אתלטיקהענפים אחרים

מאור טיורי הבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים בפריס

רצת המרתון קבעה שיא אישי של של 2:26:39 שעות ברוטרדם ותתחרה בפריז באולימפיאדה השלישית שלה יחד עם לונה צ'מטאי. טיורי: ''עברה עליי שנה מאוד מאתגרת''. גברים: גודאדאו בלאצ'או קבע גם הוא את הקריטריון

מאור טיורי סיימה היום (ראשון) במרתון רוטרדם במקום ה-8 עם שיא אישי של 2:26:39 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי (2:26:50 שעות), ובכך השיגה את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס. טיורי (לידר ירושלים) מצטרפת ללונה צ'מטאי סלפטר, מה שאומר שלישראל תהיינה שתי נציגות במרתון האולימפי לנשים, שינעל את המשחקים ב-11 באוגוסט.

נכון להיום, נבחרת האתלטיקה לפריס מונה חמישה נציגים: צ'מטאי סלפטר וטיורי, כאמור, וכן מארו טפרי, גשאו איילה וגירמה אמרה. טיורי עברה בתקופה האחרונה להתאמן תחת דן סלפטר, המאמן הלאומי של נבחרת הריצות הארוכות. זו תהיה ההופעה השלישית של הרצה בת ה-33 במשחקים האולימפיים. היא סיימה במקום ה-48 בריצת המרתון בטוקיו 2020, והגיעה אל המקום ה-90 בריו 2016.

טיורי מסרה: "אני מאוד שמחה שקבעתי את הקריטריון האולימפי הבוקר ברוטרדם ומצטרפת למשלחת הישראלית לפריס. אחרי שנה מאוד מאתגרת אישית ומקצועית אני שמחה שהקשבתי ללב שלי ועשיתי את ההחלטות הנכונות לי על מנת להגיע הכי מוכנה שיש ליום התחרות. התנאים לא היו מושלמים אבל באתי מוכנה ובסוף לחצתי חזק ואני שמחה שזה הספיק!".

עוד הוסיפה: "עכשיו אקח קצת זמן להתאושש ומיד לאחר מכן מתחילים בהכנות לאירועי הקיץ! אני רוצה להודות לצוות המקצועי שלי, לאיגוד האתלטיקה, לוועד האולימפי בישראל , ליחידה לספורט הישגי ולמשפחה שלי שהאמינו בי לכל אורך הדרך ונתנו לי את הרוח הגבית והאמונה שאני יכולה להצליח. בימים לא פשוטים אלה אני מאוד גאה להמשיך לייצג את מדינת ישראל".

גודאדאו בלאצ'או (מכבי תל אביב) קבע את הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים בפריס. הרץ סיים במקום ה-7 בזמן של 2:07:45 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי (2:08:10 שעות). התוצאה שלו מדרגת אותו חמישי בין המרתוניסטים הישראלים- אחרי השלושה שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים, שהם כאמור טפרי, איילה ואמרה, ואיימרו עלמיה שמדורג רביעי וישמש כמחליף במידת הצורך. טסמה מוגס (מכבי תל אביב) קבע תוצאה של 2:13:00 שעות, בעוד תחלואיני מלקה (הפועל עמק חפר) לא סיים את הריצה ועצר בקילומטר ה-40.

כתבות קשורות

Back to top button