כדורגל ישראליליגת העל

ליגת המינוסים: בית"ר ירושלים נענשה בהפחתת נקודה בפועל

בית הדין הפעיל חלקית את העונש על תנאי שעמד נגד הצהובים שחורים, כך שנקודה הופחתה בפועל ושתיים נוספות נשארו על תנאי, לצד קנס בגובה 49,500 ש''ח: ''בית''ר לא נקטה כל פעולה אקטיבית כלפי המתפרעים''

בסכנת ירידה ממשית: בית"ר ירושלים נענשה היום (שני) בהפחתת נקודה אחת בפועל בעקבות אירועי המשחק בטדי מול מכבי חיפה. הקבוצה מהבירה נקנסה בנוסף ב-49,500 ש"ח. יש לציין כי לקבוצה הופחתו 4 נקודות בקיץ בעקבות אירועי גמר הגביע בעונה שעברה ולאחר הפחתת הנקודה היא צמודה לקו האדום עם 22 נקודות, שרק הפרש שערים משאיר אותה מעליו.

בית"ר נענשה בעקבות הדלקת אמצעים פירוטכניים ביציע, השלכת אמצעים פירוטכניים לשדה המשחק והשלכת חפצים (מצתים) לשדה המשחק כולל, פגיעה בגבו של עוזר השופט. בית הדין המשמעתי מציין בהחלטתו כי עשה חסד עם הקבוצה מהבירה והפעיל לבקשת התובע הפחתה של נקודה אחת בלבד מתוך ה-3 על תנאי. ההחלטה התקבלה פה אחד בידי אב בית הדין ישראל שמעוני והדיינים נועם ליובין וגיורא לנדאו.

אבוקות של אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

בהחלטת בית הדין נכתב כי זוהי "העמדה לדין 19 במספר של הנאשמת, מבלי שתראה קצה קצהו של מאמץ כלשהו למלחמה באותן התופעות ונראה כי בהיקף האירועים האלימים ההולך וגדל מצד אוהדי הנאשמת בעונה זו, ובכפוף אף לעמדתו של בית הדין העליון כי הקלה כלשהי בהפעלת חלק מעונש התנאי (ולא ביטולו המוחלט) תהא אך ורק לאור הוכחת מאמצים אמיתיים של קבוצה העומדת לדין במיגור תופעות אלו (דבר שלא אירע כאמור באף אחד מ-19 העמדותיה לדין והרשעותיה של הנאשמת בפני בית דין זה), ראוי היה להפעיל את עונש התנאי במלואו, אולם החלטנו לקבל את עמדת התובע ולמרות היעדר כל פעולה אקטיבית מצד הנאשמת כלפי האוהדים המתפרעים לגזור את עונשה לקולא".

הדיינים סיכמו: "לסיום נחזור ונזהיר את הנאשמת והנהלתה כי אם אוהדי הקבוצה המתפרעים לא יתעשתו במהרה ולא ישכילו לשנות את דרכם, ולא תראה הנהלת הקבוצה כל מאמץ למגר תופעות אלו, עלול הדבר להוביל בפעם הבאה בו תעמוד הנאשמת לדין להפעלת העונש המותנה הפסוק כנגד הנאשמת ולהפחתת שתי הנקודות הנוספות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button