כדורסלליגת העל

ליגת האלופות: נקבעו היריבות של הפועל חולון ומכבי רמת גן

הקבוצה של גודס הוגרלה מהדרג הראשון לראשות בית א' - שבו ישחקו גם נאנטר, ורצבורג ואיגוקאה - ותקווה לרשום קמפיין אירופי מוצלח. בנוסף, מכבי ר''ג הוגרלה לבית שכולל את ריגה, אתונה, ומעפילה מהמוקדמות

הגרלת ליגת האלופות, בהשתתפות שתי הנציגות של ישראל בעונת 2024/25, מכבי עירוני רמת גן והפועל חולון, נערכה הבוקר (רביעי) בשווייץ. העונה הרגילה של המפעל תצא לדרך ב-1 וב-2 באוקטובר.

החבורה של שמוליק ברנר תשחק בבית ה' עם VEF ריגה, א.א.ק אתונה ועולה נוספת שתעפיל מהמוקדמות, כאשר האפשרויות הן אנדורה, אנטוורפן, ספרטק סובוטיצה, יובנטוס, טלקום בון ודינמו ססארי. הסגולים-צהובים יתמודדו בבית א' עם איגוקאה, וירצבורג ונאנטר.

שיטת המשחקים בליגת האלופות, כמו בעונה שעברה, תכלול שישה משחקים בשלב הבתים הראשון. הקבוצה הראשונה בכל בית תעפיל אוטומטית ל-16 האחרונות, בעוד הקבוצות שיסיימו במקומות 2–3 יצטלבו בהתאמה עם יריבה מאחד הבתים האחרים לסדרת פליי-אין של הטוב משלושה משחקים – שהמנצחת בה תעלה אף היא לטופ 16. בשלב זה יחולקו שוב הקבוצות לבתים, ושתי הראשונות בכל אחד מהם יעפילו לסדרת הפלייאוף – שתיערך אף היא בשיטת הטוב משלושה משחקים, ותכריע את זהות העולות לפיינל-פור המפעל, שמתוכנן לסוף השבוע השני של מאי.

רמת גן, שסיימה את העונה הרגילה בליגת ווינר סל במקום השלישי בטבלה, תשוב לאירופה לראשונה אחרי 22 שנים. בעבר רשמה הקבוצה הישגים נאים ביבשת: ב-2001/02, עונתה הבינלאומית האחרונה, היא הגיעה לרבע גמר גביע קוראץ' בפעם השלישית בתולדותיה – אחרי שעשתה זאת גם ב-1983/84 וב-2000/01 – ובין שנות ה-70 ל-90 השיגה כמה ניצחונות מרשימים בגביע אירופה למחזיקות גביע.

מנגד, הפועל חולון משתתפת במפעל הבכיר של פיב"א זו העונה השמינית ברצף. הישג השיא שלה בליגת האלופות היה ב-2022, אז הגיעה תחת הדרכתו של גיא גודס לפיינל פור. בנוסף, היא העפילה לרבע הגמר שנה קודם לכן ובשנתיים האחרונות השתתפה בשלב הבתים השני, כאשר אשתקד היא הגיעה למרחק נגיעה מהפלייאוף.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW