אתלטיקהספורט אולימפיענפים אחרים

לא רוצים לפספס: ניסיון לזירוז אזרוח אחותו של בלסינג אפריפה

מרסי יה אפריפה בת ה-17 זכאית לאזרחות בעוד שנה וחצי, אך בענף לא רוצים שהאצנית תפספס תחרויות: ''בירוקרטיה בלתי נתפסת עלולה לגרום לכך שהספורט הישראלי יאבד את אחת הכישרונות הגדולות שלו''

מדינת ישראל עלולה להפסיד סיכוי אמיתי למדליות באליפות הבלקן לנוער וקדטים כבר בספטמבר הקרוב. לאחרונה הוגשה בקשה לשר הפנים לזירוז הליך התאזרחות של האתלטית מרסי יה אפריפה ממכבי תל אביב, לאור תרומתה הצפויה לספורט הישראלי. האגודה בצהוב-כחול כוללת בין היתר את אחיה בלסינג בן ה-19, אלוף העולם לנוער עד גיל 20, ואלוף אירופה עד גיל 23.

מרסי יה אפריפה אתלטית צעירה, מבטיחה ומצטיינת, ילידת 2006, שנולדה בישראל, מתחנכת בה, ומחזיקה במעמד של תושבת ארעית בישראל, ועניינה שונה וייחודי מספורטאים זרים אחרים החיים כאן שכן בין כה וכה היא תהיה זכאית לקבלת אזרחות ישראלית בעוד כשנה וחצי. באגודה מציינים כי "קיימת דחיפות משמעותית מאד לקיצור התאזרחותה בישראל לאור תרומתה הייצוגית הצפויה לספורט הישראלי כבר כעת".

בלסינג אפריפה (צילום: Maxim Dupliy)

יו"ר מכבי תל אביב, דורון שיטרוק אמר: "מרסי יה אפריפה שנולדה וגדלה בארץ, תלמידת תיכון אוהל שם ברמת גן, בת 17, היא כישרון ספורטיבי יוצא דופן. אחד הדברים החשובים ביותר בהתפתחותה המקצועית היא השתתפות בתחרויות בינלאומיות . כל תחרות שהיא לא משתתפת בה, גורמת לה נזק מקצועי ופוגעת קשות בהופעותיה של נבחרת ישראל באתלטיקה בזירה הבינלאומית שכן מדובר באחת האתלטיות הטובות בגילה בעולם. הבירוקרטיה הבלתי נתפסת עלולה לגרום לכך שהספורט הישראלי יאבד את אחת מהספורטאיות המוכשרות שלו וכולנו נפסיד מכך, מה שעלול להיות בכייה לדורות".

מנכ"ל איגוד האתלטיקה, גל לוי, אמר: "מרסי יה אפריפה בת ה-17 היא אתלטית מוכשרת שעתידה לפניה. עם המשך עבודה נכונה אנחנו צופים לה עתיד ורוד בזירה הלאומית והבינלאומית. מתן האזרחות הישראלית שלה, שיאפשר לה לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות הוא קריטי להמשך הצמיחה שלה באתלטיקה. חבל על כל יום שעובר ללא אזרחות. מדובר בהליך של הקדמת המעמד שלה שתזכה בו בזמן גיוסה לצה"ל".

עו"ד תומר ורשה, שמשרדו מתמחה במעמד בישראל המייצג את מכבי תל אביב ואיגוד האתלטיקה בישראל  ושייצג גם את אחיה בלסינג אפריפה, מסר: "חבל על כל יום שחולף מבלי שמרסי יה  אפריפה מייצגת את ישראל. יש כאן הזדמנות להתגאות בבמות העולמיות מאתלטית שכבר היום נחשבת עילוי, כשמנגד – כל עיכוב עלול לפגוע קשות בהתפתחותה המקצועית ובמוטיבציה שלה, בשל כך שתחמיץ תחרויות בינלאומיות חשובות. עניינה שונה וייחודי מספורטאים זרים אחרים שכן בין כה וכה היא תהיה זכאית לקבלת אזרחות ישראלית בעוד כשנה וחצי".

בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה בישראל)

עו"ד ורשה הוסיף: "אנו מבקשים משר הפנים לאמץ את העמדות המקצועיות ולאשר את הבקשה, ובכך להשאיר את ישראל על מפת האתלטיקה העולמית. אין כל ספק כי זירוז אזרחותו של אחיה, בלסינג אפריפה שהשגנו, הביא להישגים משמעותיים לספורט הישראלי בזירה הבינלאומית, ואנו צופים כי אישור בקשתה של אחותו מרסי יביא להישגים דומים".

כידוע, הישגיה של מרסי בענף האתלטיקה הישראלית הינם יוצאי דופן, ומעידים יותר מכל כי מדובר באתלטית שצפויה להביא את הספורט הישראלי להישגים משמעותיים. כך, באליפות ישראל לאתלטיקה שנערכה בחודש מאי 2023 זכתה מרסי בכל התחרויות בהן היא השתתפה: 100 מטרים – מדליית זהב באליפות ישראל לקדטיות, 200 מטרים – מדליית זהב באליפות ישראל לקדטיות, 100X4 מטרים – מדליית זהב באליפות ישראל לקדטיות ולנוער.

בנוסף, השיגה מרסי יה אפריפה את הקריטריון לתחרות הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער, שהסתיים במוצאי שבת האחרונה בסלובניה, אך לצערה ולצער נבחרת ישראל, היא לא  השתתפה בתחרות האולימפית הזאת, משום שאינה מחזיקה באזרחות ישראלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW