ענפים אחריםשחייה

מדליית זהב לנבחרת השליחים מעורב מיקס באליפות אירופה

אליפות אירופה בבלגרד: שוב פעם התקווה הושמע לאחר זכיה של הנבחרת ל-100X4 מעורב מיקס, שנהנתה מהפסילה של פולין. דוד גרצ'יק העפיל לגמר 200 מטר גב, מקום רביעי לחרותי וחמישי לברזלי בגמרים

מדליית זהב שניה לישראל באליפות אירופה בבלגרד, לאחר שנבחרת השליחים מיקס ב-100X4 מעורב זכתה הערב (שלישי) במקום הראשון עם תוצאה של 3:45.74 דקות. זו המדליה השנייה של ישראל לאחר יומיים של תחרות, כאשר אמש זכתה נבחרת השליחות ל-200X4 גם כן במקום הראשון.

אנסטסיה גורבנקו פתחה את המשחה כששחתה גב (59.44 שניות), אחריה קפץ רון פולונסקי ששחה חזה (59.80), גל כהן גרומי שחה פרפר (51.90) ואנדי מורז קינחה בסגנון חופשי (54.60). נבחרת פולין היתה הראשונה שנגעה בקיר, אולם היא פסלה וישראל זכתה בזהב. גרמניה זכתה בכסף והונגריה זכתה בארד.

שליחים מיקס עם המדליות (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

גל כהן גרומי אמר: "אני חושב שהיה לנו משחה מדהים, אנחנו יכולים לתת עוד המון וזה היה ניסיון מצוין וחזרה גנרלית מעולה לקראת פריס. ברגעים אלה ממש חשוב לשמוע את ההמנון ולהראות שאנחנו נוכחים, חשוב לכולנו לייצג את המדינה בכבוד ובצורה הכי טובה שאפשר והראינו אתמול וגם היום שאפשר לעשות הכול. והכי חשוב – שיחזירו את החטופים הביתה".

רון פולונסקי הוסיף: "היה משחה מאוד מעניין, אני חושב שכבר אתמול כולנו התרגשנו וזה בא לידי ביטוי היום. האווירה מדהימה, יש לנו עוד מה ללמוד וממה להשתפר".

אנסטסיה גורבנקו אמרה: "אני חושבת שהייתה התחלה טובה, כל אחד נתן את המקסימום שלו הערב וזה מרגש לראות איפה אנחנו חודש לפני פריסס. אני חושבת שיש לנו עוד הרבה מה לתת ומה לשפר לקראת המשחקים האולימפיים".

שליחים מיקס עם המדליות (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

אנדי מורז סיכמה: "יש לנו נבחרת מדהימה, היה כיף לפתוח עם הזהב אתמול ולהמשיך עם זה היום. ידעתי שהם יפתחו יפה ושאני רק צריכה לסגור את המשחה טוב. זה כיף לחזור לבריכה".

הערב התקיימו עוד שלושה משחי גמר עם נציגים מישראל. אביב ברזלי סיימה חמישית בגמר ל-200 מטר גב על זמן של 2:10.06 דקות; מירון חרותי סיים רביעי בגמר ל-50 מטר פרפר עם זמן של 23.28 שניות, שתי מאיות ממדליית הארד; ואנדי מורז סיימה שישית בגמר ל-100 מטר חופשי עם זמן של 54.91 שניות.

דוד גרצ'יק העפיל לגמר המשחה ל-200 מטר גב לאחר שסיים במקום השביעי הכללי עם 1:58.38 דקות, ענבר דנציגר סיים במקום ה-11 הכללי (1:59.72). אריאל חיון סיימה במקום ה-11 הכללי בחצי הגמר ל-50 מטר פרפר עם 26.59 שניות.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW