כדורגל ישראליליגת העל

למרות שנחשד בתקיפת מאבטח: אבו יונס לא יורחק מהמגרשים

לאחר דרישת המשטרה להרחיק את יו''ר בני סכנין מהמגרשים עד סוף העונה, השופטת חלד-רון בחרה שלא להיעתר לבקשה: ''איני מקלה ראש, אך היעתרות לבקשת המשטרה עלולה להגיע כדי פגיעה בחופש העיסוק''

המשטרה ביקשה אתמול (רביעי) להרחיק מהמגרשים עד סיום העונה את יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, בעקבות אירוע אלימות שהתרחש בסיום ה-0:1 על מכבי נתניה בשבוע שעבר. אבו יונס נראה אוחז בגרונו של המאבטח והסדרן בירידה מהמגרש ודוחף אותו. יו"ר סכנין עוכב על ידי המשטרה, וטען שהמאבטח מנע ממנו לרדת לחדר ההלבשה וחסם את דרכו.

אתמול התקיים דיון בבית משפט השלום בפתח תקוה, בבקשת המשטרה להרחיק את אבו יונס מהמגרשים וממשחקי בני סכנין עד תום עונת 23/24, לפי החוק למניעת אלימות בספורט. לפי אתר "פוסטה", אבו יונס אמר במהלך הדיון – אליו הגיע ללא עורך דין: "אני איש עסקים 42 שנים, מתוכן ב-14 השנים האחרונות יו"ר איחוד בני סכנין מליגת על. בחיים שלי, לא בעסקיי הפרטיים ולא בכדורגל, לא היו לי עניינים עם המשטרה ולא עם מאבטחים ולא היה גרגר אבק על שמי. כדורגל הוא משחק מלא אמוציות. מה שקרה כאן, הוא ויכוח. אני, יחד עם דובר הקבוצה וחבר הנהלה רצינו לרדת לחדר ההלבשה של הקבוצה".

אבו יונס הוסיף: "הזדהיתי בפני המאבטח במעבר, אמרתי לו אני אבו יונס יו"ר הקבוצה, הראיתי לו צמיד מעבר חופשי, וביקשתי להגיע לחדר השחקנים. הוא ניסה למנוע ממני לעבור. בתנועה סלקטיבית אמרתי לו 'לך', וזה מה שהיה. בהמשך יו"ר התאחדות לכדורגל שינו זוארץ התערב, והשלמנו עם המאבטח". אבו יונס הגיש לבית המשפט מכתב התנצלות שכתב גם למאבטח עצמו בעקבות התקרית וציין: "אין לי טענות נגדו. מי שמינה אותו, לא הגדיר לו למי מותר ולמי אסור לעבור. מעולם לא היה לי שום דבר עם מאבטחים ולא הסתבכתי בפלילים. אני מבקש לדחות את בקשת המשטרה, יש לנו אלף ילדים שמתאמנים במועדון, וכל החלטה של הרחקה יכולה לפגוע ולרסק את המועדון".

יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס (באדיבות דוברות המועדון)

לפי הדיווח ב"פוסטה", השופטת לימור חלד רון החליטה לדחות את בקשת ההרחקה של יו"ר הקבוצה מהמגרשים, זאת בין היתר משום שהמאבטח עצמו ביקש לבטל את התלונה בעקבות ההתנצלות והפיוס בין השניים. השופטת כתבה בהחלטתה כי "לפי המשטרה, המשיב התנהג באופן אלים תוך הפרת הסדר הציבורי באירוע ספורט, ולא ציית להוראות אחראי לבטיחות. לאחר שעיינתי בתיק החקירה, מצאתי קיומו של חשד סביר לכך כי החשוד התנהג באופן אלים, ולפיכך קמה עילה להורות על הרחקתו. עם זאת, איני יכולה להתעלם מהעובדה כי קורבן העבירה ביקש לחזור בו מתלונתו, ואף הסביר במשטרה כי עשה זאת לאחר שהמשיב התנצל בפניו".

עוד כתבה השופטת: "לא ניתן להתעלם מהעובדה כי המשיב אינו צופה או אוהד רגיל, אלא מי שמשמש יו"ר הקבוצה. היעתרות לבקשת המשטרה להרחיקו ממשחקי קבוצת בני סכנין… עשויה להביא לפגיעה בהתנהלות הקבוצה כולה, באופן שאינו סביר ובוודאי עולה על הנדרש. לאור האמור, למרות קיומו של חשד סביר, לאור הסבריו המפורטים של המשיב, עמדת קורבן העבירה והפגיעה הקשה שעלולה להיגרם לקבוצה, אין מקום להיעתר לבקשת ההרחקה. בסיום הדברים אבהיר, כי איני מקלה ראש במעשיו של המשיב, ודווקא בשל מעמדו הרם בעולם הכדורגל, עליו לשמש דוגמא ומופת, ויש לקוות כי נסיבות האירוע יילמדו על ידי כלל הגורמים לצורך הפקת לקחים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW