ג'ודוענפים אחרים

מדליה ראשונה בגרנד סלאם: ים וולצ'ק זכה בכסף בטביליסי

הג'ודאי בן ה-20 (עד 60 ק''ג) ניצח את ארבע הקרבות הראשונים שלו בגאורגיה, ועל אף שנכנע בגמר רשם הישג נפלא שמקרב אותו למשחקים האולימפיים בפריס. ברוך שמאילוב וטל פליקר הודחו בסיבוב המוקדמים

מדליית כסף לים וולצ׳ק בגרנד סלאם טביליסי. וולצ'ק, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 60 ק"ג, ניצח היום (שישי) בדרך לגמר יריבים מאוקראינה, ארגנטינה, גיאורגיה וצרפת, והפסיד בגמר לנורקנט סרקיבאייב מקזחסטן. זוהי המדליה הראשונה שלו בגרנד סלאמים והוא מתקרב למשחקים האולימפיים בפריס.

וולצ׳ק פתח את היום בניצחון על ארטם לייסוד האוקראיני, אחר כך גבר על איגנסיו פרגיארו הארגנטינאי, ברבע הגמר גבר על הגיאורגי גיורגי סרדלשווילי, ובחצי הגמר ניצח את הצרפתי ריצ׳ארד ורגאס. בגמר הפסיד כאמור לנורקנט סרקיבאייב הקזחי.

ים וולצ'ק עם המדליה והצוות הישראלי (איגוד הג'ודו)

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה: "הישג משמעותי וחשוב לים שהראה היום יכולת גבוהה. מדלייה ראשונה עבורו בגראנד סלאם ואנחנו שמחים מאוד עבורו. ממשיכים עם הפנים קדימה להמשך התחרות והמסע שלנו לפריס".

ים וולצ'ק עצמו אמר: "אני שמח על המדליה היוקרתית הזו שנותנת לי הרבה תנופה קדימה בדרך לאולימפיאדה. היה יום ארוך וקשוח שהסתיים עם הצבע הכמעט נכון, וזה נותן לי הרבה אנרגיה בדרך לפריס".

בקטגוריה עד 66 ק"ג, טל פליקר עלה אוטומטית לסיבוב השני, אבל כבר בתום הקרב הראשון עם רוסלן פשאייב האזרי סיים את דרכו. ברוך שמאילוב החל גם כן בסיבוב השני וגבר תחילה על חואקין טובגליארי הארגנטיני, אבל לא הצליח להתמודד עם רבשאן נאסרידינוב ונפרד מהתחרות בתום קרב עיקש וארוך.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button