כדורסלליגת העל

לראשונה במלחמה: הפועל ת"א תארח טורניר בינלאומי בישראל

בעלי הפועל ת''א עופר ינאי ובעלי וילרבאן הצרפתית טוני פארקר הודיעו על טורניר קדם עונה משותף בת''א - לראשונה מפרוץ המלחמה. פארקר: ''הכדורסל הישראלי צומח, לא רואה סיבה שלא יהיו שתי קבוצות ביורוליג''

לראשונה מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", המשחקים הבינלאומיים יחזרו לישראל. הפועל תל אביב הודיעה היום (חמישי) על שיתוף פעולה עם קבוצת היורוליג וילרבאן ועל טורניר משותף שיובילו שני המועדונים.

בתום סדרת פגישות בין בעלי המועדון, עופר ינאי, וטוני פארקר, בעלי וילרבאן, הודיעו השניים על קיום טורניר ספורט בינלאומי ראשון בישראל מאז אסון השבעה באוקטובר, בהשתתפות וילרבאן ואלופת ליטא ריטאס וילנה. לטורניר, שיתקיים במהלך חודש ספטמבר, הוזמנה גם הפועל ירושלים שנענתה בחיוב.

כזכור, עם תחילת המלחמה נעצרו המשחקים הבינלאומיים והגעת קבוצות זרות ארצה. למהלך המשותף משמעות בינלאומית, כלכלית ותיירותית. פארקר, המבקר בימים אלו בארץ כאורחו של ינאי, נענה ליוזמה והביע רצון לקדמה יחד.

בעלי הפועל תל אביב, עופר ינאי: "תמיד אמרתי שכדי לצעוד קדימה ולהתפתח, צריך לשתף פעולה עם הטובים ביותר. אני שמח לארח כאן את טוני פארקר, אגדת כדורסל בינלאומית ולבשר כי טוני, עם הקבוצה שלו וילרבאן, יבואו וישחקו כאן בטורניר קדם עונה. הפועל ירושלים וקבוצה אירופאית נוספת – ריטאס וילנה – ישתתפו גם בטורניר, שיתקיים בישראל כאירוע ספורט קבוצתי בינלאומי ראשון מאז הטרגדיה של אוקטובר האחרון. אני שמח מאוד שטוני כאן ושמח להיות כאן ביחד איתו".

טוני פארקר (צילום: הפועל ת"א)

טוני פארקר: "אני מאוד נרגש להיות כאן. זו הפעם הראשונה שלי בישראל, יש לי חברים רבים כאן אבל אף פעם לא הייתה לי ההזדמנות להגיע לבקר. היו לי כאן יומיים מוצלחים, סיכמנו על הטורניר המשותף. אני נרגש להביא את הקבוצות שלנו. אני יודע שלעופר יש תשוקה מאוד גדולה לכדורסל, וזה מה שאני אוהב. כשראיתי את התשוקה שלו ומה שהוא רוצה ליצור כאן עם הפועל – אני רוצה לתמוך בזה ולהשתתף בספטמבר בטורניר".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW