אתלטיקהענפים אחריםענפים נוספים

למרות המלחמה: מרתון ים המלח צפו להיות מוזנק ב-2 בפברואר

בצל המלחמה ולמרות גל של ביטולים, אלפים ירוצו על המים בעוד כחודש בגבול ירדן, במקום הנמוך בעולם. ניר ונגר, ראש מ.א. תמר ים המלח: ''קיום המרתון הוא השליחות והניצחון שלנו בימים אלו''. כל הפרטים בפנים

עונת המרתון של 2024 נפגעה השנה בשל המלחמה וביטולם של מרתונים אחרים בישראל אך ההרשמה למקצי מרתון ארץ ים המלח נמצאת בעיצומה. המרתון במקום הנמוך בעולם – ים המלח, יוזנק ביום שישי כ"ג שבט, 2/2/2024, בחוף עין בוקק במועצה האזורית תמר ים המלח.

מתוך אמונה כי המאמץ המלחמתי בצפון ובדרום מחייב אותנו להמשיך בשגרה ולא לאכזב אלפים שהתאמנו למקצים השונים במרתון, החליטה לאחרונה המועצה האזורית תמר ים המלח, לאחר הערכת מצב, לקיים כמתוכנן את המרתון זו השנה החמישית. בימים אלו נמשכות ההכנות למרתון ארץ ים המלח אשר יציע למשתתפים חווית ריצה ייחודית בשטחים בהם לא ניתן לרוץ במשך השנה, לצד גבישי מלח עתיקים, אל מול נופי המדבר הקסומים ועל גבולה המזרחי של ישראל.

כל הרצים יוזנקו על מסלולים חדשים במקטע הטיילת החדש ועל סוללות שלא רצו עליהן מעולם. במהלך הריצה יעלו המשתתפים על סוללת הגבול עם ירדן המאפשרת תצפית אל גבולה המזרחי של ישראל. המסלולים מישוריים במיוחד, עם מינימום אספלט ומקסימום נוף. מרתון ארץ ים המלח זוכה להתעניינות גוברת בעולם אך בשל מלחמת חרבות ברזל יגיעו אליו משתתפים מעטים מחו"ל.

מרתון ים המלח (צילום: שירן גרנות, אלמנטס)

מקצי התחרות:
• 5 ק"מ – מסלול ריצה והליכה נוח למשפחות ולמתנסים בחוויית הריצה.
• 10 ק"מ – ריצה על הטיילת הדרומית החדשה, ואל הסוללה לתוך הים.
• 21.1 ק"מ חצי מרתון – מסלול מהיר ושטוח, המקצה ע"ש תומר וגיורא רון ז"ל, בני עין גדי.
• 42 ק"מ מרתון – ריצה סביב חופו של ים המלח הדרומי.
• 50 ק"מ אולטרה מרתון – אליפות ישראל למרחק 50 ק"מ.

  • פרסים כספיים יוענקו למנצחים הכלליים בארבעת המקצים הארוכים.

ראש מ.א. תמר ים המלח, ניר ונגר: "ההרשמה למרתון ארץ ים המלח , נמצאת בעיצומה. לאחר התלבטויות החלטנו שקיום המרתון כמתוכנן זו השליחות והניצחון שלנו בימים אלו. ספורט ותרבות הם מאפייני השגרה והחוסן, וכאן אנחנו האזרחים יכולים לתמוך את לוחמי ולוחמות צה"ל בחיזוק החוסן של העורף. אני מזמין את מי שיכול לבוא ו לקחת פסק זמן לריצה בריאה בנופי ים המלח. אני מודה לכל השותפים לארגון ההפקה המאתגרת הזו".

מרתון ים המלח (צילום: שירן גרנות, אלמנטס)

מרתון ארץ ים המלח צומח מתוך יסודותיו של מרוץ עין גדי הוותיק, אשר במשך למעלה מ- 30 שנה אירח רבבות רצים והיווה נקודת עוגן בלוח המרוצים השנתי של חובבים ומקצוענים מכל הארץ אשר התמכרו לנוף הקסום ולשקט. כהמשך למפעל ההנצחה מקצה החצי מרתון באירוע יתקיים לזכר תומר וגיורא רון ז"ל, בני קיבוץ עין גדי.
המתחם המרכזי השנה יפעל בפארק 'תמר בלב' שהוקם במיוחד לפעילויות למענם של אלפי המפונים שנמצאים באזור.

בפארק יפעל יריד האקספו ויחולקו הערכות למשתתפים כבר מיום ה' אחה"צ. מהמתחם גם יוזנקו המקצים השונים ובסמוך אליו גם ימוקם שער הסיום. כאמור גולת הכותרת של המרוץ היא ריצה אל תוך הים על סוללת הגבול של מפעלי ים המלח המקיפה את חלקו הדרומי של ים המלח. רק פעם בשנה מתקבלים האישורים הביטחוניים לעלות על הסוללה ובפני הרצים מתגלים נופים עוצרי נשימה שנשמרו עד כה רק לעובדי מפעלי ים המלח או אנשי כוחות הביטחון.

הסוללה משמשת כאזור הגבול בין שטחי ים המלח הישראלי לים המלח הירדני ועוברת כחיץ ללא גדר בין המדינות המקיימות שגרת יום משותפת ושלווה בין שני הצדדים. המסלול ברובו על שטח כורכר מהודק ושטוח, על חלק מהמסלולים רצים זו השנה הראשונה. את האירוע יאבטחו כוחות הביטחון והמשטרה. המרוץ מתקיים בסיוע ובתמיכת חברת כימיקלים לישראל, רשות הניקוז ים המלח והחברה הממשלתית להגנות ים המלח. מועצה אזורית תמר ים המלח וחברת פורום הפקות מזמינים את הרצים להירשם ולקחת חלק במרתון הייחודי אשר קיבע את עצמו כמרוץ חובה בלוח המרוצים הישראלי!

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button