כדורגל ישראלינבחרת ישראל

לוזון פרץ בבכי: "באמת האמנו שאנחנו יכולים לעשות את זה"

מאמן ישראל היה נרגש במיוחד אחרי ההפסד לאנגליה: ''כולם עשו את המקסימיום. הפסדנו לקבוצה טובה יותר, אבל יש לאן לשאוף. יש עתיד כאן''. למקין: ''אם השחקנים שלנו ייצאו לליגות יותר טובות, הפערים יצטמצמו''

מסע הקסם של הנבחרת הצעירה ביורו עד גיל 21 הגיע לסיומו. שחקניו של גיא לוזון הפסידו הערב (רביעי) 3:0 לנבחרת אנגליה החזקה, ששחזרה במדויק את הניצחון שהשיגה על ישראל בשלב הבתים והגיעה לגמר עם שער נקי מספיגות. למרות ההפסד, ישראל יכולה להיות גאה בקמפיין הזה ובעיקר מהעובדה שהיא השיגה את הכרטיס לאולימפיאדה בזכות ההעפלה לחצי הגמר.

גיא לוזון עם עומרי גאנדלמן (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

המאמן גיא לוזון היה נרגש מאוד ואמר בדמעות: "ש עוד לאן לשאוף, יש לנו עתיד. סתיו למקין וגיל כהן בהופעה של שני בלמים טופ, ברמה הכי גבוהה. רוצה להגיד תודה לכל אחד, הצוות וכולם. באמת כולם עשו את המקסימום, הם היו קרובים לאבד את הסבלנות אם לא הגול הראשון שלהם. כל תוכנית המשחק שלהם הייתה שהבלם מתגרה בך ומחכה שתצא אליו, עד דקה 41 זה עבד בצורה מצוינת עבורנו. עשינו ככל שביכולתנו, אין לי רבע טענה לאף אחד על המשחק היום. החילופים שעשיתי בדקות הסיום? כל מי שהיה כאן מגיע לו להיות שותף, ההצגה לא שלי ולא של אף אחד מהשחקנים, אלא של כולם. מהשחקן הראשון עד האחרון כולם תרמו, הגיע לכל אחד ואחד לשחק".

הבלם סתיו למקין אמר: "היה פה מסע מרגש. הצלחנו בסופו של דבר להשיג את המטרה העיקרית (העפלה לאולימפיאדה), אבל רצינו להגיע עד הסוף. היינו היום הנבחרת הפחות טוב. באנו עם תוכנית משחק מסויימת. דיברנו בינינו שנסדר את המערך במחצית. זה לא עבד לנו. אני מרגיש ששינינו את הדרך שבה מסתכלים עלינו. אפשר לראות את זה בכמות האוהדים שמגיעים. האוהדים מאמינים ואנחנו מאמינים. כולם פה צריכים לשחק ברמות הגבוהות. האנגלים משחקים בליגה הרבה יותר טובה וזה ההבדל. אם השחקנים פה היו משחקים בליגות יותר טובות וייצאו לקבוצות גדולות אז הפערים יכולים להצטמצם".

סתיו למקין בפעולה (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, אמר: "טורניר שהביא הישגים היסטוריים עם העפלה לרבע הגמר, לחצי גמר ולכרטיס לאולימפיאדה אחרי 47 שנים הסתיים בניצחון של הנבחרת הטובה יותר. אני גאה בכל אחד מהשחקנים, אנשי הצוות המקצועי וכל חברי המשלחת על ניפוץ כל תקרה אפשרית ועל האמון המחודש בכדורגלן הישראלי ובכדורגל שלנו. נמשיך להשקיע ולטפח כדי להיות חלק קבוע מטורנירי גמר. תודה מיוחדת לכל מי שתמכו באצטדיונים ויצרו אווירה ביתית ולכל מי שעודדו מהבית והיו אתנו בכל רגע".

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון הוסיף: "גיא לוזון, הצוות וכמובן השחקנים, בשבילנו אתם אלופי אירופה ולנצח נרשמתם בדפי ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי עם ההעפלה לאולימפיאדה בפריז בקיץ הבא. המשכתם את הקיץ החלומי של נבחרות ישראל ואני בטוח שכבר בקרוב תתנו את הטון בכדורגל המקצועני שלנו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button