ספורט אולימפיענפים אחרים

לקראת פריס 2024: הסיפורים הנדירים של המשחקים האולימפיים

השיאים, המשברים, הסיפורים האישיים והמלחמה הקרה - הספר החדש של רמי ארז חושף את הסיפורים מאחורי חמשת העיגולים הצבעוניים. את העותק הראשון החליט להעניק ארז לאתלטית האגדית אסתר רוט שחמורוב

זה קורה מדי ארבע שנים. העולם כולו מצטופף סביב מקרני הטלוויזיה ועוקב, מי יותר ומי פחות (אבל כולם) אחר הנעשה במשחקים האולימפיים.

עם נציגים מ-205 מדינות ברחבי העולם (נכון למשחקי טוקיו 2020) כמות הסיפורים, האישיים הלאומיים והבינלאומיים הם עצומים, אולם בעוד והסטטיסטיקות, הזכיות, הזמנים והשיאים – הכל מתועד וחקוק על אבני הזמן – מה עם הסיפורים האישיים, המיוחדים, הנדירים שהזמן משכיח?

בכל אולימפיאדה יש עשרות כאלה, אם לא מאות, שמגיעים אולי לכותרות העיתונים ולמהדורות החדשות – אבל נשכחים עם חלוף השנים כי הם לא כמו אותם סטטיסטיקות, זכויות או שיאים.

משלמת את המחיר: אינדונזיה לא תארח את משחקי החוף 2023
דגל הוועד האולימפי (IOC Media)

והסיפורים הם רבים וטובים – השכנים שהתחרו זה בזה והידרדרו למכות, השחיין שסיים במקום השני אבל קיבל את מדליית הזהב, הגנרל האמריקאי שהחטיא את המטרה ופספס מדליה, הספורטאי הרוסי שהביון האמריקאי קיווה לגייס ועוד עשרות סיפורים צבעוניים ומיוחדים מ-29 המשחקים האולימפיים האחרונים.

חלקם משעשעים, חלקם טראגיים וחלקם יכולים להוות בסיס לטלנובלה רבת עונות – וכולם הם חלק ממה שהופך את המשחקים האולימפיים לכל כך מיוחדים, מרגשים ומאחדים אזרחי מדינות ברחבי כל הגלובוס.

רמי ארז אמנם יועץ ארגוני ואסטרטגי במקצועו, אבל בלבו ונפשו הוא "מכור" חסר תקנה לספורט בכלל ולמשחקים האולימפיים בפרט. בעבר פרסם ספר נוסף, "אולימפיאדה בג'ונגל" המנגיש את יופיים וייחודם של המשחקים האולימפיים גם לילדים.

רמי מכיר ומספר בצורה נפלאה מאות סיפורים שנשכחו במרוצת השנים של אירועים אנושיים ממגוון המקצים והמקצועות האולימפיים ומחייה אותם מחדש ב-55 פרקים המסקרים נושאים שונים, מהמלחמה הקרה ועד מלחמת המינים. מפוליטיקה ועד כלכלה, מסכסוכי משפחות ועד איחוד קרובים – מניצחונות ועד הפסדים וכל מה שביניהם.

אסתר רוט שחמורוב עם הספר (צילום: יח"צ)

בהערכה לאתלטית הטובה בישראל

את העותק הראשון של ספרו בחר ארז להעניק לכלת פרס ישראל, אסתר רוט שחמורוב, המתמודדת בימים אלה עם מחלת כליות קשה וממתינה לתרומת כליה להצלת חייה.

אסתר רוט שחמורוב מסרה: "התרגשתי מאד לקבל את העותק הראשון של הספר עם ההקדשה האישית מחממת הלב. קראתי בו בשקיקה וגיליתי סיפורים חדשים ומרתקים שלא הכרתי. ניכר שרמי ארז הוא גם חובב נלהב וידען של ספורט בכלל וספורט אולימפי בפרט וגם מבין את הדרמה שבחיי הספורטאים. אני ממליצה בחום רב לחובבי הספורט לקרוא את הספר הזה".

"זוהי זכות גדולה עבורי להעניק לאתלטית האולימפית הגדולה ביותר של ישראל את העותק הראשון של ספרי", אמר ארז. "מי יתן ונזכה לראותה בקרוב בריאה וחזקה כבעבר".

אולימפיאדה  -הרבה יותר מספורט (הוצאת ניב, להשיג באתר ההוצאה)

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button