כדורסלליגת העלנבחרת ישראל

ליובין הובא למנוחות, קטש ספד בדמעות: "זכות גדולה להכיר"

קולגות, בני משפחה וחברים הגיעו כדי להיפרד מהמאמן ושחקן העבר, שנפטר בגיל 46 אחרי מאבק במחלת הסרטן, חודשיים אחרי שעזב את הפועל ב''ש. עודד קטש: ''לא קשה להיות טוב ממני, אבל הוא היה יותר טוב מכולם''

מאמן הכדורסל ושחקן העבר ליאור ליובין הלך היום (שני) לעולמו אחרי מאבק במחלת הסרטן. ליובין בן ה-46 עזב לפני חודשיים את משרת האימון בהפועל באר שבע כחלק מהמאבק שלו, אך ההידרדרות במצבו הייתה מהירה והיום המאבק הסתיים. אחר הצהריים נערכה הלווייתו בבית העלמין קדמת צבי שברמת הגולן ואליה הגיעו קולגות מהענף, בני משפחה וחברים שבאו ללוות את ליובין בדרכו האחרונה.

חברו הקרוב, עודד קטש, ספד: "קודם כל אני באמת רוצה להגיד תודה על הזכות הגדולה שהייתה לי, על המתנה הגדולה שהייתה לי להיות לציד ליאור ולעבוד איתו. שום דבר לא מובן מאליו. כל מי שנמצא כאן מרגיש את אותה הרגשה. בצניעות שלו, הוא באמת היה משהו יוצא דופן. צדיק אמיתי ואני חשוב שכל מי שפגש אותו יכול להתחבר לזה. הסיפור שלי עם ליאור התחיל אי שם בתיכון, חברים אמרו לי יש מישהו ברמת גן שצעיר ממך בשלוש שנים ויותר טוב ממך. הם אמרו את זה בהקנטה והם לא ידעו את כמה הם צודקים. זה לא קשה להיות יותר טוב ממני, הוא היה יותר טוב מכולם. חקרנו ביחד את המשחק. הוא גם חקר את החיים הרבה יותר טוב מכולם, כל הזמן בחכמה, בסדר. הוא תמיד היה כל כך מסודר".

קטש הוסיף: "בעולם נורמלי והגיוני יותר הייתי צריך להתקשר אליו ולשאול אותו 'ליאור, מה אומרים במצב כזה?', כמו בכל רגע שהייתי מתקשר לליאור ושואל אותו 'מה עושים?'. ההיכרות שלי עם ליאור גרמה לי להסתכל על הדברים מעוד זווית, של חכמה, של קור רוח, של אמונה, היו לנו הרבה שיחות עם אלוהים, הוא היה צדיק גדול. אני כופר. זכיתי להיות איתו זמן אינטנסיבי ביוון, באתונה. כמובן שלא תמיד הסכמנו ואני המשכתי בשלי, והוא אמר לי 'אתה צדיק גדול'. זה כל כך לא פייר. הפרגון שלו, לפעמים זה הרגיש שהוא רוצה שאני אצליח ומאמין בי יותר מכולם. לא הייתי יכול לעשות את זה בלעדיו. הוא הקריב הרבה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button