ספורט אולימפיענפים אחרים

לראשונה: קשת וקשתית ישראלים ישתתפו במשחקים האולימפיים

רועי דרור בן ה-19 (מקום 23 בעולם) ומיכאלה משה בת ה-21 קיבלו את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס. עמית שיינר-דנדקר: ''בשורה מרגשת בימים קשים. הקשתות הישראלית נמצאת בתנופה הישגית נהדרת''

איגוד הקשתות הודיע היום (שלישי) באופן רשמי כי רועי דרור, ממועדון קשתי כוכב השרון, ומיכאלה משה, ממועדון מכבי תל אביב, קיבלו את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס. זאת תהיה הפעם הראשונה שקשתית ישראלית תשתתף במשחקים האולימפיים ופעם ראשונה שישראל שולחת שני נציגים למשחקים, לאחר שאיתי שני יצג את ישראל בטוקיו 2020. שני הקשתים ייתחרו בתחרויות האישיות וגם בתחרות הקבוצתית המעורבת.

מיכאלה משה (עודד קרני, הוועד האולימפי בישראל)

היום התפרסם הדירוג העולמי, כאשר מיכאלה משה תופסת את המקום ה-39, ומקבלת את הכרטיס השני מתוך השלושה שהוענקו היום לפריס דרך הדירוג העולמי. רועי דרור ממוקם במקום ה-23 ומקבל את הכרטיס הראשון מתוך שניים שהוענקו בגברים.

מיכאלה משה, בת 21 מרמת השרון, הגיעה לספורט הקשתות רק בסוף 2022, לאחר קריירה בתור מתעמלת אומנותית, התבלטה בתוך זמן קצר והצליחה להגיע להישגים מרשימים שכוללים מקום 8 באליפות העולם לנוער, מקום 5 בסבב העולמי באולם בצרפת והעפלה ראשונה עבור קשתית למשחקי אירופה.

מיכאלה משה (עודד קרני, הוועד האולימפי בישראל)

דרכה של משה להשגת הכרטיס לא הייתה פשוטה, כאשר בתחרות ההזדמנות האחרונה להשגת הכרטיס, שנערכה בטורקיה בתחילת החודש, היא סיימה בשלב 32 הגדולות, מתוך כמאה קשתיות. התוצאה לא הייתה מספיקה על מנת להבטיח את מקומה, אך קידמה אותה במאבק על הכרטיס. למשה היו יריבות ממספר מדינות, שאיימו על הכרטיס, אך הן לא הצליחו להשיג את הניקוד הנדרש בתחרות גביע העולם והכרטיס נשאר בידי הישראלית.

הקמפיין הקצר של מיכאלה לקראת פריס 2024 מוכתר היום כסיפור הצלחה ובאיגוד הקשתות מאמינים כי היא מסוגלת להתקדם ולהצליח גם בתחרות במשחקים האולימפיים.

רועי דרור, בן 19 מכפר סבא, החל את דרכו בעולם הקשתות בגיל 14 במועדון קשתי כוכב השרון בכפר סבא, כאשר ב-2021 השתתף בתחרות הבינלאומית הראשונה שלו בקפריסין וב-2022 כבר ניצח בתחרות בינלאומית חשובה לנוער בסלובניה.

רועי דרור (עודד קרני, הוועד האולימפי בישראל)

בשנה האחרונה החל מתבלט, כאשר זכה בתחרות הסבב העולמי באולם בצרפת, כשהוא מנצח בדרכו מדליסטים אולימפיים ועולמיים, באליפות אירופה באולם ובאליפות היבשת לנוער. בתחרות הגרנד פרי האירופאי שנערך בקרואטיה בתחילת החודש זכה במדליית הזהב, כאשר הוא מנצח בדרך את מטה גזוז, המכהן בו זמנית כאלוף האולימפי, אלוף אירופה ואלוף העולם. בתחרות זו הבטיח לעצמו למעשה את נקודות הדירוג שמיקמו אותו ראשון בקרב על הכרטיסים שנותרו לפריס. באיגוד מאמינים שרועי יכול לשחזר את ההישג של איתי מטוקיו, שמינית גמר, ואפילו ללכת רחוק יותר.

יו"ר איגוד הקשתות בישראל, עמית שיינר-דנדקר: "אנחנו מלאי גאווה על כניסתם של רועי ומיכאלה למשלחת ישראל למשחקים האולימפיים פריס 2024. אלו בשורות מרגשות בימים קשים. הקשתות הישראלית נמצאת בתנופה הישגית מדהימה תודות לתוכנית מקצועית מצוינת שמובילים בשנים האחרונות מנכ״ל האיגוד גיא מצקין ומאמן הנבחרת ריצ'רד פריסטמן, בשיתוף המועדונים והמאמנים האישיים, כאשר קשתי נבחרת ישראל מציגים רמה גבוהה בתחרויות הבינלאומיות. אחרי איתי שני שייצג את הקשתות הישראלית בטוקיו, אנחנו מגיעים לפריס עם קשת וקשתית ואמונה גדולה ביכולתם המקצועית. תודה לוועד האולימפי בישראל, ליחידה לספורט הישגי, למכון וינגייט ולמשרד התרבות והספורט על התמיכה הגדולה לאורך הדרך".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW