כדורגל ישראליליגת העל

לא לומדים מטעויות: שערים 4-5 יהיו סגורים בדרבי התל אביבי

למרות הזהרת המשטרה ומקרה העבר בסמי עופר, נשיא בית הדין העליון סטרשנוב קבע שהעונש של האדומים לא יידחה למועד אחר והאולטראס של שתי הקבוצות יהיו ביציעים צמודים. מה הייתה התגובה של הפועל ת''א?

נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, הודיע היום (חמישי) כי הוא דחה פעם נוספת את בקשת מפקד מרחב איילון לפתוח את שערים 4-5 בדרבי התל אביבי הקרוב, זאת על מנת שתהיה הפרדה מסוימת בין הקהלים של מכבי תל אביב ושל הפועל תל אביב. בעקבות ההחלטה, האדומים פנו "לגורמים הבכירים בענף להתערב ולפעול לשינוי ההחלטה".

נקודה מהישארות: הפועל תל אביב ניצחה 0:1 את בני סכנין
המופע של אוהדי הפועל ת"א (שאול גרינפלד)

סטרשנוב כתב בהחלטתו: "קראתי בעיון את מכתבו של מפקד מרחב איילון, ולא מצאתי כי הוא מצדיק שינוי משתי החלטותיי מיום 5.9.23 ומיום 12.9.23, על נימוקיהן המפורטים. לפיכך, הבקשה נדחית בפעם השלישית, ווכלי תקווה שגם האחרונה". המשמעות של ההחלטה ברורה, למרות אזהרת המשטרה ומקרי העבר: האולטראס של הפועל ומכבי יישבו ביציעים צמודים, כך שהמשחק יהיה בפוטנציאל נפיץ במיוחד.

מהפועל תל אביב נמסר בתגובה: "נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל החליט לדחות את בקשת המועדון לדחיית ריצוי העונש, זאת על אף שקיבל לידיו המלצה מנומקת ממשטרת ישראל, המתריעה על סכנה מוחשית לבאי הדרבי. בפניות שהגשנו, ציפינו לקבל התייחסות מבית הדין לטיעונים וחוות הדעת שהוגשו, אך נתקלנו בחומה בצורה, תוך התעלמות מוחלטת מהסיטואציה המורכבת. יש לציין כי בניגוד למה שנרמז בהחלטותיו של נשיא בית הדין, הנושא הבטיחותי הינו הגורם היחיד שעומד לנגד עינינו – ואנו קוראים מכאן לגורמים הבכירים בענף להתערב ולפעול לשינוי ההחלטה".

אוהדי מכבי ת"א בבלומפילד (ישי נאמן)

כזכור, במאי האחרון נפגשו מכבי חיפה ומכבי תל אביב במסגרת המחזור ה-34 של הפלייאוף העליון בליגת העל. הירוקים ספגו עונש ובמסגרתו היציע הצפוני היה פתוח לנשים ולילדים בלבד, ואילו ארגון "הקופים הירוקים" נאלץ לנדוד ליציע הדרומי – וישב בצמוד לאולטראס של מכבי תל אביב. במכבי חיפה התריעו, גם במשטרה, ההחלטה לא שונתה וגם שתי רשתות שהוצבו לא מנעו השלכת זיקוקים ואבוקות מהצד הירוק – והחזרה שלהם בהמשך מהצד הצהוב, יחד עם השלכת כיסאות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button