כדורגל ישראליליגת העל

ליגת המינוסים: מכבי חיפה נענשה בהורדת נקודה אחת בפועל

בית הדין המשמעתי החליט לקבל את עמדת תובע ההתאחדות, הפעיל את עונש התנאי והפחית נקודה ממאזנה של האלופה. המשמעות: מכבי ת''א ראשונה עם 55 נקודות, מכבי חיפה שנייה עם 54 נקודות. הירוקים יערערו

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל החליט היום (שלישי) להפעיל את עונש התנאי והוריד נקודה אחת ממאזנה של מכבי חיפה, בנוסף לקנס כספי בגובה 61,500 ש"ח בעקבות אירועי המשחק נגד מכבי תל אביב. המשמעות ברורה: האלופה איבדה את המקום הראשון כשבמאזנה 54 נקודות, לעומת 55 נקודות למוליכה החדשה, מכבי תל אביב. האלופה הורשעה בסעיף של "התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות" והנקודה הופחתה בגלל הדלקה של כ-40 אבוקות ביציע והשלכת אחת שנחתה על כר הדשא – מה שגרם להפסקת המשחק למשך כדקה.

הירוקים מתכוונים להגיש כמובן ערעור על ההחלטה לבית הדין העליון. גורם במועדון מסר לאחר ההחלטה: "תם עידן הספורטיביות. הסתיימה העונה, שבית הדין יעניק את הצלחת לזוכה. הורידו לנו 5 נקודות בפחות משנה. זה בלתי נתפס, הוציאו לנו את הרוח מהמפרשים. האליפות מוכרעת שלא על כר הדשא. בושה, רוצים לתת למכבי תל אביב את האליפות על מגש".

אוהדי מכבי חיפה בסמי עופר (אליאב אוזן)

בסיום פסק הדין כותבים הדיינים ישראל שמעוני, נעם ליובין וגיורא לנדאו בנוגע להוראת השעה: "בשולי הדברים אנו מוצאים לנכון להביע את דעתנו כי יש בתוצאה לעיל משום חומרה אשר איננו מביטים בה בחמדה ואפילו לא בשוויון נפש, אולם תיקוני התקנון והוראות השעה לצד תקדימי העבר הופכים תוצאה זו לכורח מסתבר וכבית דין המחויב לתקנוני ההתאחדות אין לנו אלא לתהות: האם לא ראוי לבצע חשיבה נוספת באשר לתיקונים אלה? לא לנו לענות על שאלה זו".

בגזר הדין מזהירים הדיינים מפני הורדת נקודה נוספת לירוקים: "ההפחתה המיידית בפועל של נקודה אחת מבהירה כי אין להסתפק במלל, אלא יש לעבור למעשים ביחס למאבק בהתפרעויות; ההפחתה על תנאי של הנקודה הנוספת מהווה אף היא גורם מרתיע מבחינת האוהדים ומעניקה למכבי חיפה תמריץ והזדמנות אחרונה לשיפור מערכתי של המאבק בהתפרעויות, ככל שהדבר נוגע להימנעות מספיגת ההפחתה בפועל של הנקודה הנוספת. אם אוהדי הקבוצה המתפרעים לא יתעשתו במהרה ולא ישכילו לשנות את דרכם, הם עלולים להוביל להפעלת העונש המותנה ולהפחתת נקודה נוספת"

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button