ענפים אחריםענפים נוספים

לקראת פריס: נבחרת ה-470 מתחילה את אליפות אירופה בשייט

לאחר תקופה ארוכה בה התחרה רק הצוות הישראלי הבכיר של ניתאי חסון ונועה לסרי, יתחרה לראשונה גם צוות צעיר. חסון ולסרי כבר הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים וכאן תהיה הזדמנות לעמוד על כושרם

שני צוותי סירות ה 470 מתחילים היום (שלישי) את אליפות אירופה בשייט, המתקיימת בקאן, צרפת. לאחר תקופה ארוכה בה התחרה רק הצוות הישראלי הבכיר של ניתאי חסון ונועה לסרי, יתחרה לראשונה גם צוות צעיר.

חסון ולסרי, שנבחרו לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפריס, נמצאים מזה תקופה ארוכה במגמת שיפור, כאשר הם מצליחים להעפיל לשיוטי המדליות ברוב התחרויות משמעותיות בשנתיים האחרונות. באליפות אירופה 2023 ובטסט איוונט האולימפי סיימו במקום עשירי, התקדמו למקום שביעי באליפות העולם 2023 ולמקום חמישי באליפות העולם 2024. הם מגיעים לאליפות אירופה מתוך מטרה מוצהרת להתברג שוב בתוך עשרת הגדולים, תוך הצהרת כוונות לקראת המשחקים האולימפיים.

ניתאי חסון ונועה לסרי (צילום: איגוד השייט בישראל)

מלבד חסון ולסרי יוצאים לאליפות אירופה לראשונה הצוות הצעיר של רוי לוי ואריאל גל, סגני אלופי העולם לנוער. זו התחרות השלישית בסך הכל של הצוות במסגרת הבוגרים, כאשר באליפות העולם, שנערכה לפני שנתיים בישראל סיימו במקום ה-40 ובמקום העשרים בתחרות האחרונה שנערכה בהייר. הצוות יוצא בתמיכה תקציבית ייעודית של הוועד האולימפי, כחלק מההכנות של איגוד השייט למשחקי 2028, במטרה ליצור נבחרת צעירה וחזקה לקראת לוס אנג'לס.

עם הצוותים נמצאים המאמנים גידי קליגר וים אמיר. 50 צוותים מכל רחבי העולם יתחרו במשך שישה ימים על התואר האירופאי, האחרון לפני המשחקים האולימפיים, בתחרות שתהווה את נקודת המבחן האחרונה לצוותים אשר הבטיחו את מקומם בפריס. בין הצוותים הבולטים שיתחרו מול חסון ולסרי ניתן למנות את ג'ורדי זאמר ונורה ברגמן, מספרד, אלופי העולם המכהנים, קאמי לקרואה וג'רמי מניון, מצרפת, שניצחו את שתי התחרויות המשמעותיות האחרונות בסבב, השוודים אנטון דולברג ולוויסה קרלסון, אלופי אירופה 2023 ומספר צוותים גרמנים שתחרות זו תכריע מי מבניהם יזכה בכרטיס לפריס.

ניתאי חסון ונועה לסרי (צילום: Bernardí Bibiloni)

לאחר כמה תחרויות שהתקיימו בצרפת בתנאי מזג אויר סוערים צפויה התחרות בקאן ליהנות מתנאים נעימים. עשרה שיוטים צפויים להתקיים בחמשת ימי התחרות, כאשר ביום ראשון יערכו שיוטי המדליות, אליהם יעפילו רק עשרת הצוותים הראשונים.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW