כדורידענפים אחרים

ליגיונר ישראלי ביעד חדש: יוסי אפו חתם בויקינג הנורבגית

אחרי 20 ליגיונרים באחרי אירופה, הפיבוט של רמת השרון ונבחרת ישראל בכדוריד משתף על ההחלטה לעבור (''מקצועית ומשפחתית''), מספר על הכדוריד במדינה (''טופ עולמי'') והמטרה (''אליפות לפני המעבר'')

למעלה מ-20 ליגיונרים יצאו בשנים האחרונות לליגות כדוריד אירופיות מובילות, בגרמניה, בצרפת, בספרד, בשוויץ, בשבדיה, בסרביה ולקרואטיה – והמהלך הבא הוא בהחלט מרתק: יוסי אפו, פיבוט נבחרת ישראל וא.ס רמת השרון, יעשה בקיץ מעבר מעניין, ויצטרף ליעד חדש לקראת העונה הבאה, לקבוצת ויקיניג מהעיר ברגן מנורבגיה – אחת ממדינות הטופ העולמי בכדוריד – עם סיפור אישי שנוגע למהלך.

"זה משהו שהתבשל אצלי בשנתיים האחרונות, אחרי שהייתי איתם בקשר והם עקבו אחרי. בעבר יצא לי להתאמן עם הקבוצה העירונית היריבה (ברגן), ואני מאוד שמח שהמהלך הזה יצא לפועל בויקינג", מספר אפו. "זו הייתה החלטה מורכבת, שהגיעה מצד אחד גם מהפן המשפחתי, כי אני נשוי לנורבגית (לנטלי, שהיא האחות של רבקה אזרחי, מי שהייתה שוערת נבחרת ישראל ובנות הרצליה, ומצד שני – מהמקום המקצועי – שרציתי להרוויח חוויה אחרת – שתאפשר לי להמשיך להשתפר ולהתעצם".

אפו יצטרף למועדון בעל מסורת שנוסד ב-1892, וכעת מתחרה על חזרתו לליגה הבכירה בנורבגיה – ומוליך את טבלת הליגה השנייה עם 38 נק' (ומשחק חסר) – 3 מחזורים לסיום העונה. שתי קבוצות יעפילו, כאשר סנדפיורד ואותה ברגן, היריבה העירונית, מתחרות אף הן עם 37 נק' כ"א (ועוד ייפגשו ביניהן למשחק ישיר).

יוסי אפו במדי הנבחרת (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

"אני מתרגש להגיע למועדון ספורט ענק. ויקיניג זו אגודה עם ספורטאים מהטופ במגוון ענפים. יש להם קבוצת כדוריד, כדורגל, כדורעף, סקי, טריאתלון, ובכלל מתחם ספורט מרשים ותרבות אחרת מאשר מכירים כאן", מדגיש אפו. "זה מועדון ענק בנורבגיה ואת נורבגיה אני קצת מכיר ויכול לומר, שספורט זה שפה שם עם גישה אחרת וטובה לספורט. לא פלא שנורבגיה מציגה נבחרת בטופ העולמי, והרבה דברים הולכים להשתנות גם ברמת הליגות. נכנסים שם משקיעים, שמחזירים לליגה הבכירה שחקנים מובילים – אחרי שנים שנורבגיה הייתה אחת מייצואניות השחקנים המובילות בעולם. סנדר סגוסן כוכב נבחרת נורבגיה יחזור מקיל. מאגנוס רוד מפלנסבורג – שניהם יצטרפו לקולסטאד".

על ההחלטה לעשות את המעבר בגיל 29: "זה אולי לא סטנדרטי לצאת בגיל הזה, אבל זה רק מצביע עליי ועל הכוונות שלי ואיך אני רואה את המשך הקריירה שלי – והיא עוד תהיה ארוכה ומלאת הפתעות. חתמתי שם לשנה עם אופציה לאחת נוספת. מאוד רציתי לחוות תרבות וכדוריד אחר. בהיבט המשפחתי, אני נשוי לאישה נורבגית, המשפחה שלה בברגן – והדברים האלו יעזרו לי עם נחיתה קלה והתאקלמות מהירה עם האתגר. אנחנו גרים בישראל, יש לנו ילדה ועוד ילדה בדרך – ובהחלטה זה היה היבט משמעותי, אבל לגמרי לא הפקטור הראשי – כבר כמה שנים טובות המעבר הזה לכדוריד בנורבגיה עמד על הפרק. עכשיו זה הבשיל, ולשמחתי – במעבר לקבוצה טובה, איכותית וראויה – שתואמת את המטרות שלי. אני מתרגש – כי זה צעד משמעותי בקריירה. אני רואה בו קפיצת מדרגה רצינית, שתתרום לי רבות. אני בהחלט רואה עוד שנים יפות וטובות לקריירה שלי, ואני אצא עם שאיפות, תשוקה ודרייב גדול להתקדם. זה לגמרי להגיע למדינה שהיא אחת מבתי הספר הטובים בעולם לכדוריד".

ועוד לפני היציאה, לאפו יש משימה שחשובה לו מאוד – עם א.ס רמת השרון: "אני לא רק עוזב את המדינה, אלא עוזב בית חם שבו אני משחק ב-4 השנים האחרונות. הוא כמובן הבית שלי גם לתקופה הקרובה, ומבחינתי אני לא מסכם את התקופה. כרגע כל המחשבות והמאמצים שלי מושקעים ברמת השרון ובמטרה אחת – להביא למועדון הגדול הזה צלחת אליפות היסטורית. זו המטרה והלוואי וזו תהיה סגירת מעגל מרגשת עבורי. אעשה הכל כדי שזה יתממש. בעונה שעברה היינו קרובים. התמודדנו בפעם הראשונה במעמדי הגמר, אבל עכשיו אנחנו כבר מגיעים מנוסים יותר, טובים יותר, חזקים יותר ומוכנים לאתגר – לקחת את התואר ולהניף את צלחת האליפות. זה חשוב למועדון, לשחקנים ולי ברמה האישית, מאוד".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button