ספורט אולימפיענפים אחרים

לוסטיג: "יש לנו הרבה אתגרים בפריס שלא היינו מוכנים להם"

מנכ''ל הוועד האולימפי דיבר בפאנל מיוחד בשיתוף מכבי ת''א לקראת המשחקים האולימפיים. רוט שחמורוב בהופעה פומבית ראשונה מאז השתלת הכליה לפני שלושה חודשים: ''ימים לא פשוטים עוברים גם על הספורטאים''

אגודת מכבי תל אביב, בשיתוף הועד האולימפי הישראלי, ערכה השבוע פאנל מיוחד בדרך למשחקים האולימפיים, פריס 2024. בפאנל השתתפו: מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל גילי לוסטיג; כלת פרס ישראל אסתר רוט שחמורוב, כלת פרס ישראל לספורט, בהופעה פומבית ראשונה מאז עבר ניתוח השתלת כליה לפני כשלושה חודשים; האלוף האולימפי מטוקיו 2020 ואלוף העולם 2023, ארטיום דולגופיאט; מאמנת נבחרת ישראל ומכבי תל אביב אלה סמופלוב והטריאתלט האולימפי שחר שגיב. את הפאנל הנחתה נטע ריבקין, מתעמלת אומנותית אולימפית (מכבי תל אביב).

אסתר רוט שחמורוב אמרה: “זה בין האירועים הראשונים שאני יוצאת מהבית מזה זמן רב כי רק לפני כשלושה חודשים עברתי את הניתוח החוזר להשתלת כליה. במקביל, ימים לא פשוטים עוברים על הספורטאים שלנו ויש לי לאחל להם רק הצלחה באולימפיאדת פריס. כל המדינה מסתכלת עליהם ורוצה בהצלחתם, והכי חשוב זה שיחזרו בשלום".

"מינכן 1972 הייתה טראומה גדולה עבורנו ממה שעשו המחבלים, אבל גם אחר כך רציתי לייצג את המדינה דווקא בגלל זה", הוסיפה רוט שחמורוב. "להיות יהודי זה משהו אחר. הרגשתי גאווה בכל הופעה שלי. כשאתה מצליח, אתה יודע שכל המדינה איתך. לכן חשוב להמשיך לייצג את ישראל למרות הכל".

מנחת הפאנל, נטע ריבקין (צילום רועי ינקלוביץ)

יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד אמרה: "המועדון זה המקום הכי טוב עליו תמיד אפשר להישען. יש לי את הזכות לעמוד בראש הוועד האולימפי ואנחנו מבינים היטב את השרשרת הזו של גידל ספורטאים, מהחוג עד לנבחרת, אבל המועדון או האגודה זו החוליה הכי חזקה בשרשרת הזאת. נמצאת פה המלכה האם שלי, אסתר רוט שחמורוב, אחת מהדמויות שתמיד נשאתי אליהן עיניים ואני שמחה לראות אותך היום ואיך ידעת לעבור גם את המשוכה הבריאותית".

מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג שיתף בנוגע להכנות למשחקים האולימפיים הקרובים בצרפת: "יש לנו הרבה אתגרים שלא היינו מוכנים להם. אם בטוקיו 2020 הייתה מגפת הקורונה, אז כל המדינות התמודדו מול אותה הבעיה. הפעם לנו יש את המלחמה בארץ, כך שכולם מתכוננים כרגיל בעוד שאנחנו במצב שלא היינו רגילים אליו אף פעם. זהו אתגר אחר לגמרי ואנחנו מנסים להשאיר את הספורטאים שלנו במצב הטוב ביותר. כל ספורטאי שמייצג את ישראל הוא שגריר של המדינה, ובתקופה הזו זה מקבל משנה תוקף כי כל הופעה בה הדגל יתנוסס מעל הפודיום יהיה הדבר הטוב ביותר למצב הרוח והגאווה במדינה".

לוסטיג דיבר גם על חשיבות האוגדות בספורט הישראלי והעזרה הדרושה ממשרד התרבות והספורט: ".המדינה יכולה לעשות שינוי דרמטי בעזרה לאגודות בכסף קטן יחסית, כך שאגודות יוכלו להתקיים, בעיקר בצפון ובדרום – ואז הספורט הישראלי ייראה יותר טוב ונצליח לטפח יותר ספורטאים".

ארטיום דולגופיאט עם המדליה והדיסקית (איגוד ההתעמלות בישראל)

האלוף האולימפי בתרגיל הקרקע בהתעמלות מכשירים, ארטיום דולגופיאט, סיפר: "באולימפיאדת טוקיו הרגשתי שכל עם ישראל היה איתי באותו הרגע. היו לי כבר מדליות בתחרויות גדולות אבל הכי הרגשתי גאווה אחרי טוקיו 2020. כולם יודעים שאני לא מראה הרבה רגשות בדרך כלל אחרי תחרויות, אבל כשזכיתי במדליית הזהב העולמית ב-7 באוקטובר ופתחתי את הטלפון ירדן לי דמעות כשקראתי את ההודעות מהארץ על כך שעזרתי לכולם לעבור את היום הזה עם קצת תקווה. בלי העם שלנו לא הייתי מצליח להגיע לאן שהגעתי".

הטריאתלט שחר שגיב סיפר מה עובר עליו בימים אלה: "אני שמח להיות חלק מהמדינה ומהעם הזה. כל מה שקורה רק דוחף אותי להצליח ולעבוד קשה יותר כדי להרים את הדגל". מאמנת ההתעמלות האמנותית אלה סמופלוב העבירה מסר אופטימי: "נמשיך להרים את הדגל ולנצח ביחד בכל מקום".

באירוע השתתפו גם יו"ר אגודת מכבי תל אביב דורון שיטרוק שאיחל הצלחה לספורטאים בפריס, מנכ"ל מרכז מכבי נאור גלילי, יו"ר מרכז מכבי אופיר פינס פז, יו"ר איגוד ההתעמלות אבי שגיא, מנכ"ל איגוד האתלטיקה גל לוי, מאמנים כמו סרגיי וייסבורג שמוביל את נבחרת הגברים בהתעמלות וספורטאים כמו בלסינג אפריפה ורומי טמיר.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW