ענפים אחריםשחייה

לא יהיו בפריס: פביאן סיימה במקום 32, גירלואנצה במקום 34

אווה פביאן סיימה הבוקר (שבת) במקום ה-32 ועדן גירלואנצה במקום ה-34, במשחה ל-10 ק"מ במים פתוחים, במסגרת אליפות העולם למקצועות השחייה המתקיימת בקטאר.

במהלך המשחה היו תנאים מאתגרים של רוח חזקה, גלים וזרמים. פביאן סיימה את המשחה בזמן של 2:02:19.80 שעות וגירלואנצה עם 2:03:56.70 שעות, כאשר שתי הישראליות לא קבעו את הקריטריון האולימפי לפאריס 2024. עבור גירלואנצה זהו הישג שיא אישי באליפות עולם לאחר שדורגה במקום ה-38 ב-2019.

אווה פביאן (צילום: סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

שרון ואן רובנדאל מהולנד זכתה במדליית הזהב לאחר סיומת דרמטית ביותר עם זמן של 1:57:26.80 שעות, מריה דה ואלדס הספרדיה הגיעה שנייה, עשירית אחת אחריה (1:57:26.90 שעות) ואנג'ליקה אנדרה מפורטוגל זכתה בארד (1:57:28.20).

המאמן אמיר עופר: "אני גאה מאוד בבנות על המשחה היום, הן הפגינו קשיחות מנטלית, נתנו הכול ונלחמו עד הסוף. אנחנו נמשיך לכוון לקריטריון אולימפי נשי במים הפתוחים, נלמד מהתחרות הזאת ונמשיך לעבוד קשה כדי להיות טובים עוד יותר בתחרויות הבאות".

עדן גירלואנצה (צילום: סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

לישראל ספורט, אמר עופר: "קודם כל אני מאוד גאה בבנות. אנחנו בתקה שהיה קשה לנו להתלונן ועשינו את הכל כדי להגיע בצורה מיטבית. הבנות נלחמו כל הדרך, אני יודע שהם שתיהן מכוונות גבוה. בשביל עדן זה היה הישג שיא באליפויות עולם. שתיהן נלחמו עד הסוף ואנחנו נמשיך לכוון לקריטריון אולימפי לנשים במים הפתוחים ונלמד מהתחרות הזאת כדי להיות עוד יותר טובים. אני רוצה להגיד שאני מאוד מאוד גאה בהן, הן נתנו את הכל במים והיה כיף לעמוד שם ולראות. כנבחרת ישראלית, היה מאוד מאתגר ומאוד מורכב להגיע לכאן, אבל היינו ממוקדי מטרה כל הזמן ועשינו את ההכנה הכי טובה שאפשר, הוצאנו את המקסימום האפשרי".

אווה פביאן אמרה לישראל ספורט: "ממש נהניתי להתחרות כאן. אמנם זאת לא התוצאה שרצינו, אבל אני גאה במאמצים שלנו. מזג האוויר היה נוח בשבילנו, גלים ורוחות זה טוב עבור שחייה במים פתוחים. אני שמחה מאוד לייצג את ישראל, זה החלום שלי לייצג את המדינה שלי ואני ממש שמחה להיות כאן". עדן גירלואנצה הוסיפה: "היה מאוד מאתגר, חוויה מטורפת להיות כאן חוויה מטורפת ולייצג את ישראל. אני הכי שמחה והכי גאה בעולם. זה היה המקצה הכי קשה. מעבר לזה שזו אליפות העולם עם המתחרות הכי טובות שמהווה גם תחרות קריטריון אולימפי. אפשר להגיד שכולן מתאבדות על זה, אין פה מישהי שהיא לא בשיא, רק הטובות ביותר כאן".

אווה פביאן (צילום: סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

מחר יתקיים המשחה ל-10 ק"מ לגברים בהשתתפות מתן רודיטי, שסיים רביעי באולימפיאדת טוקיו 2020, ועדו גל, במטרה לקבוע קריטריון אולימפי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW