כדורידענפים אחרים

לראשונה בהיסטוריה: א.ס רמת השרון אלופת המדינה בכדוריד

הקבוצה של עידן מימון חתמה עונה אדירה עם זכייה בטרבל: אליפות, גביע וגביע ווינר, כאשר השלימה 1:3 בגמר מול האלופה היוצאת מכבי ראשון לציון בסיום סדרה מרתקת שכללה שני משחקים בהסתיימו רק לאחר הארכה

א.ס רמת השרון היא אלופת המדינה בכדוריד. היא עושה זאת בפעם הראשונה בתולדותיה וחותמת עונה אדירה עם טרבל – זכייה באליפות, בגביע מדינה היסטורי, ולפני כן בגביע ווינר-שופטים.

רמת השרון בהדרכתו של עידן מימון חתמה היום (שבת) את סדרת גמר פליאוף האליפות עם ניצחון 1:3 על האלופה היוצאת מכבי ראשון לציון, כאשר היא גברה עליה במשחק הרביעי 29:34 (16:16) לאחר סדרה צמודה-צמודה, שכללה שני משחקים שנגררו להארכה (אחד מהם היסטורי הוכרע בזריקות פנדלים). 34:35 לרמת השרון במשחק הראשון, 43:44 למכבי ראשון לציון בשני, 37:41 לרמת ההשרון בשלישי, וכאמור היום.

הקפטן בן ליברטי הניף את צלחת האליפות יחד עם ריסטו וויאציץ ולאונרדו דה אלמיידהץ רם טורקניץ נבחר לשחקן המצטיין, וגם סיים כמלך שערי הסדרה עם 39 כיבושים ו-35 אסיסטים, וזכה בכרטיסי טיסה מתנת ארקיע. א.ס רמת השרון הוקמה ב-1970. רק בשנת 2000 היא העפילה לראשונה לליגה הבכירה. בעשור האחרון – היא החלה במגמת חתירה להישגיות. זה לא צלח, וכלל לא מעט אכזבות והפסדים ברגעי שיא, מלבד זכיות בגביע ווינר-שופטים, עד העונה.

מאמן רמת השרון, עידן מימון, חוגג (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

עידן מימון, שקיבל את הקרדיט אחרי חוסר הצלחה בעונה שעברה, הוביל את המועדון לשבור את תקרת הזכוכית שלו, עם זכייה היסטורית בגביע המדינה (לאחר זכייה בגביע ווינר-שופטים), והיום זכייה היסטורית והנפת צלחת האליפות. בכלל, התפתחות משמעותית של מחלקת הנוער – כאשר קבוצת הנוער מתמודדת כעת בגמר הפליאוף ובגמר גביע המדינה. מי שהוביל וקידם את המועדון מאז 92' הוא היו"ר אבי כחלון, שהיה בעברו שחקן במועדון, יחד עם תמיכה משמעותית של עיריית רמת השרון – שהצליחה לשים את הכדוריד על המפה הלאומית. העונה, גם לקצור תארים.

מכבי ראשון לציון רצתה לזכות את התואר ה-18, אבל הסדרה נפתחה מבחינתה עם איבוד של שחקן מרכזי – פאבל אטמן שנפצע. לאורך הסדרה, בין שתי הקבוצות שסיימו את העונה הסדירה בשני המקומות הראשונים, זכינו למשחקים צמודים, דרמטיים, שכללו מהפכים, ריצות, חזרות. כעת, מכבי ראשון לציון חותמת עידן מסוים, כאשר מי שמסמל אותו – איבן קראצ'יץ', חותם בשורותיה 8 עונות, אבל הוא לא השחקן היחיד שלא ימשיך – ובקבוצה שתמשיך להיות מודרכת על ידי המאמן המצוין שלה, ג'ו מתתיה, תחל בנייה חדשה – והתבססות כנראה על קבוצה עם ישראלים בכירים ורק זר אחד (שוער שיחליף את גרדימיר צ'נבסקי המקדוני). קראצ'יץ' אגב עשוי להמשיך בישראל.

לפני המשחק מכבי ראשון לציון ערכה טקס מרגש לכבוד יוליאן סטארט שוערה האגדי בעבר, בהשתתפות שחקני עבר גדולים וראשי המועדון.

מבקיעים למכבי ראשון לציון: צח מלול 8 (8 אסיסטים), גיא גרא 5, נדב ניזרי 4, איתי שלמא וירמי סידי (8 אסיסטים) 3 כ"א, איוון קראצ'יץ' וגל עזריאל 2 כ"א, יוסי ביטרמן ועידן מנע 1 כ"א. עצירות שוערים: גרדימיר צ'נבסקי 5, טל אליוכין 3

מבקיעים לרמת השרון: רם טורקניץ 11 (13 אסיסטים), ריסטו וויאצ'יץ' 10, עמית מוטולה 4, לאונרדו דה אלמיידה 3, בן ליברטי (5 אסיסטים), דניאל צרפתי ואוראל נחמני 2 כ"א. עצירות שוערים: בואיץ' נבוישה 12, שגיא בוניס 1

Back to top button
Isport

FREE
VIEW