כדורסלליגת העלנבחרת ישראל

לוחמי צה"ל הרגו בשוגג את הכדורסלנים יותם חיים ואלון שמריז

חיים בן ה-28 מהפועל אשכול ושמריז בן ה-26 משועלי כפר עזה, נחטפו מביתם בכפר עזה, נורו בשוגג בשג'עייה. באיגוד הכדורסל נפרדו: ''הלב נשרף''. מכבי תל אביב וזהבי ספדו לשמריז: ''כל כך נורא, הלב אתכם''

אירוע טרגי וכואב. דובר צה"ל הודיע הערב (שישי) שלוחמי צה"ל הרגו בשוגג שלושה חטופים ישראלי בשכונת שג'עייה. שניים מהם הם כדורסלנים – יותם חיים בן ה-28, שחקנה של הפועל אשכול, ואלון שמריז בן ה-26, שחקן שועלי כפר עזה שנחטפו ב-7 באוקטובר מכפר עזה – והשלישי הוא סאמר טאללקה בן ה-25 מחורה.

מדובר צה"ל נמסר: "במהלך הלחימה בשג'עייה, כוח צה"ל זיהה בשוגג שלושה חטופים ישראלים כאיום. כתוצאה מכך הכוח ירה לעברם והם נהרגו. במהלך סריקה ובדיקה של מרחב האירוע עלה חשד לגבי זהות ההרוגים. הגופות נלקחו לבדיקה בשטח ישראל ולאחריה התברר כי מדובר בשלושה חטופים ישראלים".

עוד נמסר: "גופותיהם נבדקו ב'מרכז הצבי' שבמחנה שורה, שם זוהו החטופים: יותם חיים ז"ל, אשר נחטף מכפר עזה על ידי ארגון הטרור חמאס ב-7 באוקטובר; אלון שמריז ז״ל, אשר נחטף מכפר עזה על ידי ארגון הטרור חמאס ב-7 באוקטובר; סאמר טאללקה ז"ל, אשר נחטף מניר עם על ידי ארגון הטרור חמאס ב-7 באוקטובר. ההודעות נמסרו למשפחותיהם על ידי נציגי צה״ל ומשטרת ישראל".

בדובר צה"ל סיכמו: "צה"ל החל לתחקר את האירוע באופן מיידי. מדובר באזור לחימה שהיו בו התקלויות רבות בימים האחרונים. לקחים מידיים מהאירוע מועברים כעת לכלל הכוחות הלוחמים בשטח. צה"ל מביע צער עמוק על האירוע ומשתתף בצערן של המשפחות. צה"ל ימשיך לפעול בכלל המאמצים להשבתם של החטופות והחטופים הביתה".

ביום חמישי הגיעו הוריו של חיים למשחק של נבחרת הוותיקים הישראלית מול נבחרת עוטף עזה. אביו אמר אחרי הצגת השחקנים המרגשת: "אחת התרופות הכי טובות שיש זה כדורסל. יותם בא איתנו לכדורסל מגיל 14 והתרגש מכל משחק. אנחנו מחבקים את הבן שלנו. תמיד ישבנו פה בהיכל למעלה והוא שאל אותי מתי נשב בשורה הראשונה. היום אני יושב בשורה הראשונה, אבל בלעדיו".

אמו של שמריז, דקלה, השתתפה השבוע בהדלקת נרות חנוכה של קבוצתו האהובה, מכבי תל אביב, וערן זהבי כתב: "אמא שלו דיברה השבוע בטקס הדלקת נרות של מכבי ואמרה: 'הוא היה שמח לראות את הפער בפסגה ושכבר הבטחנו את העליה בקונפרנס. תנצחו את גנט ותשאירו אבק לכולם'. זה כל כך נורא. הלב אתכם". גם המועדון עצמו נפרד מאוהד הקבוצה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button