ענפים אחריםשחייה

לאחר שלא אושרו הדו"חות הכספיים: איגוד השחייה יפסיק פעילות?

האסיפה כללית הצביעה נגד אישורם, ובעקבות אזהרת החשב הכללי - האיגוד המוביל בספורט האולימפי בדרך לשלילת הניהול התקין ולהפסקת פעילות. יו''ר האיגוד מיקי חליקה: ''אגודות מכבי יביאו לחורבן הענף''

האסיפה הכללית של איגוד השחייה התכנסה היום (חמישי) לאישור הדו"חות הכספיים והדו"ח המילולי לשנת 2022, שהסתיימה ברווח תפעולי של מעל מיליון שקלים. הדו"חות לא אושרו ברוב של שתי נקודות מתוך 5260 נקודות. יצוין שאגודות מכבי רבות הגיעו עם ייפויי כוח מנוסחים מראש, עם התנגדות לדו"חות הכספיים, לפני ששמעו את ההסברים שנתן רואה החשבון. חשוב לציין כי היום המועד האחרון לאשר את הדו”חות הכספיים הכספיים, אחרת האישור לניהול תקין עלול להילקח מהעמותה שמנהלת את הענף.

מאיגוד השחייה נמסר: "המשמעות של אי אישור הדו"חות הוא אובדן מיידי של 1.5 מיליון שקלים ועצירה של פעילות איגוד השחייה. אגודות מכבי התנגדו חרף בקשתה של יו"ר ועדת הביקורת, לינה שלום, שהסבירה את המשמעות של אישור הדו"חות הכספיים לטובת המשך הפעילות התקינה של העמותה והשחייה הישראלית. יו"ר האסיפה, דן רבין, שמשמש גם כמבקר הפנים, הסביר באופן ברור טרם ההצבעה את המשמעות של אי אישור הדו"חות הכספיים והנזק העצום שעתיד להיגרם לאיגוד".

מיקי חליקה (צילום: גלעד קוולרצ'יק, איגוד השחייה)

באיגוד השחייה הדגישו: "כל זאת קורה בזמן שרואה החשבון של העמותה נמצא במילואים ומסביר על עודף תקציבי בשנת 2022. יו"ר ועדת הכספים, שי שכנר מאגודת מכבי קריית ביאליק, ויו״ר סיעת מכבי באיגוד, אישר בעצמו את הדו"חות הכספיים הן בוועדת הכספים והם בהנהלת איגוד השחייה ואמר שהם תקינים, אולם בחר לא להגיע לאסיפה".

יו"ר האיגוד מיקי חליקה: "כל אגודות מכבי, באופן אחיד כאילו קיבלו הנחיות ממרכז מכבי, החליטו להתנגד לאישור ולהביא לחורבן הענף באופן שישתק אותו לזמן רב מבלי שהם מבינים את המשמעות ואת ההשלכות. הנזק העצום שעשו אגודות מכבי אינו מובן לכל מי שנתן את ייפויי הכוח כדי להשתתף בהצבעה. ואף אחד לא נתן הסבר מדוע התנגד לדו"חות הכספיים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW