ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

לקראת אליפות אירופה: נבחרת ההתעמלות קיימה אימון פתוח

במהלך האימון התקיימה תצוגת תרגילים של מתעמלי המשלחת, התחרות עצמה תתקיים באיטליה בסוף החודש. דולגופיאט: ''אם לא הייתי מרגיש שאני מסוגל להצליח לא הייתי יוצא להתחרות. יש לי כאבים חזקים''

איגוד ההתעמלות בישראל קיים היום (רביעי) אימון פתוח במכון וינגייט לקראת יציאת משלחת נבחרת ישראל לאליפות אירופה בהתעמלות מכשירים שתתקיים ברימיני איטליה, החל מה, 24 לאפריל. במהלך האימון התקיימה תצוגת תרגילים של המתעמלים, כאשר המשלחת בראשות המאמן סרגיי וייסבורג תתייחס לאליפות בארץ המגף בתור חזרה גנרלית לאולימפיאדת פריס, שתיפתח בעוד 100 ימים.

מדליסט הזהב מטוקיו 2020, ארטיום דולגופיאט, התייחס לפציעה שלו בגיד האכילס: "בשבועיים האחרונים הכאבים החמירו קצת. יש לי כאבים חזקים, אבל כאלה שמאפשרים לי עדיין לקפוץ בכל יום על הרגל. ככל שאני מתבגר אני מרגיש שעם הזמן הגוף שלי לאט לאט קורס, אבל אני מנסה לעשות הכל כדי שהוא יהיה ברמה טובה עם הרבה התאוששות. אני נשאר מקצוען ומטפל בכל דבר. אם לא הייתי מרגיש שאני מסוגל להצליח לא הייתי יוצא להתחרות, אני מאמין שאני יוכל לזכות במדליה נוספת ואני אעשה את הכל בשביל זה".

המשלחת הישראלית לפריס (עודד קרני, איגוד ההתעמלות)

דולגופיאט הוסיף: "מה שעשיתי באולימפיאדת טוקיו? זה מאחוריי, יש מולי דף חדש ואבוא לעשות את העבודה שלי באותה הדרך, לא משנה כמה מדליות יש לי. המטרה העיקרית שלי היא להשיג מדליה אולימפית נוספת, אני לא אחשוב רק על הזהב כי זה ילחיץ אותי ולכן התואר הזה של אלוף אולימפי כבר מאחוריי בראש. המלחמה? אני חושב הרבה על החיילים שלנו ועל מה שקרה ב-7 באוקטובר, זה שובר את הלב. אני רוצה להביא הישגים ושמחה לעם שלנו. אני יודע שאני צריך להצליח ולעשות תרגיל טוב כדי שזה יקרה".

וייסבורג התייחס למצבו של דולגופיאט: "הכתף בעייתית כי לא עבדנו מספיק על הטבעות וזה מטריד, אבל איליה מסוגל להתחרות טוב. לא נזרוק בצד שום הזדמנות. ארטיום יתחרה בקרב רב בשביל הכושר שלו כדי שיגיע מוכן פיזית לקראת אולימפיאדת פריס, שם יתחרה בקרקע ובסוס הסמוכות. אנחנו אופטימיים".

ליהיא רז (עודד קרני, איגוד ההתעמלות)

ליהיא רז, שבגיל 17 התחרתה בטוקיו 2020, אמרה: "אני חושבת שאגיע לפריס יותר בוגרת ועם יותר ניסיון. הייתי מאוד צעירה אז, ומאז עברתי הרבה תחרויות והרבה דרגות קושי. אני מתמודדת יותר טוב עם ההתרגשות והלחץ, כי בכל זאת זה אירוע ענק שכל ספורטאי חולם עליו. בפעם שעברה לא יכלו לעודד אותי בגלל מגבלות הקורונה. הפעם כל המשפחה תצטרף אליי, נגיע 10 אנשים לפריס וזה כיף גדול".

על המטרות שלה לקראת המשחקים האולימפיים: "אני מכוונת להיכנס לגמר הקרב רב. אני חושבת שאני כן נמצאת בטופ העולמי ועובדת קשה כדי להשיג את זה. אני רוצה להשיג תוצאה של 52 בקרב רב. אני רוצה לעשות תחרות טובה ולייצג את המדינה בכבוד. המדינה עוברת תקופה מאוד קשה, אבל אני יודעת שכל עם ישראל יתמוך בי. עצם ההופעה שלי שם תוכיח שאנחנו חזקים".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW