ענפים אחריםענפים נוספים

מאות חלקו כבוד: אירוע האופניים לזכרו של סא"ל סלמאן חבקה

מאות חלקו כבוד: אירוע האופניים לזכר סא"ל סלמאן חבקה התקיים בסופ"ש 80 רוכבי אופניים מקצועיים לקחו חלק בתחרות ראווה שכללה גם מקצה לרוכבים בעלי מוגבלויות, להם הוענקו אופניים מותאמות אישית לצד חלוקת מלגות ע"ש סא"ל סלמאן חבקה ז"ל לסטודנטיות וסטודנטים תושבי יאנוח ג'ת

החברה לפיתוח קיסריה בשיתוף איגוד האופניים בישראל, מועדון הרכיבהCCC ועמותת 'כוונים' קיימו הבוקר (יום שישי) אירוע אופניים ייחודי לזכרו של הלוחם וגיבור ישראל סא"ל סלמאן חבקה ז"ל, מפקד גדוד 53 של חטיבה 188 של חיל השריון, שיצא בבוקר ה-7 באוקטובר מביתו שבישוב יאנוח ג'ת והצטרף ללוחמים שהגנו בחירוף נפש על קיבוצי בארי ונחל עוז.

סא"ל סלמאן חבקה ז"ל שלחם באומץ ובתושייה, נפל בקרב ב-2 בנובמבר בצפון רצועת עזה. בן 33 היה בנופלו. הניח אחריו הורים, עימאד ומואהב, את אלמנתו ערין ובנו עימאד בן השנתיים, שתי אחיות ושלושה אחים, אחד מהם לחם איתו בעזה.

במסגרת האירוע, שהתקיים בפארק העסקים החכם קיסריה, הושקה קבוצת רכיבה המיועדת לרוכבות ורוכבים בעלי מוגבלויות בהשתתפותו של חוסאם חבקה, אחיו של סא"ל סלמאן חבקה ז"ל, הלוקה בטרשת נפוצה. לחברי הקבוצה הוענקו אופני רכיבה מותאמים אישית לצרכיהם המיוחדים.

מסע האופניים (ליה להב אמיר, החברה לפיתוח קיסריה)

כחלק מהאירוע נערכה ברחבי פארק העסקים קיסריה גם תחרות ראווה מקצועית בהשתתפות כ-80 מטובי הרוכבים בארץ בהובלת איגוד האופניים בישראל, שכללה קריטריום ה'כבישבילים' מסלול הקפה מאתגר באורך של כ-5 ק"מ, המשלב רכיבה על אופני הרים או גראבל על שבילי אספלט וכורכר. במקצה התחרותי ניצח, כצפוי, גיא שגיב.

יו"ר איגוד האופניים בישראל, דפנה לנג: "איגוד האופניים גאה לקחת חלק בשיתוף הפעולה המרגש והוא מחבק ומחזק את ידיי משפחת חבקה. לרכיבה על אופניים יש יכולת לחזק ולהעצים, ובימים מורכבים אלו למדינת ישראל יש לאירוע תפקיד חשוב נוסף בחיזוק העורף. תחרות הגראבל היא אירוע ראשוני בארץ, ואני גאה על החדשנות שהוא מייצר לענף האופניים".

עימאד חבקה, אביו של סא"ל חבקה, סיפר: "סלמאן היה מסוג המפקדים שחייליהם הולכים אחריהם בעיניים עצומות. בשטח הכינוס לפניי הכניסה לעזה, הוא פנה לעם ואמר שהוא שולח לכולם חיזוקים ומצפה שגם העם יישאר מאוחד. כוחנו באחדותנו. סלמן נפל כגיבור ב – 2 בנובמבר כשנחלץ לסייע לחברו הטוב תומר גרינברג מג"ד גדוד 13 של גולני. אני ומשפחתי מאחלים החלמה מהירה לפצועי המלחמה ושחרור מהיר של החטופים. ביחד ננצח!".

מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי, מוסיף: "שמחנו לארח במרחבי פארק העסקים החכם קיסריה את אירוע האופניים הראשון להנצחת המורשת של סא"ל סלמאן חבקה ז"ל ונעשה כמיטב יכולתנו כדי שזה יהפוך למסורת. רכיבה על אופניים הינה חלק מרכזי בתרבות הספורט והבילוי שמרחב קיסריה מציע לעובדי פארק העסקים, תושבי הישוב והקהל הרחב עם מעל ל-25 ק"מ של שבילי אופניים מזמינים ובטיחותיים לרכיבה – ביום ובלילה לכל הגילאים".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW