אתלטיקהספורט אולימפיענפים אחרים

מארו טפרי נחת: "בבוקר שאחרי בדקתי אם באמת יש לי מדליה"

אחרי שזכה במדליית כסף באליפות העולם, המרתוניסט זכה לקבלת פנים חמה בנתב''ג: ''המטרה הבאה - פריס. בק''מ ה-41 הבנתי שאני מתקרב''. מנכ''ל האיגוד: ''נגיע לפריס להתחרות על המדליות ולא רק להשתתף''

אחרי שהוכתר אתמול לסגן אלוף העולם בריצת מרתון, לאחר שסיים במקום השני עם זמן של 2:09:12 שעות, מארו טפרי נחת היום (שני) בישראל וזכה לקבלת פנים חגיגית בנתב"ג. גם שאר המשלחת הישראלית נחתה בארץ, כולל לונה צ'מטאי סלפטר שסיימה במקום הרביעי בריצת המרתון עם זמן של 2:25:38 שעות.

מארו טפרי עם המדליה (אדי חליאבין)
לונה צ'מטאי סלפטר בנתב"ג (אדי חליאבין)

טפרי אמר: "אני מאוד שמח ונרגש מהמעמד הזה, גאה לייצג את המדינה ברמות בינלאומיות וזה בא לידי ביטוי עם מדליית הכסף. מקווה להמשיך להתקדם ככה והמטרה הבאה היא פריס. לא הספקתי לענות לכולם בארץ, היו הרבה אנשים שדחפו אותנו במסלול. קיבלנו הרבה אהבה ואני רוצה להגיד תודה על זה. אתמול לא האמנתי ורק היום כשקמתי, הלכתי לתיק כדי לראות את המדליה וככה האמנתי שזה באמת קרה".

המרתוניסט הוסיף: "בקילומטר ה-41 הבנתי שאני מתקרב למקום השני ונתתי את כל מה שיש לי. כל צעד שלו הוא נחלש, אז ב-300 האחרונים ראיתי שאני ממש שם ונתתי את מה שיש לי. הנפילה בקילומטר ה-30 קצת פגעה בי, אבל הייתי מרוכז בלעקוף אנשים ולהיות בטופ. מה הלאה? מתמקדים בהתאוששות, צריכים להתאושש טוב, להיות עם המשפחה ואז המאמנים יישבו איתנו ונתכנן את העונה קדימה. המטרה היא פריס, אבל באמצע יהיו עוד תחרויות".

בלסינג אפריפה בנתב"ג (אדי חליאבין)
מארו טפרי, איימרו עלמיה, גל לוי ורוגל נחום (אדי חליאבין)

בפתח מסיבת העיתונאים יו"ד איגוד האתלטיקה גל לוי בירך: "אנחנו מרוגשים ונרגשים להיות פה ברגע הזה, רגע שהוא שיא של מגמה שהתחילה לפני מספר שנים וממצבת את האתלטיקה הישראלית ובראשה הריצות בארוכות מהמובילות באירופה ובעולם. היום אנחנו יודעים להגיד בגאון 'ברוכים הבאים למעצמת האתלטיקה הישראלית האירופית והעולמית'. החבר'ה האלו עשו עבודה מופלאה וייצגנו אותנו על הבמה המרכזים בעולם. המטרה שלנו בפריז היא להתחרות על המדליות ועל המקומות הראשונים, לא רק להשתתף".

לונה צ'מטאי סלפטר, שישבה עם הבן שלה הצעיר במסיבת העיתונאים, הוסיפה אחרי שסיימה במקום הרביעי המרשים: "הילד שלי אמר לי ביום שישי לא לוותר אף פעם. אחר כך ראיתי ושמעתי את כל הישראלים ששרים לי 'לונה, לונה' והמשכתי לרוץ עד הסוף ולא משנה מהו המקום שבו אני מדורגת. אני רוצה להודות לכולם על התמיכה, קיבלתי המון הודעות, ולברך את מארו שאני מאוד גאה בו. אנחנו צריכים להישאר חזקים לקראת פריז ולהמשיך להתקדם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW