ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

לי קורזיץ חשפה: "חליתי בסרטן קשה, אני רק רוצה לחיות"

הספורטאית האולימפית לשעבר, מי שהייתה ארבע פעמים אלופת העולם בגלישת רוח, בפוסט גלוי לב: ''נפל לי האסימון שאני חולה בסרטן קשה. התחלתי טיפול לקראת השתלת מח עצם, אוהבת את החיים''

הספורטאית האולימפית וגולשת הרוח לשעבר לי קורזיץ (39), שזכתה במדליית הזהב בארבע אליפויות עולם, חשפה הבוקר (שני) שהיא חולה בסרטן אלים ועוברת טיפולי כימותרפיה. קורזיץ חשפה כבר ב-2012 שהיא סובלת ממחלת דם וב-2016 עברה כריתה של שלפוחית השתן שנפגעה קשות, אך מסתבר שבתקופה האחרונה מצבה החמיר והיא החלה בטיפול לקראת השתלת מח עצם.

קורזיץ כתבה בפייסבוק: "מחשבות נכנסות, יוצאות ומתחלפות. מה אני מספרת? למה איך זה משרת אותי מה מבינים ממני? וואי, בלאגן בראש ובכל זאת משתפת… 24 שנים מאז שאמרו לאמא שיש לי מחלה בדם. ישר לחץ, אבל עם הזמן הבנתי שזאת מחלה כרונית – PV, ועם טיפול קל אני אחיה שנים רבות. וחוץ מזה, יש לי גוף קורזיץ. מה כבר יכול להיות… אז היה הרבה, בעיקר מטרות. הקשבתי לגוף בשביל המטרה ועשיתי עבודה מעולה. הבאתי את עצמי ארבע פעמים לאליפות העולם וקריירה אולימפית. מילדה עם מלא כישרון לספורטאית, ושם היו המחשבות שלי, הריכוז והמיקוד".

"רק כשפרשתי לפני 9 שנים הבנתי שתשומת הלב שלי בקשר לגוף הייתה דרישה מטורפת, מעבר למה שנכון לפעילות תקינה של הגוף, התאים שלי שמחוברים אחד בשני ויוצרים את ‏האיברים שלי ואת הגוף כולו. הם אני סבלנו שנים, המערכות של הגוף לא הספיקו לנקות ולסנן את הרעלים שמצטברים מהתרופות מחומצת החלב שמשתחררת בשרירים, מהמתחים והלחצים שספורטאי נמצא בהם כל הזמן, ברצון להוכיח משהו למישהו (זה נושא לספר שלם, המנטל)".

"לא משנה כמה הייתי טובה בתהליך ההחלמה, אחרי אימונים ותחרויות נקודת ההתחלה שלי לא הייתה טובה, כבר בגיל 15, עם ‏תרופות שהלכו והחמירו עם התקדמות המחלה בדם. הפעם הראשונה שהבנתי שמשהו שונה הייתה אחרי הפציעה בהוואי. הדם יצא מאיזון והתחילו טיפול כימותרפי קל בכדורים כל יום…".

"המשכתי במטרות שלי ‏ואף אחד כבר לא יכול היה לעצור אותי. הים היה ההתמכרות שלי, השקט שלי, המקום שאני טובה בו ו‏כל מה שרציתי זה להיות בים ולהתאמן ושאף אחד לא יציק לי. ‏התעלמתי מצד אחד של הגוף שלי, אבל לצד השני נתתי את הכל. הרסתי ובניתי, ובאותה נשימה חייבת לציין שבלי מודעות, לא היה לי מושג ורק רציתי לנצח בים…".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW