ג'ודוענפים אחרים

מדליה שלישית בקטאר: ארד לרז הרשקו באליפות העולם

אחרי הזהב של ענבר לניר והארד של פיטר פלצ'יק, הג'ודאית המתחרה בקטגוריית המשקל הפתוחה (מעל 78 ק''ג) ניצחה יריבה מסין ועלתה גם היא על הפודיום כדי לחתום את האליפות המוצלחת בתולדות ישראל

רז הרשקו זכתה הערב (שבת) במדליית הארד והעניקה לנבחרת את המדליה השלישית בתחרות הטובה ביותר בהיסטוריה של הג'ודו הישראלי.

הרשקו בת ה-24 התחרתה בקטגוריית המשקל מעל 78 ק"ג, ועמדה על הפודיום בכל תחרות בה השתתפה מאז סיום אולימפיאדת טוקיו, זכתה ב-12 מדליות (מתוכן 5 מזהב) למעט אליפות העולם האחרונה. את יום הקרבות החלה בסיבוב השני עם ניצחון באיפון על קריסטי-רוס פריסטוריוס בת ה-20 מזימבאבווה, המשיכה עם ניצחון נוסף באיפון על שין סו הסינית, מדליסטית הכסף מגראנד סלאם טיבליסי השנה ב-2023.

רצף הניצחונות של הישראלית נעצר בשלב רבע הגמר, בו נוצחה בריתוק בידי האלופה האולימפית מטוקיו אקירה סונה היפנית. בעקבות ההפסד נשרה לבית הניחומים בו גברה בעונשים על קיירה סיאט הטורקייה, אלופת אירופה ב-2016 וב-2021 ומדליסטית הארד מאליפות העולם ב-2018. בקרב על הארד גברה הרשקו בניצחון גדול על שיאן סו הסינית, אלופת גראנד סלאם טיביליסי ב-2021 וסיימה את יום התחרות על הפודיום.

הצוות של רז הרשקו (באדיבות איגוד הג'ודו)

מאמן הנבחרת שני הרשקו אמר: "רז עשתה היום יום גדול, אני גאה בה על הלחימה שלה ועל העקשנות שלה, היא הצליחה להרים את עצמה אחרי ההפסד ברבע הגמר וזה מוכיח מאיזה חומרים היא עשויה. אנחנו מסכמים אליפות עולם היסטורית לנבחרת הנשים ולג׳ודו הישראלי בכלל, זה פשוט אדיר וזה מקבל חשיבות גדולה ביותר עברונו לייצג את מדינת ישראל בימים כאלה. אני רוצה להודות לכל הספורטאיות והצוות שמקיף אותנו כל יום 24/7 ובפרט למאמנים שלצידי עידו בר וצ׳ארלס צ׳יבאנה". 

רז הרשקו עצמה אמרה: "אני שמחה ומאושרת, הייתי מעדיפה שהצבע של המדליה יהיה אחר, אבל אני שמחה לסיים את היום הזה על הפודיום. חשוב לי מאוד להקדיש את המדליה לתושבי הדרום ולחיילי צה״ל שלא עוצמים עין בימים האחרונים, זה בשבילכם. תודה לשני הרשקו המאמן הראשי של הנבחרת והמאמן האישי שלי, לעידו בר וצ׳אלס צ׳יבאנה למשפחה המדהימה שלי, לבת זוג שלי נטע ולנותני החסות שלי שתומכים בי ונותנים לי השקט שאני צריכה Inx, אדידס ישראל, אדידס קומבט, אופרייט ליס, גלידות נסטלה, superplay".

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי: "רז ספורטאית מיוחדת וחבורה מיוחדת, שמוכיחה את עצמה בכל תחרות מחדש. אני מאושר בשבילה ובשביל שני. היתה לנו אליפות עולם מדהימה, ובמיוחד בימים האלה זה היה לנו מאוד חשוב להביא קצת חיוך למדינה שלנו ובמיוחד לתושבי הדרום. ענבר, רז ופיטר הביאו כל כך הרבה כבוד לג׳ודו שלנו, וזו פעם שלישית שיש לנו ספורטאי או ספורטאית שזוכים באליפות העולם, זה פשוט בלתי נתפס. מגיע קרדיט גדודל ומחמאות לשני הרשקו לצוות שלו, ולאורן סמדג׳ה ולצוות שלו על אליפות מדהימה. הצוות הזה, הספורטאיות והספורטאים האלה מוכיחים כל פעם מחדש שאין דבר כזה בלתי אפשרי כשמדובר בג׳ודו הישראלי. אני גאה בהם ושמח עבורם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW