ענפים אחריםשחייה

לפני פריס: מיקי חליקה התפטר מתפקידו כיו"ר איגוד השחייה

לאחר שנתיים וחצי בתפקיד ולפני המשחקים האולימפיים בפריס, הודיע חליקה לחברי ההנהלה על התפטרותו. שחיינית העבר, עדי ביכמן, תמונה למ''מ יו''ר האיגוד עד לבחירות שיתקיימו בקיץ. שחיין עבר יישאר חלק מההנהלה

יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה, הודיע היום (שני) על התפטרותו לאחר שנתיים וחצי בתפקיד. שחיינית העבר, עדי ביכמן, תמונה למ"מ יו"ר האיגוד עד לבחירות שיתקיימו בקיץ.

מיקי חליקה (צילום: גלעד קוולרצ'יק, איגוד השחייה)

במכתב שנשלח לחברי ההנהלה כתב חליקה: "אין זה סוד כי ענף השחייה עבר מהפכה בהישגיו מאז כניסתי לתפקיד היו"ר. אולם ניכר כי ככל שהישגי הענף הרקיעו לשיאים חדשים, כך גדל מדד השנאה והקיטוב בקרב חלק מחברי ההנהלה. צר לי, אולם לא אוכל להמשיך לשמש עוד כיו"ר האיגוד, כאשר חלק מחברי ההנהלה פועלים מתוך אינטרסים הנוגדים את טובת העמותה".

"אני מודיע בזאת על התפטרותי כיו"ר איגוד השחייה", כתב חליקה, "ומכתב זה ייכנס לתוקף ב-12 במרץ 2024. אמשיך לשמש חבר בהנהלת האיגוד ואהיה נכון להמשיך לפעול לטובת האיגוד והצלחת השחיינים".

יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה (רועי ינקלוביץ)

עדי ביכמן מסרה בתגובה: "אני מבקשת להודות להנהלת האיגוד שנתנה בי את האמון לתפקיד הזה. אני מודה כי בתוכניות שהצבתי לעצמי לשנה הנוכחית, יו"ר איגוד השחייה, לא היתה אחת מהן. לפני כחודש וחצי 'נקראתי לדגל' כשהיעד הראשון שלי היה לקדם שינוי בשיח בתוך האיגוד, שיח שהחריף לטונים צורמים ולא מחמיאים לארגון ספורט, ארגון שעבר טלטלות רבות.

"כספורטאית אולימפית בעברי וכחלק מקהילת השחייה בישראל, אני מאמינה בכל ליבי שבמקום לשבת בצד ולהתלונן, אם רוצים לייצר שינוי אמיתי, אנחנו חייבים להיות במוקדי העשייה וההשפעה. לכן החלטתי לקבל על עצמי את התפקיד, לתקופה הקרובה כממלאת מקום.

עדי ביכמן (צילום: הקריה האקדמית אונו)

"אני תקווה שההנהלה תעלה מכאן על דרך המלך, נתמקד במהות ובעיקר ונראה יותר הסכמות בין חבריה. שיחד נצליח לעשות דברים טובים לשחייה הישראלית כבר בזמן הקרוב. אני בטוחה שכל המעורבים באיגוד: השחיינים, המאמנים, העובדים והנהלה – רוצים בהצלחת הענף.

"מקצועית, השחייה הישראלית ההישגית נמצאת בתקופה טובה. עם מדליית הכסף העולמית ההיסטורית של אנסטסיה גורבנקו בדוחא, וארבע קבוצות שליחים שהעפילו למשחקים האולימפיים. בחודשים הקרובים, המטרה המרכזית שלי היא לייצר שקט אמיתי לספורטאיות, לספורטאים ולצוות המקצועי בכדי שיוכלו להתמקד בהכנות לפריז. במקביל, אעשה כל מאמץ לייצב את המערכת ולתת מקום לאגודות השחייה ולשחייניות והשחיינים הצעירים שבונים את העתיד של השחייה הישראלית.

"אני רוצה להודות לידידי וחברי לנבחרות ישראל, מיקי חליקה, על התקופה בה הוביל את הענף ואני בטוחה שימשיך לתרום גם בהמשך. הגעתי לכאן כדי לשים את הספורט שיקר לליבי במרכז העשייה ולהשאיר את הפוליטיקה בחוץ".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button