כדורגל ישראליליגת העל

לרגל יום השואה: מכבי תל אביב קיימה ביקור ביד ושם

השחקנים ואנשי הצוות סיירו במוזיאון לתולדות השואה ובגן חסידי אומות העולם, בו מונצחת המשפחה שהצילה את אמו של מיץ' גולדהאר בשואה. דוידזאדה: ''שעלינו להיות עם אחד מאוחד, יש מספיק אויבים סביבנו''

לקראת יום הזכרון לשואה ולגבורה, שמצויין החל מהערב (שני) ברחבי ישראל, יזם המועדון ביקור ביד ושם. השחקנים, הצוות המקצועי ואנשי הקבוצה הגיעו בחודש שעבר למוזיאון לתולדות השואה ועברו סיור מקיף בו שמעו על תולדות העם היהודי במהלך תקופה חשוכה זו של ההיסטוריה.

לאחר מכן המשיכה הקבוצה אל גן חסידי אומות העולם הנמצא בסמוך למוזיאון. במקום מונצחים שמותיהם של אניילה דמבינסקה ומיקולאי והלנה סאיובסקי, בני המשפחה שהצילו את סאלה, אמו של מיץ' גולדהאר, במהלך השואה. 


המגן אופיר דוידזאדה סיפר במהלך הסיור: "ככל שעוברות השנים כבר לא יהיו בינינו ניצולים ביום השואה, אז הדבר החשוב הוא שאנחנו כיהודים נעביר את המסר הלאה. הסיור הזה מאוד חשוב כדי להבין ולזכור מה היה, כדי להעביר את זה לילדים שלנו וגם לסובבים אותנו. זה איזשהו כתם שחור בהיסטוריה היהודית שאנחנו צריכים גם ללמוד ממנו, להבין שאנחנו צריכים להיות עם אחד מאוחד, כי יש מספיק אויבים מסביבנו".

הקשר היהודי-הולנדי יוריס ואן אובריים אמר: "בתיכון בהולנד מלמדים על השואה, אבל קשה לדמיין מה היה. כשאתה מגיע לכאן, זה מכה בך. סבא וסבתא שלי מצד אמא שרדו את השואה ויש להם כמה סיפורים, אבל עדיין, כשאתה מגיע לכאן אתה מקבל את כל המידע והתמונות – וזה מזעזע לראות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW