כדורגל ישראליליגת העל

לא שקט בבית"ר ירושלים: תקרית עם שועה וזעם על השופטים

הקבוצה מהבירה קיוותה לחזור מהפגרה הכפויה עם ניצחון, אך רשמה הפסד שלישי ברציפות ומתקשה לברוח מהתחתית. עימות חריף בין החלוץ למאמן אבוקסיס, ביטון: ''כשדברים לא הולכים טוב, אז הכל הולך לנו הפוך''

בית"ר ירושלים חזרה אמש (שבת) מפגרת המלחמה עם הפסד 1:0 באצטדיון שלמה ביטוח מול הפועל פתח תקווה, לה כבש פורצ'ן באסיי. בית"ר טענה לשיפוט לא הוגן של גל לייבוביץ', שפסל שער של פרד פריידיי לאחר שב-VAR ראו שטימותי מוזי עמד בעמדת נבדל והסתיר לשוער, לכן הפסילה הייתה מוצדקת. בית"ר עצמה שלטה במחצית השנייה כשהחילופים של יוסי אבוקסיס קירבו את הקבוצה מהבירה לשווין שהגיע לה, אבל הכדור לא נכנס לשער, פרט לשער שלא אושר. מוזי בלט מבין המחליפים ועליו אמר אבוקסיס במסיבת העיתונאים: "הוא עבד קשה בפגרה והערב הוא הוכיח שמגיעות לו יותר דקות משחק".

במהלך המשחק, לאחר החילוף של ירדן שועה, שלא לחץ יד למאמנו כשהוחלף, הוא סינן כמה מילים לעברו של אבוקסיס. המאמן ענה לו: "אני מצטער שאני נותן לך דקות, זה לא מגיע לך". בתגובה, אמר שועה למאמן: "מה אתה מוציא אותי, אני הבעיה?". אבוקסיס התייחס במסיבת העיתונאים לתקרית ואמר: "אנחנו נפתור את זה אצלנו במגרש, מאוד כעסתי על משהו אבל נשאיר את זה ככה. הוא עבר עבירת משמעת, אני מאוכזב ממנו, הוא ביצע עבירת משמעת ואני כועס עליו". על פסילת השער, אמר המאמן: "מאז שיש את ה-VAR הכל נגד הקבוצה שלנו. מי שיושב ב-VAR עושה נזק לכדורגל, זה כבר כמה פעמים נגדנו השריקות האלה. יכול להיות שזה מכוון אלינו, לא יכול להיות החלטות כאלה. זו שערורייה".

מאמן בית"ר ירושלים, יוסי אבוקסיס (ליאת אבשלומי)

מגן הקבוצה בן ביטון אמר במסיבת העיתונאים בסיום המשחק: "חד משמעית היינו פחות טובים. רצינו מאוד. חזרנו אחרי תקופה שלכולם התקופה מטורפת וקשה לעם, למדינה, אבל חזרנו לשחק רצינו מאוד לנצח, זה היה פחות טוב שוב, למרות אני חושב שבסופו של דבר היו לנו את המצבים שלנו והגול שנפסל. לפי דעתי, אני לא יודע אם צריך היה להיפסל. זה היה קצת קל מדי. מאוד מאכזב, אבל כמו בכדורגל יש לנו עוד 4 ימים משחק, הצד החיובי שאנחנו יכולים לתקן. אני מקווה מאוד שנגיע במיוחד, שזה דרבי כולם יודעים מה המשמעות נעשה את הכל על מנת לנצח".

ביטון הוסיף: "זה ברור שהקהל פקטור אדיר עבורנו, אבל זה מצב נתון. אנחנו לא יכולים להיתלות בזה, אז אנחנו חייבים לתפקד. אנחנו שחקנים מקצוענים שמחויבים למועדון, בשבילנו אבל קודם כל בשביל הקהל, לבוא ביום רביעי כמו שאמרתי ולעשות הכל על מנת לנצח ולתקן את העונה. כשדברים הולכים פחות טוב והם הולכים פחות טוב, אז אתה מרגיש שהכל נגדך ואתה פחות טוב והכל לא מסתדר. עד שאתה מבקיע, אז פתאום זה נפסל. זה מאכזב, אבל שוב… זה כדורגל, הכל דינמי. ככה מחר זה יכול להיות אחרת לטובתנו, אז אנחנו צריכים להרים את עצמנו ולעשות הכל כדי שילך לטובתנו".

המגן סיכם: "זה כיף לחזור לשחק למרות שזה בסיטואציה נורא קשה לכולם, גם לנו באופן אישי וגם לכל המדינה. אבל החליטו שאנחנו משחקים, אז אנחנו באים לשחק. שוב, אני מקווה מאוד שהדברים ייראו אחרת כבר ברביעי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button