת את השנה האיכותית ביותר שלה, הספורטאיות יצאו לחופשה קצרה ובעוד שבוע נחזור במלוא הכוח לקראת השנה שכולנו מחכים לה. זו הזדמנות מצוינת להודות לכל הצוות שלצדי ולכל הספורטאיות על מחויבות ועבודה משותפת וללא פשרות".

תמנע נלסון לוי חגגה: "אני שמחה לסיים את השנה על הפודיום ולעשות זאת בתחרות יוקרתית, זו המדליה השלישית שלי באליפויות אירופה ואני מאוד שמחה שהעבודה הקשה, ההפסדים והניצחונות, הובילו אותי לסיים את העונה עם מדליה נוספת באליפות אירופה. לצד השמחה יש גם אכזבה שלא הצלחתי לזכות בזהב ולהשמיע את התקווה, השמחה והאכזבה יתנו לי את המוטיבציה לחזור מהחופשה ולעשות את כל המאמצים כדי להצליח במשחקים האולימפיים בפריס".

עוד הוסיפה נלסון לוי: "בהזדמנות הזאת רוצה להודות לכל הצוות המקצועי בנבחרת בראשותו של שני הרשקו, למאמן עידו בר שנמצא לצדי בכל הדרך, לצ'רלס ציבאנה וכל הצוות המקצועי וספורטאיות הנבחרת כמו גם למאמן האישי שלי יואל ליבסטר. רוצה להודות גם לנותני החסות שלי: פנטרה, אלדן, שופרסל, אורשר, צביקה בן צבי, הקריה האקדמית אונו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button